Kefir

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

tema odprta - 3. jan 2005 12:57 | ogledi: 16.493 | odgovori: 83

Prosim za pomoc in info, kje se dobi kefir kultura. Veri mi je povedala, da je mogoce kupiti kefirjeve gobice ali kristalcke, s pomocjo katerih se dela kefir. Ker ne zivim v Slo, bi prosila tudi za mnenje, kako je s posiljanjem le-teh. Hvala vsem, ki boste pomagali.

julia

keyj  

član od: 17.9.2004

sporočila: 91

3. jan 2005 13:43

heila, jaz imam gobice, ampak kako naj jih pošljem pa res ne bi vedela, še posebej če si daleč. z veseljem pa ti bi odstopila odvečne gobice. Morda po kakšni hitri pošti? nimam idej. lp, keyj keyj

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

3. jan 2005 15:34

kaj bi prezivele4 dni kolikor potrebuje hitra posta do irske? julia

keyj  

član od: 17.9.2004

sporočila: 91

4. jan 2005 6:22

ha, ha! 4 dni pa je mal huda, ne vem , morda pa bi, ne dai se mal hecam, res ne vem, morda pa ne bi, ker ne smejo biti hermetično zaprte in mleko mora biti sveže vsaki dan. mislila sem da si bliže. lahko pa se naredi poskus doma tako da vidim kaj pride ven po 4 dneh istega mleka in v zaptem kozarcu? lep dan ti želim keyj

akurin  

član od: 11.4.2003

sporočila: 153

4. jan 2005 7:35

Na enem forumu je nekdo napisal, da se kefir kristalčke lahko posuši. Mogoče se kdo spomni. Lpi anita

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

4. jan 2005 8:54

Zdravo! Po 4 dneh istega mleka pride ven normalen kefirček, le malo "zmatran" in rabi ene dve "kuri", da začne normalno delovati. To so moje izkušnje iz obdobja dopustov. LP Tina

keyj  

član od: 17.9.2004

sporočila: 91

4. jan 2005 9:12

potem pa praviste da bi se ga lahko poslalo po pošti do irske? rada bi pomagala juliji, če želi imeti kefir! torej kaj predlagate za rešiti ta problemček? lp keyj

lucille  

član od: 12.2.2002

sporočila: 38

4. jan 2005 12:39

Menda je čisto preprosto posušit. Ne me držat za besedo, ampak poskusite kristalčke oz. gobice mlečnega kefirja posušiti kar na papirnati brisači (enih 4 dni) ali več. Postalo naj bi podobno posušenim semenom. Ko pa se posuši naj bi zdržalo enih 6 mesecev. Lp

keyj  

član od: 17.9.2004

sporočila: 91

4. jan 2005 13:27

A res, se da posušiti?! potem pa super! jaz bi kar takoj poskusila s tem eksperimentom, ampak kaj moram gobico dati zraven kakšnega vira toplote (radiator) ali kar na sobni temperaturi? če uspe lahko gobico dobi tudi julija in brez problema!!! lp keyj

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

4. jan 2005 16:32

Vsem, ki ste se vkljucili v ta forum, se prisrcno zahvaljujem. Pa res nisem verjela, da mi boste lahko pomagali. Kar cutiti je zeljo vseh, da bi spravili te gobice na pot. Keyj, tvoja zavzetost pa se bo (z moje strani) seveda obrestovala. Ce bo experiment uspel, nemudoma vse obvestim. Pa pricakujem tudi navdusenje tukajsnjih ljudi, saj za kerir se slisali niso. Joj, drzim pesti. Ce bodo gobice postale zdomke, jih od veselja se poimenujem (mogoce po Keyj, Lucille, Kristy ali Akurin...) Zanima me se ali so kristalcki posusene gobice ali kaj drugega? LP in vsem. julia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti