Odvajanje kajenja s hipnozo

rega  

član od: 21.6.2005

sporočila: 20

15. maj 2006 23:58

Tole o kajenju oz. prenehanju je izključno samo v glavi. Bila sem večletna strastna kadilka. Sedaj ne kadim že 20 let in po prenehanju nisem imela nobenih želja ali kakršnih koli "luštov". Kar precej časa sem se pri sebi odločala , da bi nehala. Spreševala sem se ali bi nehala jutri, pa v nedeljo pa ..... Vedno sem ugotovila, da še nisem pripravljena,sama pri sebi sem se izgovarjala, da imam veliko dela, da so v službi zelo zahtevne stvari itd.....amapak vedno pa sem rekla enkrat bom nehala in ne bom več kadila. To je trajalo kakšno leto. Potem pa sem enkrat mislim, da je bila sobota po nakupih in zajtrku zjutraj pristavila kavico ter kot običajno prižgala. Bila sem kar utrujena in nerazpoložena in imela občutek, da tzdu cigareta to jutro ni ta prava. Ugasnila sem in si rekla, sedaj pa res ne bom več kadila. Ko sem kasneje povedla možu in otrokom so me samo gledali. Otroka sta bila zelo vesela, ker stami prej večkrat rekla, da bom umrla in naj ne kadim - bila sta še manjša. Res nisem nikoli več prižgala in tudi nobenih težav, zelja itd...nisem imela. Poleg mene so lahko vsi kadili in ni bilo težav. Sama mislim, da je samo trdna volja oz. odločitev tista, ki premaga vse. Nisem bila nervozna, niti tečna. skratka kot da nisem prej toliko let kadila. Zato meni nihče ne more trditi, da e ne da. KO SE V SEBI ZARES ODLOIČIŠ NI TEŽAV IN JE TO TO. To vam lahko potrdijo moji domaćči in tudi prijatelji, ki dolgo niso mogli verjeti, da sem nehala in to brez vseh težav. Danes rečejo to je pa ta tvoja volja in trma. Pa ni nobene trme, samo kadim ne več. vSAK KI ŽELI NEHAT KADITI NAJ TO STORI TAKRAT, KO SE BO ZARES V SEBI ODLOČIL, DA NE BO VEČ KADIL IN NE BO IMEL TEŽAV. Lepo se imejte in verjamite vase. rega

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

17. maj 2006 21:01

Uau, rega, ti si zakon! Vse, kar praviš, trdim tudi sama, ampak udejanjiti v praksi, to je pa drugo. Veš, mislim, da je dobro že to, da sem začela razmišljati o prenehanju.... Po petindvajsetih letih kajenja se počutim kot Prekajeeeenaaaaa.............. Pozdravček! PS: Ko se bom zares odločila, bom pa odprla novo temo , da boste ja vsi z mano... Vrana

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

18. maj 2006 15:49

Še kaj več napišite o izkušnjah s prenehanjem kajenja in nabiranjem kilogramov! Tudi jaz bi morala nehati, pa me kar malo skrbi. Se zrediš zato, ker je pač treba nekaj proti ustom nositi? fresh

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

18. maj 2006 22:07

Ko boste iznašle pravi recept, pa prosim na dan z njim. Tudi jaz sem ena tistih, ki je že 100 x nehala. Ja Vrana, tudi jaz sem prekajena ) lp Julija

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

19. maj 2006 12:30

Moj se je zredil, čeprav vem, da ni jedel več kot ponavadi. Ampak se mu je očitno metabolizem sam od sebe poštimal, ker zdaj so mu kar naenkrat vse hlače preširoke in si jih stalno popravlja Če se ne motim bo eno leto od kar ne kadi in pravi da je kot nov. Pa še jaz se raje stiskam k njemu, ker takooo lepo diši po čistem in svežem perilu (mogoče sem malo čudna, ampak to je meni najboljši parfum). Lp, Tina

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

19. maj 2006 13:28

Moj je prav tako nehal- ga je zobar na finto vrgel, ces, da se mu lahko rana od izpuljenega modrostnega zoba zagnoji, ce bo kadil in tako je nehal. Zredil se ni nic. Sama sem nehala kaditi pred nekaj leti in vztrajala eno leto, potem pa je vse splavalo po vodi in zdaj vlecem po starem. Groza. Ne morem pa se spomniti ali sem takrat pridelala kasen kilogram ali ne. Malo sem se poinformirala, zakaj naj bi opustitev kajenja povzrocala rast telesne teze- izboljsa se presnova, kar pomeni, da telo dejansko bolje izkorisca vneseno hrano- posledice so kilogramcki. Ceprav pa povsod pise predvsem to, da se ti nabirajo predvsem zaradi tega, ker je treba nekaj v usta dajat. Se pa popolnoma strinjam z rego, da je vse v glavi! Kajenje ravno tako kot vse druge stvari v zivljenju, ki zahtevajo malo discipline in truda! pozdrav! fresh

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

19. maj 2006 13:31

Ko vas berem, se mi samo eno vprašanje poraja Pa zakaj sploh začnete? Jaz prav nič ne pogrešam, da nekaj ne vlečem med zobmi Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

19. maj 2006 14:03

Tako dolgo je že od takrat, da se niti v sanjah ne bom spomnila, zakaj sem začela. Verjetno se je zgodilo v šoli, kjer smo imeli simpatično (večno nabasano) kadilnico, kjer se je odvijal program klepetalnice... Zakaj, pa ne vem. Pozdravček! PS: za pet cigaret na dan sem že zmanjšala V nekaj dneh. Vrana

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

19. maj 2006 14:12

Bravo, Vrana! Kar tako naprej! Blanchy

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

20. maj 2006 21:24

Ja Jernej a veš,če bi človek bil vedež ne bi bil revež pravijo.Jaz sem kadila 25 let samo zato ,ker so vse sošolke kadile in sem prav izstopala,ker nisem kadila.Če sem hotela z njimi v korak sem morala začet kadit,no malo pa še firbec ,pa frajersko je zgledalo,če si kadil. Butasto, toda resnično,LP ursa40

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti