Kaj se " najtežje " spravite kuhat

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

3. avg 2007 13:15

Najtežje se spravim k pripravi rib. Ko jih splakujem v vodi, mi gre prav na bruhanje zaradi vonja... in tista sluz, ki se vleče, ko jih jemljem iz vrečke. Kupim vedno očiščene; ga ni denarja, da bi jih čistila sama.

Ker imam doma dva ljubitelja rib, me tak posel doleti enkrat tedensko, pa nekako preživim.

Rib ne jem, čeprav me vonj pečenih ne moti. Navadila sem se na lignje in školjke, ribe pa ne spravim dol .

Vse ostalo pa ni problem

LP, V.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

3. avg 2007 17:21

Edina stvar, ki se mi v kuhinji cisto zares gravza, je takrat, ko moram odsravfat, razstavit in ocistit sifon od pomivalnega korita - takrat se zmeraj cudim sama sebi, da tisti svinjariji ne se cesa dodam. (Ne mi rec, da bi to moral pocet moski del skupnosti, ker bi on najbrz pri tem umrl. Zato pa na primer vedno usmiljeno prime in odnese pajka na prosto, pri cemer bi najbrz umrla jaz, ker sem arahnofobicna.). Pri ciscenju svezih rib naravnost uzivam (zato sem iskan castni gost na pomorskih piknikih), mlad krompir in korenje strgam z zicno spiralno gobico (eno imam prav v ta namen), presico za cesen v hipu ocistim pod tekoco vodo z zobotrebcem, stvari, ki jih ne maram, pa ne kuham. Edina izjema je zolca, ki jo po mnenju uporabnikov napravim odlicno, vendar je ne maram jesti; je pa tradicionalna jed nasega klana med novoletnimi prazniki in po spletu okoliscin je zadeva pred nekaj leti pripadla meni. lp, proxima

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

3. avg 2007 17:35

Nektarina jaz te pa čisto razumem ;).Tudi jaz sovražim pomivanje posod od solat.Tako,da vedno ko po kosilu pomivam "mamiiiii,posodo od solate daj tiiiiii". Roncolino

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. avg 2007 20:58

ne maram pomivanja posode, še manj pa brisanja. če se lotiš ornk kosila ti zmanka placa na koncu in vsa posoda leži pred umivalnikom.. grrrrrrr.. pa morš sproti, pa brisat.. bannanna

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

3. avg 2007 21:06

Punce pomivalni stroj je zakon. jade

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

3. avg 2007 21:19

100% se strinjam z Jade. LP! fakin712

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

3. avg 2007 22:55

Mogoče sem ultra staromodna - pomijem kot šus in hitreje kot pa je mogoče pomivalnega sploh zaštartat.  Posode nikoli ne brišem, ker se prav lepo posuši s temi novimi  praški (Pril).

Sploh sem hitra takrat, ko je veliko ljudi (za trgatev). Na koncu le steklovina roma v pomivalni stroj, ker se res lepše opere, vse ostalo je že suho in zloženo tam, kamor spada. 

Pomivanje posode in likanje  - to sta pa moja favorita!!!!

titta

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. avg 2007 0:05

tudi jaz se 100% strinjam z jade. Fajn je to, da lahko zlagaš direkt v stroj, ker na mizi itak ne moreš pustit krožnikov od gl. jedi, če želiš uživat v desertu... Tak da nekam jih itak moraš prestavit in če je to stroj, je vse delo že narejeno, sicer moraš pa vse še oprat... Če pa kdo rad pomiva posodo, pa super, samo meni to res nikoli ni bilo všeč, ni nič ustvarjalno:) Veri

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

4. avg 2007 3:37

Brez pomivalca mi živeti ni Lep dan in veliko se smejte

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

4. avg 2007 10:27

pri nas se prav vidi razlika. ko je mama doma dela pomivalni enkrat na teden. ta teden ko pa sem jaz gazdarica in kuham pa pomivalni poje vsak dan. raje lepo v miru pojem sladico in spijem pijačko kot da bi drnila mastno posodo. nektarina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti