Marmelade

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

15. jun 2006 12:28

Sem že naredila rabarbarino marmelado in je lepe zelene barve.....bom poskusila z njo nadevat rolado....potem bo to super rolada z zelenim nadevom...kot strupena.Hahahaha ANJA

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

22. jun 2006 10:52

moniak, ne vem sicer če ti je tema še aktualna, ampak včeraj sem skuhala zelo dobro domačo jagodno marmelado. Natehtala sem si 1,2 kg očiščenih in odcejenih jagod in jih narezala v lonec. Natehtala sem še 0,5 kg sladkorja. Kupila sem "Gelefix 1:2" (to je želin z dvojno močjo, pri katerem porabiš enkrat manj sladkorja). Želin se zmeša z dvema žlicama sladkorja in se vmeša v jagode. Jaz sem sadje potem na močnem ognju med mešanjem zavrela. Potem primešala še ostali sladkor in med mešanjem rahlo kuhala še kakšnih 5 minut. Uporabila sem domače jagode, zato je marmelada privlačne živo-rdeče barve in izjemne arome. Je pa res, da so domače jagode že v osnovi bolj sladke, zato tistim, ki jim je všeč rahlo kiselkast okus priporočam, da dodajo pol vrečke citronke, ali pa limonin sok. Klea

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

22. jun 2006 16:15

Moniak, v moji shrambi se redno, vsako leto , znajde kakšnih 30- 35 vrst džemov in marmelad. Tovrstno packanje me pač veseli. Naredim običajne marmelade in specialne "zvarke". Ker je bilo vprašanje po posebnostih, sem pač dala recept za meni ljubo posebnost. Ker so v tem džemu ohranjene cele polovičke češpelj, bi "palčke" lupin (če drugega ne) motile estetsko. V drugih variantah pa seveda češpelj ne lupim, ker tudi mene zmlete lupinice ne motijo. Lisa

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

22. jun 2006 21:29

Kaj pa recept za marmelado iz breskev, mogoče ima katera? biba

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

22. jun 2006 22:07

biba, breskvam moraš nujno dodati limonin sok, ki pospešuje želira nje, sicer je pa recept za vse marmelade lahko enak, drži se kakega od zgoraj, kjer nastopa eno sadje, pa bo. Breskve secveda olupi. Če potrebuješ točwn recept, piši, lahko na ZS, pa bom napisala kakega preverjenega. Jaz sicer delam množice marmelad po občutku, brez tehtnice in ostalih merilnih pripomočkov. rimljanka

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

23. jun 2006 7:13

Čao, še eno vprašanje na temo murmulad - ali jih katera del iz zamrznjenega sadja? Pri nas je namreč ostalo v skrinji od prejšnjega leta precej sadja - predvsem borovnice, ribez, nekaj kosmulj, kakšne jagode se še najdejo. Naša mama namreč dela veliko zalogo sadja, potem pa nič ne najde, ko robimo. Sedaj je pa itak že frišno domače sadje, pa bi radi zmetali starega iz skrinje, in sem prišla na idejo, da bi iz njega skuhala marmelado. Kaj menite? Bi šlo, glede na to, da za marmeldo običajno rabiš lepo, nepoškodovano sadje? Lep pozdravček, S.

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

23. jun 2006 7:50

za marmelado lahko mirno uporabiš tudi zamrznjeno sadje. Zamrzovanje je namreč tudi eden od načinov, da lahko skuhaš marmelade iz različnih kombinacij sadja, ki ne zorijo hkrati. Je pa res, da eno leto zamrznjeno sadje izgubi vso svojo vrednost in se po tej plati ne more primerjati s svežim. Lisa

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

23. jun 2006 9:22

Lisa, hvala. Ja, vem, da ni več enako, samo kaj pa čem, al pa preč vrčt toliko sadja. Marmelado bomo vsaj pojedli. Jaz sem zadnje čase prav nor nanje. Najboljša mi je ribezova ali iz kosmulj, ker so fimo kisle. mnjammmm.... Lep pozdravček, S.

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

23. jun 2006 19:18

Nevem več točno, kje ste spraševale za nakup jagod. Tule je priložnost, za tiste, ki vam je blizu Gorenjska: http://www.************.si/articles.php?S PS Slučajno sem na tole prisrfal LP Matjaž

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

23. jun 2006 20:21

Pred eno uro sem dala v kozarce borovničevo marmelado. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti