Odvajanje kajenja s hipnozo

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

23. maj 2006 14:16

Jernej, strinjam se, da nisi zelel biti zaljiv s svojim vprasanjem o tem, zakaj ljudje sploh zacnejo kaditi. Ampak forumi, e-maili, sms-i, itd. so pac taksni, da lahko vsak preprosto vprasanje prilepi svojemu trenutnmenu razpolozenju in si stvari tako tudi tolmaci. Saj ves, kako pravijo: "ce macki stopis na rep, zacvili." Tudi jaz sem si mislisla, kaj pa tale pametuje, ze cez minuto, pa sem si rekla: "Pa, daj, nehaj cviliti!" In to zato, ker sem se ze sama tisockrat vprasala, zakaj sem sploh zacela kaditi, oziroma, zakaj sem ponovno zacela kaditi. Po mojih izkusnjah je tako, da veliko ljudi zacne iz gole radovednosti. Ceprav se vec kot strinjam, da vehementno mahanje s cigareto vprico otrok daje otroku vedeti od zelo zgodnjega otrostva, da je to nekaj povsem naravnega. Otroci pac v najzgodnejsih leti posnemajo, starsi so vzor, in tako si pac otrok ustavari podobo, da je kajenje popolnoma sprejemljivo. Kot ze recno, vecina po mojih izkusnjah poskusi iz radovednosti, problem pa je v tem, da si ljudje ustvarijo sidra. Zivcen si pred npr. testom v srednji soli, pa enega prizges in se ti zdi, da je pomagalo. V resnici pa bi enako pomagalo, ce bi naredil pet pocepov. Ker gre tako naprej, imas vsak dan bolj fino sidro. Ustvarjanje negativnih sider je tako ali tako velik problem, ki pa ga vecina zal prepozna sele takrat, ko so ze krepko presegli prag odrascanja. Kar pa se tice polemiziranja okoli podjetnistva, pa tole; ni mi jasno, zakaj je ljudi sram, da so sami svoji gospodarji, da ustvarjajo denar. Ta stran je zanimiva, sveza, dobra. Vse od receptov, pa do foruma. Za tem stoji ekipa ljudi, ki vse to ustavrja. Meni se ne zdi popolnoma nic narobe, ce ob tem se zasluzis. S kravato ali brez. Casi divjega podjetnistva, ko je lahko vsak, ki je znal koga na hitro "nateg...." hodil na okoli od nog do glave podpisan z oblikovalskimi imeni, v eni roki z nanjovejsim telefonom, v drugi pa s kljuci ega na lizing (beri: velik, cisto nov avto) minevajo. Podjetnik je vsak kreativni posameznik, ki zna na trgu prepoznati priloznost in jo uresniciti. Ce pa ob tem se ustavarja dobicek, je tudi uspesen podjetnik! Osebno se mi zdi krasno, da stran kot je kulinarika.net obstaja! In ce ob tem, tistim, ki zelijo, se zaracunate, toliko bolje! Kot ze receno, bodi s kravato ali brez, meni se zdi krasno, da ste ze dolga leta nazaj ustvarili in do danes uspeli ohraniti to stran. Ekipi, ki stoji za njo pa zelim tudi veliko zasluzka! Prav lep pozdrav! fresh

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

23. maj 2006 14:42

Glede razloga za kajenje se popolnoma podpišem... Glede podjetništva ste me narobe razumeli. Želel sem reči, da nisem tak podjetnik, ki bi hotel vedno več in več in več in bi za vsako ceno hotel vsak tolar. Torej nisem akviziterski podjetnik, da se bom smehljal nekomu, ki je pač plačal 3500 SIT ampak povem svoje, če se spravlja name. Tudi če potem nikoli več ne naroči paketa. Verjetno je tudi to razlog, da portal ni bolj razvit (beri = več denarja zasluženega in posledično vloženega). Žal so časi, ko bi lahko ekipa živela s spletno stranjo po mojem v Sloveniji kar daleč. Komercialna stran sploh pomaga plačevati položnice te strani. Iz tega vidika, da bi dobili tisti ki pa prispevajo (ne mislim le sebe in Bojana, tudi obiskovalce in ostale) plačano, pa je stran ljubiteljska. Morda imam pač drugačne pojme. Zame je nekaj komercialno, če prinaša dobiček. Ta je po moji razlagi razlika med dohodki in izdatki. Če z nekaj dohodki te strani lahko krijem le del izdatkov, velika večina dela pa je na prostovoljni osnovi, potem to zame ni komercialna stran. Ker če bi gledali na dobiček (torej dohodek - izdatek) jo lahko takoj zaprem. Po tej strani tudi nisem podjetnik, ampak tepec, da jo vodim naprej. Morda bodo tudi boljši časi, ko bo to čisto komercialna stran. To zame pomeni, da bomo imeli tudi strokovnjake, katerim bomo plačevali za nasvete, sami bomo vse poslikali s profesionalno opremo, tim strokovnjakov bo odgovarjal itd. Jernej in ekipa bo pa nekaj konkretnega imela od tega, ne le moralno zadovoljstvo. Mi je žal, če me ljudje narobe razumejo, ampak zame je to komercialno, tisti ki stoji zadaj pa poslovnež. V tem primeru pa se mi zdi, da gre bolj za ljubiteljsko stran, ki pobira članarino. Tudi klubi niso komercialni, a pobirajo članarino. Zakaj neki? S tem ne pravim, da ne bi želel, da imam za seboj denar, ki lahko vse skupaj izboljša in mi ne bi bilo treba delati drugih stvari. Jaz ne živim od Kulinarika.net, Bojan tudi ne, prav tako ima službo Damjana, recepte popravlja v prostem času. S tega vidika me jezi, če mi nekdo napiše, da imamo komercialni forum? Kako je lahko forum komercialen? So gor komercialni oglasi? Kdo kaj plača da ga bere ali da piše vanj? Tako da... Jaz sicer sem poslovnež, ker mi peše za priimkom s.p. Ne živim pa ne od Kulinarika.net in tudi denar mi ne pomeni toliko, da bi se vsaki gospe, ki je plačala 3500 SIT in misli, da je pobrala vso pamet, klanjal. To sem hotel povedati s tem, da nisem okravatan. Upam, da je zdaj kaj bolj razumljivo. Ampak vsak po svoje, ni me treba prepričevati v komercialnost te strani, ker na koncu koncev je vseeno. Važno je, kaj se naredi na njej, kako zadovoljni so obiskovalci, končno tudi mi in tudi finančni vidik seveda ni nepomemben, ker spletne strani niso zastonj, ne v prostoru, ne v prometu in ne v vzdrževanju in vsem kar stoji zadaj. Tako da povzetek: Ne otepam se podjetništva (naziva), ampak te strani niso nek komercialni bum. Pozdrav Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

23. maj 2006 15:09

Popolnoma sem razumela, kaj je bilo misljeno s kravatarstvom in se z vsem zgoraj povedanim strinjam. Kristalno jasno mi je tudi, pa strani niti ni treba podrobno preiskati, da od taksnega tipa strani ni veliko prihodkov in da obstaja le zaradi osebne predanosti vseh, ki za takim projektom stojijo. Poplacani pa so lahko le z notranjimi nasmehi. Premalo eksplicitno sem povedala, da se mi zdi to, da nekdo (nola, v tem primeru) uporablja stavke kot "...ne bagatelizirati 3500..." prej odraz lastnega nezadovoljstva kot argumentirana kritika. Kot ze receno, Jernej, podpiram vse, kar si povedal! Konec koncev pa je res tudi to, da je edino placilo, ki je kaj vredno nasmeh, v dusi! nasmejan dan! fresh

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

23. maj 2006 21:10

Mogoče sem butasta ali pa mogoče ne razumem ljudi. Vsak, prav vsak ima pravico izraziti svoje mnenje ,pa vendar bodimo malce bolj tolerantni do soljudi,kajne Nola? Drugače pa ima vsaka stran zgoraj desno tak križec v rdečem okvirčku ,če komu stran ni všeč ,z levo tipko klikneš nanj pa se stran zapre.Preprosto,kajne? Pa lep pozdrav. ursa40

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti