Hujšanje????

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. jan 2007 15:32

No, kar se Maje tiče - saj sploh ne vemo, če ima res toliko kg viška, da bi dejansko morala hujšati... MOgoče se ja pač začasno odločila, da še ni tako kritično... Če se je in se dobro počuti v svojem telesu, potem je vse ok. (Se pa strinam, da takrat, ko je pisala ta post, se verjetno ni, če je hotela nekaj spremenit). Jaz nimam izkušenj z (namernim) hujšanjem, sem imela srečo do zdaj, nekaj pa sm se učili na faksu in nekaj sem pobrala sproti. Res je, da če telo navadiš na manj hrane, se nauči prit skoz z manj hrane, zato ga je treba nekak okoli prinest. Jaz sem recimo zdaj bila kar nekaj časa bolana in nisem jedla skoraj nič, kar pa sem, sem zbruhala in zdaj, ko včasih ne zbruham večerje, sem se že zredila za 1 kilo. Je pa res, da je pri meni to trenutno zaželjeno, ker sem med boleznijo precej shujšala, pa še drugi razlogi so;) Ko sem zvedela, da sem noseča in mi je začelo bit slabo skoz, je bilo na začtku boljše, če sem kaj pojedla, zdaj ne pomaga nič več;) No in takrat sem si rekla, da verjetno ni najbolj zdravo, da vedno v takem primeru jem sladkarije in slanarije, ker so pač najbolj priročen prigrizek in sem si jemala s sabo zdravo hrano in pač to žvečila. Dejstvo je, da ješ to, kar imaš v bližini. Torej o hujšanju nimam pojma, ampak prigrizke pa lahko spremeniš takole: - v trgovini ne kupuješ vedno svojih ljubih piškotov, čokoladk,... če jih ne boš imela doma, jih enostavno ne boš mogla jest - kot ti je že Vandy svetovala, kupi si jih takrat, ko se hočeš nagradit za nekaj, kar si dobro naredila, ne pa vsak teden - jaz si v trgovini rečem, da si lahko privoščim katerokoli zdravo hrano, k mi zapaše, ampak zato en bom kupila sladkarij - ker dejansko sem tudi veliko bolj vesela enega mangota kot vrečke bonbonov, ki je sicer včasih cenejša, ampak če postane redni artikel, si z denarjem kmalu na istem... Torej privošči si kako eksotično sadje, probaj novo vrsto zelenjave, kupi si boljšo ribo, če jih imaš rada in se rajši s tem nagradi, en pa s piškoti - v službo si za malico nesi oprano in natrgano solato, opran, narezan korenček, redkvice, jabolka, mandarine, skratka sadje in zelenjavo, suho sadje in kake oreške (pri njih baje ni dobro preitravat, če hujšaš) vse te zadeve lahko človek mirno gricka in ima mir, če je to to, kar rabiš, se počuti fajn, pa se od tega ravno ne boš zredila... - te zdrave zadevice si lepo zapakiraj, daj na lep krožnik,... mora ti bit užitek, ko to ješ... Ker je vsekakor lažje odvit snikers kot pa oprat korenček, ampak se splača:) Evo moji razlogi za to, da sem spremenila prigrizke, so bili sicer čisto drugi, saj sem pač rabila več prigrizkov in toliko sladkarij ne bi bilo ok za naju, čeprav prej nisem imela težav s kilogrami, ker pač veliko športam, ampak princip je pa isti. Aja, potem sem itak zbolela in se ni bilo za bat, niti da bi se pretirano zredila niti da bi pojedla preveč sladkarij, ker mi je pasalo samo sadje, pa še shujšala sem toliko, da sem se tega ustrašila... Ampak zdravi prigrizki bojo pa kar ostali do konca, čeprav zdajle mi ne paše nič... Je pa tudi res, da sem bila že od otroštva navajena, da sem za malico vedno imela sabo vsaj par jabolk, seveda pa še kaj drugega zraven, sadje obožujem, samo ne morem samo od nejga živet... Veri

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

16. jan 2007 20:36

Pa da dodam še jaz nekaj na to temo: Čisto popolnoma vse je v glavi.. Večkrat sem že začela hujšat, pa mi ni upelo... Pač tak ritem življenja. Pa se probaš prisilit, da greš tečt, pa si rečeš, saj je jutri še en dan. No, tako razmišljanje prav gotovo ne deluje. Sedaj se že en teden držim tega, da malo in zdravo jem - čisto po pameti, ne spremljam nobenih diet. Kaj pomeni po pameti? Veliko sadja in zelenjave, manj kruha (če že polnozrnatega, rženega ipd), krompirja, špagetov, riža... Malce sem po internetu brskala za kakšnimi nasveti in jedilniki, pa ugotovila, da nekateri zelo pretiravajo. Nekje (ne sprašujte me kje) sem zasledila, da celo jabolk ni pametno jesti, ker so polni z ogljikovimi hidrati. Ma ja de... Pa še tečt sem začela... Sicer mi gre zelo počasi in sem zadihana, da ni za povedat, ampak vztrajam. Je težko, priznam. Veliko raje bi posedala doma, ampk se prisilim. Imam tudi precej dobrega trenerja - merilec srčnega utripa. Stvarca je zelo proporočena, saj ti piska in teži takoj, ko se srčni utrip dvigne nad dovoljeno mejo ali pade pod njo. Do sedaj sem vedno odnehala s tekom, ker sem bila preveč crknjena po 20 minutah vadbe, sedaj sem pa ugotovila, da je to zato, ker sem se preveč gnala. To tudi ni dobro na začetku. Treba je začeti počasi z vsako stvarjo. Aja, nekdo je tukaj omenil, da moraš na vsake toliko časa telo vržt na finto in pojesti nekaj kaloričnega. Tega jaz ne bi počela. Prvič zato, ker probam čim manj razmišljat o "dobri" hrani, ker čim manj razmišljam, tem manj jo pogrešam in bolj uživam v zelenjavi, drugič pa zato, ker ugotavljam koliko truda je potrebnega za to, da izgubiš npr. 300 kalorij in jih res ne bi na en tak brezvezen način dobila nazaj, če pa lahko namesto 1 piškota pojem en jogurt in imam več od tega. No tukaj še ena zanimivost: če poješ 1 pico moraš vaditi celi 2 uri, da se znebiš kalorij. In kot vadbo ne mislim sprehoda, ampak konstanten tek... No, sedaj pa držite pesti punce, da bom zdržala več kot 14 dni... Upam, da je prvi teden najhujši! lep pozdrav in čimveč zelenjave vam želim

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

16. jan 2007 23:14

urssa navijam zate-saj tudi meni ne bi škodilo kaj več športne aktivnosti. gaja 1

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

2. feb 2007 12:20

Tistim, ki bi se radi znebili samo kakšen kilogram priporočam tri skodelice nesladkanega zelenga čaja na dan. Pomaga. CARLY

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. feb 2007 12:24

V kombinaciji s čim pa? Loni Makaroni

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

2. feb 2007 12:33

Carly, jaz ga spijem še več, pa ni nič haska. ;) cherry

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

2. feb 2007 12:38

Montignacova knjiga "Jem, torej hujšam" je tud priporočjiva. Veliko zanimivih dejstev natrosi glede nizkokaloričnih diet.

prepucij  

član od: 19.5.2003

sporočila: 5

5. feb 2007 0:12

Na kratko, probal sem kar nekaj različnih diet, od ločevalne naprej in pri vsaki bl vztrajen in tudi shujšač, vebdar z meseci tudi leti sem začel spet normalno jesti in dobil kile nazaj, to pa dokler nisem dobil v roke knjige REVOLUCIJA V PREHRANI katero je napisal dr.Atkins! Vsakemu ki si želi resnično shujšati in ne biti nikoli več lačen naj si knjgo nabavi. Sam sem jo kupil v knjigarni in nikoli mi ne bo žal! Kar se pa tiče raznih tablet, kapsul, čajev..samo pomislite kako bi obogatel ta ki bi izmislil čudežni napitek ali tableto! KAko bi se to uporabljalo v medici, ne bi bile potrebne operacije krčenja želodca.... torej logika pove da čudežnega zdravila NI! Edino kar je ćudežno zame je omenjena knjiga in samo malo dobre volje res malo za se nabadit določenih stvari! kristijan stranščak

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

5. feb 2007 8:40

No, da poveš še lastne izkušnje.. Od 1.1. se prehranjujem zdravo. Črtala sem belo moko, riž, krompir, sladkarije, razen črne čokolade. Veliko sadja, zelenjave. vode in, ko se mi je noga "pocajtala" sem začela tečt oz. piciklirat na sobnem kolesu. Lačna nisem nikoli. V enem mesecu so šle 4 kilce dol. sedaj bom nadaljevala, kjub temu, da sem se čez vikend ful pregrešila.. Še enkrat toliko bi rada zbila.. Tina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. feb 2007 9:50

Tudi v času najstrožje diete (iz zdravstvenih razlogov) in zdaj, ko lahko bolj ali manj normalno jem, se nisem odrekla belemu rižu in običajnim testeninam, niti krompirju ne, le kruh sem jedla (in še jem) pretežno črn (brez semenja, ker je to polno maščob). Pa s kilami ni bilo nobenih težav, saj ob uravnoteženi siceršnji prehrani (vključno s sladkarijami) in zmernem gibanju (dva krat tedensko europilates in dva krat na teden enourni sprehod, slednje ob koncu tedna) brez težav ohranjam zdravje in vzdržujem primerno telesno težo. Kljub občasnim grehom. Vsakemu pač dobro dene kaj drugega, sama iz izkušenj prisegam na raznovrstno in uravnoteženo prehrano, brez prepogostega spreminjanja navad. Ker ko se po omejitvah začneš vračati na staro, se vrnejo tudi kilogrami in morebitne druge težave. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti