Kaj se " najtežje " spravite kuhat

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

26. jul 2007 22:12

POSPRAVLJANJE! veverica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8720

26. jul 2007 22:19

Nerada lupim - strugam mlad krompir, začnem kihat in kašljat, pa še prsti so mi potem tako grdo umazani. Kaj drugega pa ne vem, da ne bi rada počela. V kuhinji mi je biti užitek, kamorkoli grem - sestre, svakinja, ko smo na morju, jaz se vedno ponudim, da bo kuhinja moja. Pozdravček!

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

26. jul 2007 22:49

Zupanja: rada bi povedala, da obstaja enostavna rešitev za smrdeče prste od česna. Pod tekočo vodo jih drgneš ob nož (lahko vzameš tudi manj ostrega - servirnega). Kovina nase potegne vonj, ki ga sproti odplakne voda. Zagotovo deluje!

zupanja  

član od: 21.4.2006

sporočila: 134

26. jul 2007 23:02

Hvala vsem za nasvete v zvezi s česnom bom probala najprej s kovino. Hihi, frina, to je pa tudi za sprobat... ampak ko to znaš, se pa lahko prijaviš za voditelja kake kuharske oddaje... lp...

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 205

26. jul 2007 23:11

mladi krompir se sproh ne strga, ampak se ga samo dobro opere in je super. solato jaz najprej operem samo liste, potem pa jo natrebim in še operem kolikokrat je potrebno. česen pa vedno stisnem v stiskalniku, ker če imaš dober stiskalnik je česen boljši od narezanega. sicer pa jaz včasih vse rada delam, včasih nič ali kakor me piči .... pa čao pat

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

27. jul 2007 2:12

Za česen: jaz imam tega: http://www.status.si/kuhanje_in_priprava_hrane/rez Ne maram: kuhanja težke hrane poleti, ko je nad 30 st. (vendar moram za vse mesoljubce pri hiši). Zame bi bila zadosti kaka solata. Atina

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

27. jul 2007 5:14

Meni pa je vseeno, glavno da se nekaj kuha. Vse kar spada zraven, mi je prijetno, tudi čiščenje kuhinje po kuhanju in pečenju. Verjetno pa sem edina, ki obožujem vonj po sesekljanem česnu na mojih prstih. To meni tako lepo diši, da ni za povedat.

Edino delo, ki ga zares sovražim, je likanje.

Kyara

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

27. jul 2007 7:00

Nikakor mi ne ležijo sarme ali filana paprika.K sreči je žena ekspert za te reči. Atina za strok ali dva si neprimerno prej gotov,če režeš česen z nožem,kot s to napravo.Za večje količine je pa idealna pogruntavščina. Dragička,mlad krompir zadovoljivo očistiš kar z kuhinjsko gobico(ostro) in če je res svež boš brez vsakega truda odstranila vso kožico. Nekaj malega v razmislek. Nerjaveče jeklo je katalizator pri razgradnji mnogih organskih spojin. To kar naredi z česnovo aromo in vonjem kovinsko milo,nož,...naredi z vitamini tista lepa in pregrešno draga rostfraj posoda.Kar poizkusite česnove roke podrgnit ob zepter ali katero drugo "rostfraj"posodo.Sicer kuhamo v takšni posodi tudi pri nas doma,vendar se je poizkušamo izogibati predvsem pri zelenjavnih jedeh.Keramika ali email sta mnogo boljša v tem pogledu. ati zlati

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

27. jul 2007 7:39

zupanja je napisal/a:
joj, meni je pa grozno česen sekljat... ker mi potem še 3 dni prsti smrdijo po njem neka "napravca", ki ki smo jo kupili v ta namen je pa popolnoma neuporabna (stisne česen...). pozna kdo kak u p o r a b e n "česnoreznik"? lp. Sporočilo je spremenil(a) zupanja dne 26. jul 2007 18:38:09

 

še en ribež za česen http://users.volja.net/romanmazi/izdelkiG.html

Ja, ati zlati, prav si napisal, take napravice so dobrodošle pri domačem prazniku (koline) .

jankica

Sporočilo je spremenil(a) jankica dne 27. jul 2007 07:46:34

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

27. jul 2007 8:50

Zelo zanimivo, ampak tudi mene kar zgrozi, ko se spomnim, da bo treba z margarino namazati pekač. Zelo zoprno je tudi lupljenje krompirja in trebljenje solate. Prav tako nimam potrpljenja pri ribanju jabolk za kakšno pecivo. Sovražim tudi čiščenje lignjev in rib ter razrezovanje celega piščanca. Na splošno pa zelooo rada kuham in pečem in tudi vročina zame ni nikakršna ovira. Pekarica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti