Kuharica v rubriki nlp-ja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. maj 2009 14:38

ežoj je napisal/a:

Če kdo morda ve, kje se da dobro jest v Hen village ( po domače bi rekli kurja vas, morda Elaphus ve )?

ežoj

Kolikor jaz poznam sceno tam okoli, se v vsaki hiši dobro je - fehtarim otroke, naj mi prinesejo recepte od njihovih mam in babic, hehehe...

lp

cervus

neznan uporabnik

19. maj 2009 14:52

okej okej, opozorilo sprejeto, upoštevano.. sem še enkrat samo sebe med vrsticami prebrala.. (iz medvrstične dimenzije) skrila kremplje, strgala rdečo coto, bom pridna. drgač pa tole ne bi glih zdržal, po nevemkaterem členu že..? japaja

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

19. maj 2009 18:51

bom preskočil nekaj komentarjev... @ognjič in tulka če bi prebrali, kar sta citirali, sem napisal, da so tudi svetle izjeme (zato tudi obiskujem ta forum) in da se vendarle premika... in to na bolje. če parafraziram, znati vzrediti dobro kuro, jo potem skuhati in ohraniti vse dobro ter kulturno pojesti je veriga, ki ima v naši domovini večkrat kakšen šibek člen. in ne briga me, kakšnega ima sosed, briga me samo, kaj jem, ko pridem v povprečno ali tudi boljšo slovensko oštarijo. če skuham boljše za zabavo ali zares za svojim štedilnikom kadarkoli, ne da bi trenil z očesom, me pretrese, če dam v gostilni 80 eur za skoraj užitno hrano! pa tako malo je potrebno! cellnet Sporočilo je spremenil(a) cellnet dne 19. 2009 18:53

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

19. maj 2009 19:12

No, vidiš, cellnet, večina med nami nima problemov s tem, kakšno hrano nam za 80€ postrežejo. Moram razložiti, zakaj?

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

19. maj 2009 19:15

Ma saj mene osebno nisi prizadel, se štejem med 'izjeme' , samo črnogledo se mi zdi gledati takole na cel narod.

tulka

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

19. maj 2009 20:03

@tulka ja, saj je težko posploševat... vsak narod sestavljajo posamezniki ampak izjeme le potrjujejo pravilo. meni se kljub vsemu zdi, da povprečna kuharija v sloveniji še vedno ni vredna počenega groša, pa ne mislim dobre domače hrane, ampak splošne prehranjevalne kulture. o slovenski kuhinji itak težko govorimo, saj je sestavljena iz veliko lokalnih jedi, ki so nekatere res izjemne. o slovenski kulinariki pa res težko govorim, ker je skoraj ni. lepo, je da zadnje čase nastaja kar nekaj knjig, ki zapisujejo lokalne recepte, recimo knjige stanislava renčlja, pa knjiga, ki jo je bogataj izdal skupaj z adamljetom, ki je dober poskus povzdigniti zbirko lokalnihh jedi v slovensko kulinariko... pa nekaj mladih kuharjev, ki upam, da bodo mlajšim generacijam vcepile ljubezen do hrane in kuhanja. @rimljanka in naj se zdaj priklenem na štedilnik ;) cellnet

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

19. maj 2009 20:24

Ej, kakor veš, cellnet, ampak za 80€ povprečna družina ne skuha enega obroka, veš..................sploh pa ne za eno osebo............. Na to je letela moja pripomba.

Sicer pa moram reči, da rada berem slovnično korektne zapise, sploh od tistih, ki jim je priprisati, da to zmorejo, ljubezen do lepe slovenske besede pač.......

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

20. maj 2009 8:42

cellnet je napisal/a:
če parafraziram, znati vzrediti dobro kuro, jo potem skuhati in ohraniti vse dobro ter kulturno pojesti je veriga, ki ima v naši domovini večkrat kakšen šibek člen. in ne briga me, kakšnega ima sosed, briga me samo, kaj jem, ko pridem v povprečno ali tudi boljšo slovensko oštarijo. če skuham boljše za zabavo ali zares za svojim štedilnikom kadarkoli, ne da bi trenil z očesom, me pretrese, če dam v gostilni 80 eur za skoraj užitno hrano! pa tako malo je potrebno! cellnet Sporočilo je spremenil(a) cellnet dne 19. 2009 18:53
No, temu pri nas na kmetih pravimo kvečjemu eno navadno preseravanje in napihovanje jare gospode. Ti privoščim obroke za 80 €, vsekakor. Upam, da ti za ta denar pripeljejo še tople sestavine iz opevane tujine. Ognjič

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

20. maj 2009 9:36

aha, vidim, da je zdaj vse narobe z mano in ostalimi, ki so pripravljen zapravit za dobro večerjo v dobri družbi 80 eur--- in to doma, draga ognjič! meni se zdi prej preseravanje jare gospode prebivalstvo, ki živi na podeželju in veselo nakupuje zelenjavo v mercatorju in podobnih veletrgovcih in se vozijo v njihove trgovine zapravljat (težko) prislužen denar. jaz bom svojega zapravljal še naprej tako kot se meni zdi smisleno! ;) in če bi me kdo vprašal koliko obrokov skuham jaz za 80 eur, bi mu to z veseljem povedal, na živce pa mi gre sklepanje in obsojanje, ki je razpaseno na tem forumu! žalostno... cellnet

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. maj 2009 9:54

cellnet je napisal/a:
aha, vidim, da je zdaj vse narobe z mano in ostalimi, ki so pripravljen zapravit za dobro večerjo v dobri družbi 80 eur--- in to doma, draga ognjič! cellnet
Kolega, nihče ni rekel, da je VSE narobe s tabo zaradi tvojega načina potrošnje. Je pa z vidika socialne inteligence malce neinteligentno poudarjati tak način potrošnje. Ker se pač to bere na način - oziroma velik del populacije bo to prebral na način: JAZ imam denar, da si lahko privoščim to-in-to. In tako oglaševanje v stilu da "jaz pa imam", to ni ravno seksi. As a matter of fact, razlaganje, da "jaz pa imam", to ni ravno zelo omikano. In če takole komuniciraš, moraš vkalkulirati tudi to, da komu tak način en bo všeč (to mora itak vkalkulirati vsak, ki se javi na forum) in da bo to tudi kdo povedal. Je bolj modro in manj nesporazumov je, da če kdo že navaja cene, da navaja spodnji cenovni limit nečesa. Sama se poskušam tega držati v temah, kjer punce govorimo o oblačilih in se mi zdi, da so kolegice tak način kar lepo sprejele. Konec koncev najti Cavallijevo obleko za 3.000 EUR ni čisto nobena kunšt, najti Cavallija (svila!) za 15 EUR je pa nakupovalna veščina Tudi se mi zdi, da 80 EUR kolikor toliko suverenemu kuharju za domač obed ni težko zapraviti, narediti obed za familijo za 10-15 EUR je pa čisto druga zgodba in tudi zelo izzivalna. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti