Kulinarične težave

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

19. feb 2008 12:54

Lijana, saj ni razlike v okusu (sem morda samo spregledala, nisem zasledila tega v tej debati), le v načinih, kar je komu ljubše in bližje. Vendelina pa sploh ni tako mislila s tistim, vsaj jaz nisem tako dojela, ne vem, no... Mamamia, saj gre samo za dve minutki , kaj je to proti večnosti. To mine predno rečeš keks, še vina ne uspeš spit :) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. feb 2008 12:59

Ja, punce, topim čokolado na vse zgoraj opisane načine, od mikrovalovke do vodne kopeli, pa tudi v pečici sem jo že. Finta pečice na 40°C pa je pri nas, navadnih gospodinajh ta, da enostavno pečico segreješ na 50°C, jo ugasneš, malce prezračiš in je temperatura takoj nižja.

Aja, mamamia, kakavovo maslo dobiš za veliko manj cekinov v Pekarni Vrhnika (posoda z 2,5 kg stane okoli 25 evrov).

Loni Makaroni

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

19. feb 2008 13:11

Če se mi ne da topiti čokolade na sopari, jo dam v posodico z malo masla ali olja in v pečico. Takrat , ko se segreva pečica, vmes čokolado malo premešam. andreja č.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. feb 2008 13:20

Lijana, sister, peace ok....je preveč lep sonček zunaj. Ampak, a veste, da jaz do današnjega dneva sploh nisem vedela, da se lahko čokolada pri topljenju sesiri? Spagon, ti pa za vajo najprej stopi kakih 5 dag čokolade - da se znebiš treme in slabih občutkov, potem pa na forco! Vendelina jr.

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

19. feb 2008 13:30

Jaz sem pa ugotovila, da se čokolada čisto lepo stopi na steklokeramiki. V posodo z debelejšim dnom nalomim čokolado, dodam malo kokosovega olja in hop na ploščo, prižgano na polovičko do max. 1. Med topljenjem pridno mešam in po potrebi dodam še maščobo, mleko ali smetano. Odvisno od tega, zakaj jo potrebujem. Vedno pride zelo lepa, svetleča se, glazura.

Julija

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

19. feb 2008 13:30

Jaz čokolado stopim v ponvici, skupaj z maslom, na nizki temperaturi (steklokeramično dam na 4 ali 5) in stalno mešam. Še prej jo pa razlomim na koščke. Glede soljenja kruha pa moram reči, da imam še kar občutek no, pečem ga bo receptu za kruh brez gnetenja in tam piše koliko soli daš. Sem pa naredila tudi že premalo slan kruh. Jelenckova

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

19. feb 2008 13:48

Vendelina jr. je napisal/a:
Lijana, sister, peace ok....je preveč lep sonček zunaj. Ampak, a veste, da jaz do današnjega dneva sploh nisem vedela, da se lahko čokolada pri topljenju sesiri? Vendelina jr.
Meni se je pred časom to zgodilo, ko sem jo hotela izboljšati s "kančkom" ruma. Mogoče katera ve razložiti v čem je problem? K

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

19. feb 2008 13:55

Mogoče, ker je rum hladen in ga daš v toplo čokolado. Malo počakaš in dodaš malo mleka, pa naj bi se stvar dlo rešiti. matilda

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

19. feb 2008 14:03

Sem prav poiskala Jamievo "Še več kuhinje do nazga", kjer piše o sesirjenju čokolade. Sicer je recept za čokoladno kremo (mimogrede, ta krema je odlična), ampak mogoče pa lahko le preizkusite, preden zavržete "pokvarjeno" glazuro. "P.S. Če bomo kdaj dodali maslo, preden se čokolada dovolj shladi, bo mogoče videti, kot da se je nekako sesirila. Brez panike. porihtamo tako, da pustimo, naj se mešanica še nekoliko shladi, nato pa vanjo vtepemo malo hladnega mleka in mešamo, da dobimo spet enakomerno kremasto konsistenco." matilda

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8701

19. feb 2008 14:26

Ha-ha-ha... kar nekaj časa sem potrebovala, da sem prebrala vseh štiri strani. Zanimivo, kot kakšna knjiga - ja, ne, tako, onako... Saj je isti šmoren, glavno da je rezultat viden. Moram rečt, da čokolado stopim kar tako - usput, reklo bi se za "malo malco". Niti na misel mi ne pade mikrovalovka. Kako sem pa prej topila čokolado? Seveda, čebriček v vodo in na štedilnik. Sesirila mi se pa res ni nikdar v življenju. Ne vem, mogoče se mi še bo. Meni je hecno ko nekoga vidim, da da skodelico vode gret v MV, da naredi čaj ali da skuha kavo. Kar se pa tiče solenja. Jaz se pri solenju moram prav skoncentrirat... ko solim vodo za testenino usujem, tako da se pri goveji župi res bojim, da mi misli ne odlutajo na špagete. Saj veš koliki je ščepec - toliko koliko ti stane med tri prsta. Lep sončen pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti