Kuharica v rubriki nlp-ja

vaihativa  

član od: 17.5.2007

sporočila: 1

23. feb 2009 11:10

Mene prav nič ne moti, če loči jajca z rokami, če čebulo nareže na veliko in podobno. V bistvu se mi zdi prav frajersko kar počne, pa tudi zmeraj razloži kako in kaj. In verjemite, da si vmes umije roke in da se ji beljak ne cedi po celi kuhinji. Je pa normalno, da tako v tej oddaji , kot pri Jamie-ju in vseh ostalih ni cilj ,da gledalcem pokažejo kolikokrat si je kuhar umil roke, pač pa prikazat pripravljanje jedi. vaihativa

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

23. feb 2009 12:12

Tudi meni ne tale packasta kuharca kar všeč, čeprav pravzaprav ne posvečam toliko pozornosti temu, kako kaj naredi (ajdi jajce lahko ločiš na najmanj pet načinov, vrlo važno kako..) ampak kaj dela. Tiste školjke v azijski župci recimo. Drugače so pa ti Angleži tako ali tako navdušeni nad stvarmi, ki so nam nekaj najbolj navadnega - tisti špageti s pinjolami, sirom in baziliko. Sveta preproščina pač, pa dobro. Iz tega Slovenci že ne bi naredili tv šova. Nigrelli se vidi da rada dobro papa (je taka tipična angleška velikoritnica), in se tako po moderno tudi nič kaj ne sekira zaradi tega. Gospodinji v meni zaigra srce, ko vidi njeno polno špajzo (tudi jaz imam tako, samo po vratih ni poličk), malo na jetra mi gre edino njen zmrzovalnik, ker ne maram pakiranja vseh sort tekočin v vrečke. A propos Damijanu včeraj - vsaj goste naj mu dajo take, ki znajo kuhalnico in nož v rokah držat. Kaj je E. Gliser včeraj tam počel.. mislim da niti sam ni vedel čisto dobro. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

23. feb 2009 12:35

Katarina K, očitno imate v vašem kraju drugačne prehranjevalne navade in se ti marsikaj zdi nenavadno. Meni ni nič nenavadnega popečena panceta na regratu, pa tudi na radiču...pa pečeni uhlji od odojka oz. v naših krajih se speče glava in je ta hrustljava kožica potem najbolj oblegana. Drugi kraji - drugi običaji.

Sicer pa te oddaje še nisem videla, Jamie in njegovo packanje pa mi nista bila všeč.

 

Ognjič

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

23. feb 2009 13:25

katka lopatka je napisal/a:
Ognjič jaaaa. Pri odojčku najprej napadem uhlje, hehe. Katarinca Katarinca :) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5
Ja kot je že ognjič rekla, je različno kje stanuješ in kaj ješ. Nič slabega ni v tem. Mogoče me pa prepričate, da si nardim regrat z ocvirki. He he he. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

23. feb 2009 14:19

Hej punči, ne z ocvirki! Pri nas popečemo zelo mesnato slanino (panceto), narezano na majhne rezinice, ko  postane hrustljava, zalijemo s kisom (mešanica kis + voda) in na regrat oz. radič. Hrustljavi uhlji so pa itak špica ;).

Ognjič

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

23. feb 2009 14:29

No jaz pa sem ena tistih laboratorijskih kuharic... Oddaje še nisem gledala, me pa tak način kuhanja ne moti, samo da ni v moji kuhni...;-) Jem tudi hrano, ki jo pripravljajo "nelaboratorijske kuharce". Vsaka pač ima svoj način. Sterilnost je pač moj način (no da ne bo kdo mislil, da je ta sterilnost v kakih ekstremih). Začetnica

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

17. maj 2009 23:18

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Toje je sicer res star štos,

Kaj so nebesa?

Prostor, kjer so kuharji francozi, ljubimci italijani, inžinerji nemci, policaji angleži in vse je zorganizirano po švicarsko.

Kaj je pekel?

Prostor, kjer so kuharji angleži, nemci so policaji, švicarji ljubimci, francozi inžinerji in vse je zorganizirano po italijansko.

 

Torej, angleška kuhinja?  Fish and chips. Jajca in fižol za zajtrk? Ne, hvala.

Če govorite o Nigelli, je pa njen mož TV producent.

[pika] Vanja
vanja, mogoče je to držalo nekoč, vendar že davno skoraj drži, da v londonu boljše ješ kot v parizu... ;) nigellin mož pa je sicer strašno znan po svojem mecenstvu mladih umetnikov in zbirateljstvu umetnin, celo svojo galerijo premore, nekoč pa je bil oz. je še oglaševalec. da bi bil producent pa prvič slišim ;) cellnet

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti