Steklokeramika - plin

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

tema odprta - 10. jan 2006 12:23 | ogledi: 6.589 | odgovori: 117

Potrebujem pomoč pri izbiri...

Pogovor o steklokeramičnih ploščah je že potekal, ampak vseeno. Imam namen zamenjati kuhinjski pult, istočasno bom še pomivalno korito in ploščo - korito sem že kupila, sedaj bi pa še kuhalno ploščo. Sedaj uporabljam ploščo - Nardi (štiri plina, ena elektrika - širina 70 cm). Nisem kaj preveč zadovoljna, čeprav je stara pet let. Odločila sem se za steklokeramično, ampak čim bolj premišljujem bolj sem v dilemi. V soboto sva z možem hodila po trgovinah, vrgel mi je črviček suma "kako bom brez plina"??? Včeraj sem šla sama v Big Beng in videla eno od Bosha in se nisem in nisem mogla odločit, da bi rekla - DA. Plošča, ki sem jo gledala, je malo pikčasta...

Kaj menite? Mi bo zneslo brez plina, glede na to, da sem ga do sedaj imela skoraj 30 let?

Pozdravček!

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

10. jan 2006 12:35

Če mene vprašaš, se od plina nikakor ne bi hotela ločiti. Stara navada, železna srajca. Tudi ta steklokeramična plošča, na katero se moram po sili razmer sedaj navajati). je ena sama pokora. Na njej se pozna vsak prst in jo lahko kar naprej čistiš. Pa nisem packa, da se razumemo in imam rada čisto delovno površino. Takale plošča seveda zahteva, da imajo vsi tvoji locni zelo ravno dno, ki se lepo prilega. Če je malo ukrivljeno, je že problem. Sicer pa sama razmisli in se odloči. Sweetie

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

10. jan 2006 12:37

Dragička, ne prenagli sem! Tudi sama sem preurejala kuhinjo in bila v veliki zadregi glede kuhalne plošče. Sem cenkala med steklokeramično ploščo (ker je tako lepaaaaaaaaaaa) in med plinsko! V službi imamo električno ploščo in bog ne daj, da moram kdaj kaj skuhati (dobro je to, da ima sodelavec veseljo s kuhalnico), sem nam pripravljala enkrat kosilo v službi in sem imela več na ploščah kot v piskru-skratka, hočem povedati, da na elektriko ne znam kuhati (ha,ha)! Tako sem se po dolgem razmišljanju odločila za Candy kuhalno ploščo - tri plin, ena elektrika (ki pa jo zelo redko uporabljam, ko zmanjka plina)! Sicer je malo več čiščenja, ne zgleda tako lepo, kot steklokeramična, ali ipak. Štedilnika nimam za gledanje, ampak za kuhanje! Tako sem se odločila jaz, ti pa naredi tako, kot ti najbolj odgovarja! Je pa navada železna srajca, veš! LP! Galja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

10. jan 2006 12:43

Dragička, moja mama je predlani ob menjavi kuhinje prešaltala na steklokeramiko. Ona je zadovoljna, hitro se je navadila na "počasnost" steklokeramike kar se tiče znižanja moči plošče in pravi, da ne bi menjala več. Prvič zato, ker je bilo treba tisto bombo s plinom vsakokrat vleči v četrti štuk (mogoče imaš ti plinovod?), pridobila je še eno omaro, lepše in lažje je za čistit, pa še dodatno delovno površino je pridobila. Se pa strinjam z galjo... dokler se ne navadiš na počasnost te plošče v reakcijah, ti vse leti iz kozice na ploščo. Ko se navadiš, tega problema ni več! tjas

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. jan 2006 12:56

Smo si res različne. Jaz sem pred nekaj leti z dveh plina in dveh elektrike presedlala na steklokeramično plošo in od takrat naprej se na nič drugega več ne vrnem. Plinu sem se komot odrekla, ga sploh ne pogrešam, tale steklokeramika mi je super. Bolj enakomerno greje, temperature se hitro spreminjajo, nič energije ne gre v zrak, kot je to pri plinu, v nekaj dneh sem se navadila na steklokeramiko. Meni je zakon. In to samo steklokeramika, lepo ravna plošča, brez gumbov. Čiščenje te plošče je pesem, pa naj gre preko piskra karkoli. Ko mi je kaj ušlo pri plinu, je bilo treba čistiti vse tiste žičke pa kovinske obroče...zoprnija do amena. Ali pa obroče okoli električne plošče...Pri steklokeramiki pa samo lepo obrišeš gladko in ravno površino, če se kaj zelo prime očistiš s tistim posebnim kovinskim strgalcem in vse se lepo sveti. Nobenega čačkanja okoli nekih mrežic ali kaj vem česa vse (gledam pri tašči, ona ima kombiancijo steklokeramike in plina...nikoli in nikdar!) Glede ukrivljenega dna pa je tako, da je to zoprno tudi pri plinu (in prav plin prispeva k ukrivljanju dna, ker je temepratura vedno najvišja na sredini posode, potem pa se postopoma znižuje). Ampka to je pač moj pogled na vso reč. In, Galja, tako kot ti pravim tudi jaz: štedilnik je za kuhat, zato naj si vsaka omisli takega, kot ji najbolj ustreza. Me s svojimi pogledi in izkušnjami pa pač skušamo olajšati izbor. Moje izkšnje so pač takšne, da se mi jedi veliko bolj enakomerno in lepše kuhajo, kot na plinu, da ne govorim o kuhanju ali pečenju rib v daljši ovalni posodi: ni variante, da to počneš na plinu, na steklokermaični plošči pa imam tudi ovalno obliko in gre seveda veliko lažje. Ampka, kot sem rekla, vsaka od nas ima svoje želje in potrebe, pa še jaz pristavljam svoj piskrček izušenj z različnimi variantami kuharskih površin. Mamamia mamamia

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

10. jan 2006 13:00

Dragička svetujem ti,da res dobro premisliš.Predlanskim sem zamenjala plin z steklokeramiko pa mi je neskončno žal.V kurilnici imam še zmeraj plinski štedilnik za vsak slučaj če zmanjka elektrike,pa kar velikokrat skočim po stopnicah in na hitrico kaj skuham npr. kavo v"kafeteri"za 1 osebo ,ker steklokeramika nima tako majhne plošče in tudi bolj počasna je.Posoda mora imeti ravno dno,posloviti sem se morala od meni najljubših posod,ki so po tem štedilniku kar plesale. Od zdaj naprej sem si prisegla,da ne bom nikogar več poslušala kaj naj kupim in kaj ne,saj v kuhinji sem za štedilnikom v glavnem sama. Pa dobro se odloči! jesen

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

10. jan 2006 13:04

jesen je napisal/a:
Dragička svetujem ti,da res dobro premisliš.Predlanskim sem zamenjala plin z steklokeramiko pa mi je neskončno žal.V kurilnici imam še zmeraj plinski štedilnik za vsak slučaj če zmanjka elektrike,pa kar velikokrat skočim po stopnicah in na hitrico kaj skuham npr. kavo v"kafeteri"za 1 osebo ,ker steklokeramika nima tako majhne plošče in tudi bolj počasna je.Posoda mora imeti ravno dno,posloviti sem se morala od meni najljubših posod,ki so po tem štedilniku kar plesale. Od zdaj naprej sem si prisegla,da ne bom nikogar več poslušala kaj naj kupim in kaj ne,saj v kuhinji sem za štedilnikom v glavnem sama. Pa dobro se odloči! jesen
Ja, to pa drži! Stare kozice s cingastim dnom, tiste, na katere si mogoče fajn navezana.... bodo morale v penzijo, če se odločiš za steklokeramiko. Jesen, kar se tiče kafetiere - moja plošča res nima tako majhnega kroga, kot je tisti od tamale kafetiere, tista od moje mame, ki je že novejša in ima več opcij, ima eno od plošč tudi s prilagodljivo velikostjo in najmanjša je ravno za tamalo kafetiero. No, kuhinjska plošča, ki združuje prednosti plina in steklokeramike, je indukcija. Vendar pa je ta še bolj zahtevna s posodo. Lp, tjas

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

10. jan 2006 13:18

Moja tašča bo letos stara 80 let.Steklokeramično ploščo ima ziher že 5 let.Je zadovoljna in pravi da škoda da jo ni imela že prej.Nima več dolgotranjega drgnjenja mrežice in plinskih rinkov ob sobotah in pa še brusnega papirja ji treba več kupovati. Mi,v zgornjem nadstropju pa imamo indukcijsko ploščo.Je dražja in zato boljša.Ker se plošča ne segreva,ampak se segreva le posoda,se hrana,če ti slučajno prekipi ne zažge na ploščo.Samo mokra krpa,obrišeš in kuhaš dalje.Kaj več pa sem naložila že v prejšnjih forumih. l.p. Vesna Leben

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

10. jan 2006 13:19

Dragička;jaz em med mlajšimi in mi steklokeramični štedilnik zelo ugaja.Sprva mi je bilo malo čudno,a sem se ga hitro navadila in ga ne dam več iz kuhinje.Moti me edino to,da jedi počasneje zavrejo.Ko kuham krompir,se nimam bati da bi mi voda izparela in bi se mi krompir prismodil.Kar se pri plinskemu štedilniku kaj hitro zgodi.S čiščenjem nimaš nobenega dela.. Moja tašča je straaaašno staromodna.Pred kratkim je menjala kuhinjo in se odločila tudi za steklokeramični štedilnik.Sprva je kuhala kar le v garaži na starem plinskem štedilniku,sedaj ko se pa je navadila na novega,je izredno zadovoljna. Upam da se boš kaj lažje odločila Teka

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

10. jan 2006 13:29

Najprej kuhala na navadno elektriko, nato na steklokeramiko, sedaj na plin in moram priznati, da komaj čakam da, da preidem nazaj na steklokeramiko ali indukcijo. Ni primerjave. No imam tudi predsodke proti plinu, da ne omenjam grozljivega čiščenja. Za vse na svetu ne bi hotela imeti plina.

gostenn  

član od: 2.11.2005

sporočila: 131

10. jan 2006 13:42

Dragička , pa vzemi steklokeramiko s plinom, saj se da oboje združit. Jaz imam to, pa sem zadovoljna. No odločit se boš pa morala res sama. gostenn

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti