Hujšanje????

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

21. dec 2006 16:42

Jaz pa mislim, da nobene diete pravzaprav niso (ali pa so samo kratkoročno) toliko učinkovite, kot je sprememba življenskega stila. Mislim, da je potrebno glede na količino gibanja, tudi prilagoditi način (količino) prehranjevanja... Jaz imam strogo sedeče delo, le redkokdaj se premaknem s svojega delovnega mesta (le takrat, ko imamo zaprto - deljen delovni čas... ) in se zato med tednom prehranjujem večinoma z zelenjavo (nizko kalorično hrano), čez vikend pa seveda tudi z ostalimi dobrotami. Čez vikend se največ fizično gibljem, .zato takrat jem vse: hidrate, meso, ... vse čemur se izogibam čez teden...

MAJAA  

član od: 23.8.2006

sporočila: 208

21. dec 2006 16:46

silva, pa s tem težo držiš ali hujšaš in če ne, kaj bi še lahko lahko črtala s svojega jedilnika, da bi hujšala? se mi zdi, da že zdaj poješ malo, da ni več kaj črtat. MAJAA

darja2  

član od: 29.9.2006

sporočila: 249

21. dec 2006 18:06

Majaa, nekaj napotkov ti pa le lahko dam in sicer: popij najmanj dva litra vode na dan ali nesladkanega čaja, nič gaziranega, jej zmerno in počasi najmanj trikrat na dan; jaz osebno ločujem, da ne jem skupaj krompir in meso ampak samo meso in solato ali krompir in solato. Verjemi se splača. Na tej dieti sem dober mesec in rezultati so odlični, pa nič nisi lačen. Pridruži se nam na našem forumu ločevanje živil pa se bomo še tam kaj pomenle, če hočeš shujšat začni danes in ne čakaj na jutri pa odločit se moraš, da tokrat ti bo pa le uspelo sklatit te kile in da ne boš več slabe volje, ko se pogledaš v ogledalo. Če resnično želiš shujšat ti bo uspelo, pa črtaj grickanje pred tv, pa tele bonbončke pa piškotke med obroki pa bo. darja2

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

21. dec 2006 19:08

Majaa, tako hitro ne gre obupat. Očitno nekaj ni v redu s tvojim življenjskim slogom, sicer ti ne bi bilo potrebno hujšat. Moj nasvet je v tem, da ješ več beljakovin in zadev z nizkim GI. Po teh obrokih ne boš takoj lačna. JEj 5 obrokov dnevno - vsi naj bodo enako veliki. Nikoli se ne najej do sitega. Popij 2 in več litra vode. Če/ko boš lačna, se nalij z vodo. Pa sladko jej zjutraj in ne zvečer, če že moraš posegati po sladkem. Pa telovadba. Malo nesmiselno se mi zdi to, da si napisala, da pač ne boš hujšala. Če je volja, če je želja, potem je potrebno nekaj spremeniti v prehrani. Ne pa vprašati za nasvet, potem pa ugotoviti, da že tako malo ješ in da ne boš hujšala. Odloči se. In če se odločiš za hujšanje, temeljito spremeni slog življenja. Diete so slaba izbira - živeti zdravo je dobra izbira. Kaj se dogaja pri dietah? telo dobiva manj energije in tako bolje izkorišča to, kar dobi. Potem si pa teden, dva na dieti, shujašaš v vodo (ki ti gre iz telesa), stradaš. In potem po starem. Kile pa gor - odgovor za to je v prejšnjem stavku. Sonja

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

21. dec 2006 22:43

Predvsem več pij. Liter na dan je res premalo. Pa res dobro premisli na kakšen način želiš shujšat. Mislim, da nas je veliko tukaj ki je že kdaj hujšalo na napačen način. Tudi sama sem se pred dvema letoma odločila shujšat na hitro in učinkovito in sem v enem mesecu izgubila 10 kg. Vendar sem se počutila obupno. Že res, da sem bila navdušena nad postavo, je pa tudi res, da ponoči nisem mogla spat zaradi volčje lakote. V življenje je treba vnesti neko zmernost. Ne si zdaj prepovedat vseh priboljškov. Naj ti bodo za nagrado. Seveda pa poleg vseh že naštetih nasvetov, ti jaz najbolj polagam na srce čim več gibanja. Res, saj na začetku je težko, ampak postane užitek. Jaz sem šla danes pri -3 stopinjah zjutraj tečt in sem se počutila kot prerojena in še pokurila sem 400 kalorij. Je zajtrk bolj teknil. Zdrav duh v zdravem telesu. Bodi pozitivna! Lp, polona

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

8. jan 2007 22:01

Majaa, kar pogumno! Rada bi ti povedala nekaj iz svojih iskušenj. Spomladi leta 2004 sem imela 112 kg. začela sem z ločevalno dieto, ki pa je postala moj način prehranjevanja. Pa da povem, da nikoli nisem bila lačna. Nisem se držala točno 3 mesecev vendar sem počasi prišla do 85 kg. Kupila sem si (no mož mi ga je) polar ki meri kalorije in sem vsak teden redno vsaj 4 krat telovadila: hitra hoja zunaj, orbitrek, počasi sem zmogla tudi kakšen hribček, čez nekaj časa tudi že tek....Na teden sem morala pokurit 2500 kalorij. ukinila sem vse prigrizke pri tv-ju, na mizi imam vedno mandarine, jabolka ali kakšno suho sadje. Predvsem pa veliko vode. Od prejšnje jeseni sem pridobila sicer enih 4-5 kg,(posledica živcev, menjave službe .....) ki jih bom letos spravila dol. Hočem ti povedat da na hitro ne boš naredila nič, prej samo škodo. Hujšanje ni samo hrana je način razmišljanja in življenja. In vedno se da spremenit, in ne odlašat, saj izgovorov se najde xynajst kadar hočeš. Poglej se v ogledalo in si reci: Majaa, danes je moj dan! Lepo se imej in pogumno v nove dni! Hema

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

9. jan 2007 13:18

Bravo Hema! tudi sama se že celo življenje borim s kilami. Sedaj sem si zadala, da jih shujšam okoli 30. Imam probleme z bolečimi nogami, težje diham, pritisk imam povišan... in to že malo po tridesetem letu. Kar zgrozim se sama nad seboj. Ampak jaz rada dobro jem. tudi jaz premišljujem o ločevalni dieti. Vse mi je jasno, le ena stvar ne. Ali lahko belo kavo piješ samo takrat, ko imaš mesni dan? JORDI

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

9. jan 2007 13:42

Jordi, hm, hm! Če boš natančna, boš belo kavo (veliko mleka z malo kave) pila zelo redko. Tudi beljakovin ne smeš mešati, na B dan lahko ješ meso ali pa jajca ali pa skuto z mlekom in jogurti. Če bo pa bela kava edini greh, ne bo hudega, saj 100 % se je res težko držati. Svetujem se ti, da se pridružiš puncam na forumu o ločevalni dieti, tam vedno kaj zveš, tudi o uspehih in grehih in še kaj. Če boš pa prebrala vse, kar smo tam že napisali, boš pa gotovo shujšala, saj ne boš imela časa jesti. Lp iz Mb! riba-ribica

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

9. jan 2007 13:56

O tej teoriji, da se telo upre hujšanju po nekaj dneh, sem brala v temi o ločevalni dieti (tukaj, na kulinariki). Takrat sem tudi jaz hujšala po tej metodi in to zelo učinkovito. Ena gospa je tam razložila, zakaj ta dieta tako deluje. Namreč vsak četrti dan imaš za večerjo sladico, ki je kalorijska bomba. S tem svoje lastno telo vržeš na finto in ga prepričaš, da ni na dieti. Da torej ni v pomanjkanju hrane, da se mu ni treba bati in zmanjševati porabe energije. To je samoohranitveni refleks telesa: včasih - pred tisočletji, stoletji so bila obdobja, ki so lahko trajala več mesecev, ko so morali ljudje preživeti ob minimalnih količinah hrane. Zato se je telo naučilo šparati z energijo. Po petih dneh zmanjšanega vnosa hrane, ugotovi, da mora prestavit v "nižjo prestavo".

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. jan 2007 14:16

Čestitke Hemi. Preden napišem eno mnenje o hujšanju - a ni pred nekaj mesecu tudi nekdo z nickom na M nekaj spraševal o hujšanju - meni je še svež spomin na to debato, lady mamamia se je razpisala o jo-jo efektu? Anyway. Tu so ladies že povedale, da brez razčiščenih stvari v glavi ni nič. Kaj bi pa to razčiščevanje v resnic pomenilo? Sama poznam nekaj oseb, ki imajo najmanj 30 kg preveč in že celo odraslo življenje hujšajo, učinka pa nekako ni videti. Nikoli mi ni bilo jasno, zakaj to ne gre dol. Potem pa sem bila pozorna na dve zadevi (dve resnični zgodbi) 1) Kolegica s 160 cm in 90 kg je rekla, da takrat, ko je, ima mir in nihče je nič ne priganja in nič ne pričakuje od nje. In ona je v bistvu v letih vedno, kadar je hotela "imeti mir" v nekaj jedla. Napolitanke, kikirikije, še hrano v menzi, ki je bila ponavdi razkuhana, je z učitkom pomazala. Samo da je "imela mir". 2) En zelo pirjazen moški v štiridesetih letih strašno rad je, strašno rad kuha in če prideš k njim na obisk, ti ves čas nudi neko hrano. Pa stalno vabi na razne izlete in njegova vabila zvenijo takole: pa bi šli tja in tja in tam je ena fina slaščičarna in potem bi se dobili tam in tam in tam imajo fine postrvi...V bistvu ta človek ves čas nudi hrano in gostoljubje in se ves čas trudi, da bi se mu kdo zahvalil in pohvalil (v bistvu s hrano išče pozornost in pohvalo). Ko je bil ta moški še otrok, je imel občutek, da imajo starši raje njegovega brata in potem je otroček menil, da če bo priden in če bo kaj skuhal, potem bosta starša imela rada tudi njega.... Zdaj, Majaa, tvoja zgodba zanesljivo ni ena od teh dveh, vsak, ki ima karkšnokoli prehranjevalno težavo, ima svoj vzrok. Mislim, da moraš tega poiskati sama. To verjetno ne bo prijetno potovanje, bo pa zelo koristno. Ne obremenjuj se s tem, kaj pravi ena dieta in kaj pravi druga. Resno poišči razlog, zakaj ješ. Zakaj stalno ješ piškote? Ker pojesti eno škatlo piškotov v enem tednu, to ni nič narobe. Kopovati vsak teden piškote - to je pa razvada, ki se že malo spogleduje z odvistnostjo. Tu začni svoje raziskovanje. Ko boš vedela odgovor na to, boš pripravljena na manj jesti in več se gibati. Pa srečno. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti