Kaj se " najtežje " spravite kuhat

dina_rex  

član od: 22.3.2007

sporočila: 126

27. jul 2007 11:42

Meni je groza valjanja testa, sploh domačega vlečenega (kupljen še gre), paniranja (ker mi smrdi cela hiša), ribanja (npr. jabolk za štrudl, ker imam vse pošpricano v radiusu 1 metra ali še več - mogoče ne znam prav:/), peke večje količine kruha (ko pečem v krušni peči pri mami in je treba zamesiti za pet hlebcev - sem pacasta do ramen;)). AJA, najhuje je pa itak kuhanje pod stresom, takrat mi gre vse na živce, hehehehe:))) dina_rex

dina_rex  

član od: 22.3.2007

sporočila: 126

27. jul 2007 11:42

popravek: Mene je groza ... (ne meni je ...). dina_rex

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

27. jul 2007 11:44

Lupljenje krompirja vedno prepustim možu, na živce mi gre tudi pranje solate, saj se mi zdi da jo moram 100 krat splaknit preden je ok. Lp, polona

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

27. jul 2007 11:48

mc maya je napisal/a:
Jaz pa sovražim gnetenje testa. kakršnegakoli . Tista packarija se mi lepi na roke, ki jih stalno mokam ali umivam. Pa zleze za nohte, kar je sploh grozno, pa pred gnetenjem je treba snet nakit, kar se običajno spomnim zadnjo sekundo. Drugo najbolj osovraženo opravilo je čiščenje rib, ker mi luske frčijo vsenaokrog (ja, najbrž ne znam ), pa moram po procesu oprat korito (ker hvalabogu večina lusk kljub vsemu pristane tam), stvari v krogu 1 metra okoli njega, in še sama moram pod tuš. Ne maram niti mastit pekača, ampak tu že uporabljam finte: mazanje s čopičem z oljem/stopljeno margarino ali oblaganje s peki papirjem, tako da mi to ni več tako zoprno. maja
mc maja, kupi strgalo za luske, pripravica izgleda kot posodica, ki ima na dnu topo strgalo , na vrhu pa pokrovček. Ribo ostrgaš kot z ribežnom, luske pa ostanejo v posodici. Ne znam ti povedati v kateri trgovini jo lahko iščeš, pred leti smo jih kupovali v Italiji, dandanes jih gotovo dobiš tudi pri nas v trgovinah z gospodinjskimi rečmi. Dokler je ne nabaviš, pa razluskaj ribe v posodi, polni vode. Ribo primi za rep, potopi jo v skledo z vodo in jo ostrgaj s topim delom noža. Pa še nekaj bi rekla o razluskanju rib. Imam občutek, da se zadnje čase se s tem prav pretirava, saj ni treba ribe prav spolirati, podrgneš tiste ta trde luske, pa je. Seveda imamo vsak svoje ideje o tem, katera riba je dobra s hrustljavo kožo in pri kateri bomo kožo itak prepustili mačkam. Osebno me manj moti kakšna luska, kot pretrgana koža. Saj menda ne pečete dvokilskih zobatcev kar za vsak dan? No, tele naše skromne porcijske ribe pa tudi nimajo zaverskih lusk ob katerih bi se nam lomili zobje in krivile proteze. Če načrtujemo, da bomo ribo kuhali ali pekli v ovoju soli, gline, časopisnega papirja, folije, trtnih ( ob teh klimatskih spremembah mogoče celo bananih) listov, je plast lusk delikatna zaščita, ki preprečuje izsuševanje ribjega mesa in je prav, da jo pustimo nedotaknjeno. Tako bi rekla, po pameti, če kuhate brodet ali kaj podobnega, boste ribe seveda oluskale. Sem skrenila s teme, se opravičujem, zdel se mi je pa to podoben problem kot tisti o bučkah s semeni ali brez, se ne spomnim na katerem forumu sem brala o tem, pa sem zato kar sem napisala. nola

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

27. jul 2007 12:00

Nikoli, toda res nikoli ( ga ni strgala) ne čistim rib, to vedno naredi mož. Zato ribe jemo zelo redko, Razen tega pa v kuhi katerikoli zelo uživam in mi je to nasploh najlepše opravilo od vsega drugega. Pozdrav vsem , antonija

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

27. jul 2007 12:15

Karkoli v zvezi s surovim mesom; mi namreč obupno smrdi in to prav vsako. Prava muka je tudi, če se lotim piščanca in ima še malo perja gor - meni gre na bruhanje in zelo težko se pripravim, da populim ven. smrketa

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

27. jul 2007 13:03

Za tiste, ki ne marate mazanja pekačev in ne želite uporabljat peki papirja (jaz ga že zaradi tega, ker potem ni treba pekača drgnit ); obstaja maščoba v spreju, ki je namenjena prav temu. Nisem ziher, če se še dobi pri nas - pred leti se jo je dalo dobit - v Metroju v Avstriji jo imajo 100%. veverica

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

27. jul 2007 13:09

Še ena o česnu: ker ne maram česna ( res pa je, da me zelo peče, ker imam zemeljepisni jezik), sem v času, ko sem še jedla zabeljeno solato rešila zadevo takole: na drobno sem narazela en del česna, vendar tako, da ni razpadel in s takim zrnom namazala skledo za solato. Vonj sem zadela, so se pa vse čudili, da česna pa ne najdejo.

Zdaj za ostale naredimi s česnom; do prej omenjenega nasveta sem zrno narezala kar v roki. Zdaj pa komaj čakam, da vadim, prav ponujam se .

F r i n a

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

27. jul 2007 13:18

Lepo po vrsti:

 

- čiščenje rib - jih potem niti pod razno ne morem jest, zato to delo prepuščam sinu ali možu

- paniranje - k sreči tega ne počnem pogosto

- peka palačink - mi smrdi za bruhat, čeravno jih rada jem 

Julija

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

30. jul 2007 14:22

Ne maram: ciscenja rib, na sreco to namesto mene naredijo v ribarnici, trebljenja regrada - zato ga jem samo dvakrat na leto in se takrat pri mami, kuhanja krem ala kremsnite - ker mi nikoli ne ratajo, krasenja drobnega peciva - zato od piskotov pecem samo kukije. Pa se kaj bi se naslo. LP, R.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti