Dopust

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

17. jul 2008 12:21

vanilija76 je napisal/a:
Mamamia in kako je bilo v Iranu?Verjetno fenomenalno.Ti kar malo zavidam.... Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

 

Ja, natanko tako, fenomenalno. Tisto ruto človek kar odmisli oziroma se navadiš nanjo, ker te vse drugo tako prevzame. Država, vredna obiska, tudi zavoljo predsodkov. In na vsakem koraku se vidi, da Iranci niso Arabci pač pa arijci. O lepoti tamkajšnjih žensk, prijaznosti in odprtosti velike večine ljudi se da govoriti ure in ure, njihova zgodovina je pa tako ali tako zgodba zase...

Če se ti kdaj ponudi prilika za obisk, jo zgrabi z obema rokama. Se da za malo denarja veliko videt in doživet, tudi nekaj stikov imamo spodaj.

Mamamia

mamamia

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

17. jul 2008 12:25

Predvidoma v ponedeljek odrinemo za dobre tri tedne kampirat na Lastovo, otovorjeni s potovalko knjig zame in hčerko ter čolnom in ribiško opremo za sina in moža. Komaj čakam jutranje kopanje, kuhanje pod oljko, "izležavanje" v mreži ter večerne sprehode v selo. Pa še glasbeni festival bomo spet ulovili! mamaF - Mojca

JaninaC  

član od: 17.7.2008

sporočila: 19

17. jul 2008 12:25

Jaz imam tudi še ta teden dopust. Pa sem se v KulSlo prijavila:) Sicer pa smo bili en teden na morju, pa če bo zneslo, bomo konec septemra šli še za en teden na morje ali pa v toplice. LP, Janina JaninaC

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

17. jul 2008 12:48

mamaF kako vam je všeč na Lastovu? Mi smo bili razočarani. mišika

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

17. jul 2008 12:57

planine ,.. že jutri,tam nad 2500m anaeva

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

17. jul 2008 13:01

Midva sva se komaj zmenila, da greva sedaj, poleti, nekam bližje, pozimi pa nekam bolj daleč (upam vsaj), tako sem si zbrala otok Rab, kamor greva za 1 teden v apartma, za 5 dni pa še v Bovec malo hribolazit,..ipd. Samo da imam dopust, ker komaj čakam. Jelenckova

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

17. jul 2008 13:03

Mišika, veš, zame je Lastovo kraj, kamor sem šla s prijateljico prvič sama na morje . Naslednjič sva bila tam sveže zaljubljena s sedanjim možem, med vojno, nikjer nikogar, spanje pod zvezdami "na črno"......saj si lahko predstavljaš. Zato je Lastovo zame nekaj posebnega. Jaz tam dobim, kar pričakujem in to je - čim manj. Lani smo bili tam prvič s celo družino - na srečo nimamo majhnih otrok, tako da je skalnata obala in včasih malo "divje razmere" primerna za vse. Mož in sin sta navdušena ribiča in v tistem bogatem lastovskem morju je užitkov več kot dovolj! Sicer pa kampiramo v kampu v Skriveni Luki. Če vprašaš mojo 12-letnico, boš seveda dobila čisto drugačno mnenje, zanjo so Lastovo popolne "rindžule", od boga zapuščene... mamaF - Mojca

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

17. jul 2008 13:13

Mi smo bili kar presenečeni nad tamkajšnjo ponudbo. Lani smo letovali tam samo nekaj dni in potem pakirali na Korčulo. Sama ne prenesem takšnega skalovja , bilo je polno komarjev, zjutraj je že ob desetih zmanjkalo kruha, slabo založena edina trgovina daleč naokoli....narava pa je fenomenalna, kot v pravljici. Ampak, če bi bila na tvojem mestu, bi tudi jaz uživala, kljub vsem tegobam... Ti zavidam. mišika

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

17. jul 2008 14:30

Mišika, te čisto razumem. Če so pričakovanja daleč od realnosti, je človek pač razočaran, kaj pa. Jaz in moj mož pa si, ko ladja izpluje iz Vele Luke proti Lastovu in se zelena silhueta otoka približuje, v mislih ponavljava tole pesem. Kajetan Kovič: Južni otok JUŽNI OTOK Je južni otok. Je. Daleč v neznanem morju je pika na obzorju. Je lisa iz meglè. Med svitom in temo iz bele vode vzhaja. In neizmerno traja. In v hipu gre na dno. In morje od slasti je težko in pijano. In sol zatiska rano. In slutnja, da ga ni. Da so na temnem dnu samo zasute školjke in veje grenke oljke in zibanje mahu. A voda se odpre in močna zvezda vzide in nova ladja pride in južni otok je. ....in se mi zdi, da sem spet stara 19 let.... mamaF - Mojca

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

17. jul 2008 15:04

vida70 je napisal/a:
Letos za spremembo same punce. Se hcerina prijateljica, obe stare 16 let. Imam obcutek da bo lustno, punce pa ze komaj cakata. vida70
Da veš, da sem ti tako fauš!!! Jaz ko bom mela hčero, jo bom tudi na morje peljala in njene prijateljice in se bomo mele lušno in jaz bom najboljša mami! Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti