Marmelade

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

18. jul 2008 21:37

Jaz bi pa letos kuhala breskovo marmelado. Kaj mi svetujete še zraven? Mogoče banane, limonin sok ...? Pa recept bi mi tudi prav prišel. buča

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. jul 2008 21:41

Limonin sok, obvezno, ker doda kislino, poudari aromo in prispeva k želiranju, breskve imajo malo pektina.

rimljanka - zasebno mnenje

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

18. jul 2008 22:23

buča je napisal/a:
Jaz bi pa letos kuhala breskovo marmelado. Kaj mi svetujete še zraven? Mogoče banane, limonin sok ...? Pa recept bi mi tudi prav prišel. buča

http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=6966

To sem že delala. Je še pouhek pohvalil...

Ognjič

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

19. jul 2008 13:56

Rimljanka,tudi pri nas ni lahko dobiti teh pomaranc-v trgovini jih ne dobis, vsaj na nasem koncu ne. Meni jih preskrbi mozeva zlahta iz Sicilije, vendar so razmeroma pozno, sele okrog Bozica. Povprasevanja po njih je bolj malo, -surove so prakticno nuzitne, z marmelado pa je kar nekaj dela in se jo lotijo le redki ,tisti pac,ki zelijo kaj posebnega. Ti bom sporocila na ZS, pa jih narocim se tebi par kg, ce te bo se zanimalo! In hvala za nasvete ! Lp lucka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti