Marmelade

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

23. jun 2006 21:43

Reca daj mi povej kje si jih nabirala, a je v vašem koncu kaj? v nedeljo se kanemo odpravit v lipoglav na borovničev dan ko imava varstvo. Bi pa rada navadila nečakinjo nabiralništva, je bolj slabo z vzdržljivostjo... p, m

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

23. jun 2006 23:25

a mogoče še kak nenavaden recept za marmelade? par dni nazaj sem naredila marmelado iz jagod in vrtnic , zanimiva kombinacija, mogoče še kak predlog , na češpljevo bom mogla pa še mal počakat

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

24. jun 2006 8:29

zdajle bo zanimiva kombinacija maline z melono, pa češnje z mandeljni in maraskinom, nato pa še črni ribez z marelicami. V zadnji številki Dober tek je pa jagodova marmelada s kakavom in pistacijo. Zdaj se variante kar odpirajo. Lisa

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

24. jun 2006 11:26

Maja, na Lipoglavu ne poznam nič. Probaj na Pugledu. Midva sva bila v Podgradu. Moram pa te opozorit, da so tereni grozni, strmi in precej nevarni za skotalit se v dolino. Jaz sem 2x padla in 2x stresla. Sicer samo jogurtova lončka, a kljub vsemu. Saj veš, vsake je škoda. lp Vesna

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

24. jun 2006 12:57

Reca hvala, jaz ta del bolj slabo poznam - tako da se raje ne odpravim, se vidi da sem bila navajena samo gorenjskega teritorija, kjer smo jih nabirali pod Joštom in našem ljubem Udin borštu. To so bile počitnice! Sedaj pa otroci nimajo lušta pobirat ne krompirja, kaj šele kaj drobnejšega... Upam da so tvoje borovničke potem vseeno našle svoj trebušček oz kozarček:) Še enkrat ti hvala za info! Lep dan, maja

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

24. jun 2006 19:22

Pravkar skuhala marmelado. Uporabila jabolka od jeseni, nekaj svežih hrušk, precej korenčka, breskve in marelice iz zmrzovalnika, rano višnjo in jagoge, pol domače in pol gozdne, malo borovnic. Ja pa dodala slivovo marmelado od lani, ker je ena bila malo preredka. Sem pa najprej sprežila sladkor in nato dodala sadje, eno sorto za drugo, odvisno od trdote. Nazadnje dodala limono in vanili sladkor in kuhala, kuhala. pustila čez noč stati in danes nadaljevala. Najprej sem vse skupaj prepasirala in nato kuhala, dokler ni bila primerno trda, vlila v stekleničke in zavila v deko. Jutri bo pa romala v klet, kaka steklenička sosedi, prijateljici... Moji pa se že oblizujejo, posebej sin, ki je velik sladkosned. Kyara

Tim  

član od: 14.12.2003

sporočila: 11

26. jun 2006 21:19

Pozdravljeni! Idej in nasvetov je veliko. Ampak nikjer ne zasledim češnjeve marmelade. Ima mogoče kdo recept ali kakšen nasvet?! Tim Sporočilo je spremenil(a) Tim dne 26. jun 2006 21:22:19

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

26. jun 2006 22:37

Oj! Pred leti sem delala marmelado iz češenj,pa mi ni bla ravno bog ve kako všeč, men se je zdela skoraj brez okusa.Lansko leto sem dodala češnjam rdeč ribez,Moram reči ,da je bila dosti boljša,samo da sem ga dala malce preveč(2/3 češenj,1/3 ribeza),letos bom naredila raje na četrtine,tako da bo 3/4 češen in 1/4 ribeza.Vam javim kako bo uspela! lep pozdrav Valerija val

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. jun 2006 7:38

Tudi nam češnjeva ne gre. lp Vesna

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

27. jun 2006 7:45

Meni pa je letos odlično uspela češnjeva marmelada, kjer sem na 1 kg češenj dodala 1 rdeč grapefruit in dve banani, politi z limoninim sokom. Je pa res, da je ta marmelada malo bolj redka, pa prav pride pri priprav sladic. Biskvit prerežem na pol in s to marmelado namažem obe plasti, na spodnjo potem dodam še stepeno sladko smetno in pokrijem z zgornjo navlaženo plastjo. Izpade kar dobra tortica, takole na brzino narejena. Dušanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti