Steklokeramika - plin

miia  

član od: 21.12.2005

sporočila: 791

10. jan 2006 13:54

Tudi jaz sem presedlala iz plina na steklokeramično pa mi ni žal. Navadit se jo moraš. Samo ko pečeš palačinke gre tako počasi ,da te mine volja do palačink.Drugače pa je super. Odločitev je pa tvoja. miia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

10. jan 2006 14:02

Veste kaj, bom naredila kar tebelico - ZA in PROTI, pa bom videla, kaj bo odtehtalo. 93. leta sem zamenjala štedilnik in kupila rjavo kuhalo ploščo - 2 plina, 2 elektrika. Nisem bila zadovolja, ker se je na rjavem videla vsa umazanija in sem spet 2000. zamenjala ploščo z belo, češ, rekla sem nikdar več temno... Lepa je 4 plin, 1 elektirka, širina 70 cm. Na dveh mestih se mi je malo poškodovala, pa tisto čiščenje ogrodja od plina..., vseeno se vidi packarija. Ko pa pogledam nove kuhinje, kako je lepa ravna steklokeramična plošča... Včeraj mi je trgovka kazala ploščo s plinom, kjer je posebej en krog z zelo močnim plinom - menda tri izpusta, namenjeno za vok. Pozdravček!

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

10. jan 2006 14:06

Tudi jaz sem par let nazaj iz plina prišla na steklokeramiko, ker me je mož prepričal. Zdaj mi ni žal, je pa nekaj časa trajalo, da sem se privadila. Res sem pa morala zamenjati vso ukrivljeno posodo od plina. Od plina je res malo počasnejša, vsekakor pa hitrejša od elektrike, na katero pa tako nikoli nisem marala kuhat. nb

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

10. jan 2006 14:21

Ima pa steklokeramika eno veliko slabost za ljubitelje kitajske kuhinje, in sicer da ne moreš uporabljati pravega voka. Pa tudi če uporabljaš vok za steklokeramiko, je plošča premalo vroča. Moja odločitev je sledeča. V prihodnje si bo zunaj uredila gorilnik za kuhanje v voku. Tisti veliki gorilniki so super za kuhanje v vokuI, poleg tega pa ne bom zasmradila cele hiše.

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

10. jan 2006 14:46

Tudi jaz in babi smo prešle iz plina na steklokeramično ploščo, pa nama ni žal, saj se hitro očisti, na vsak odtis prsta pa ne gledava. S čistilom je ne čistim vsak dan, po kuhi, ko se plošče ohladijo jo pobrišem z mokro krpo, ko pa je kar fino umazana pa uporabim čistilo. Za hude čase je v kleti ta stari štedilnik na plin. LP, marelica

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

10. jan 2006 15:08

Tudi jaz sem iz plina in elektrike prišla na steklokeramiko. Z štedilnikom sem zelo zadovoljna. Nikoli več ne bi šla nazaj na plin. Nočem se spominjat vsega čiščenja, ki je potrebno pri plinu. Pa jeklenke, pa da ti ga vedno zmanjka, ko si v največji gužvi.. Ne, hvala!! PACKA

marja  

član od: 10.11.2005

sporočila: 229

10. jan 2006 15:20

Jaz imam steklokeramično ploščo na kateri sta 2 plina in 2 elektriki. Vendar več uporabljam plin kot elektriko. Toda takrat, ko mi zmanjka plina in moram kuhati naprej na el. sem zelo nesrečna. Mogoče če bi imela samo eno možnost in to samo el. pa bi se sigurno navadila. Pojdi po trgovinah in si oglej posamezne primerke teh kuhalnih plošč. Pa veliko sreče pri izbiri! marja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

10. jan 2006 15:37

Glede voka na steklokeramiki: oogromno kuham kitajske hrane, pa še ni bilo težav. Litoželezni vok z velikostjo dna natanko kot ena izmed plošč je za mene super rešitev, saj tistega pravega špičastga voka tako nikdar nisem uporabljala. Litoželezni pa se mi tudi na steklokeramiki dovolj segreje, da je vse tako,kot mora biti. Ne vem, kaj za eno ploščo imam jaz, štedilnik je Gorenjev, ampak tudi s palačinkami ni nobenih težav, z devetke moram vedno znižat na sedemko, da se mi preveč ne zapečejo (oziroma tistemu, ki jihpeče, ker jaz palačink sploh neobvladam). Pa tudi časa ne mine ve,d a mi kajzavre ali podobno,je pa res, da imam vso posodo z dvojnim dnom n mogoče tudi to vpliva na hitrost kuhe. Kakorkoli, s steklokeramike grem samo še na indukcijskega, na plin in elektriko nikdar več (pa čeprav smo imeli v hiši plinsko napeljavo in smo jeklenke v plinski postaji na dvorišču menjali ogoče dvakrat na leto, ker smo imeli tiste velike). Ampak, kot sem rekla, različne smo si. Dragička, kaj pa če greš h kakšni prijateljici na obisk pa pri njej poskušaš sama kaj malega skuhat na steklokeramični plošči? Takole, da dobiš občutek? Lahko pa prideš tudi k meni, pa poskušaš pri meni, kjer je samo steklokeramika, pa pri tašči, ki ma plin in steklokeramiko, pa pri svakinji, ki ima plin in eno električno ploščo...Pa da vidiš, kaj ti je najbolj blizu? Moja mama ima v letni kuhinji pleg štedilnika na drva še kombiniran štedilnik plin- elektrika, v novi kuhinji pa samo steklokeramiko. In oče, ki je mojster kuhanja kave, jo še vedno kuha v kletni kuhinji, na plinu, mami pa to napamet ne pride več...Jaz čisto razumem navezanost na nekaj, ampak ko se spomnim, kak luksuz je čiščenje steklokeramike v primerjavi s plinskim štedilnikom...če že vse drugo ne bi, to bi gotovo odtehtalo. Aja, Dargička, kako kaže razpredelnica s plusi in minusi? Mamamia mamamia

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

10. jan 2006 15:41

Dragička, v podobni dilemi sem bila tudi sama. Ko sem hodila od trgovine do trgovine kjer sem ogledovala štedilnike, se nikakor nisem mogla odločiti kako in kaj. Pa je prišla rešilna biljka. Gorenje. Takrat se je pojavil, sicer prostostoječ štedilnik, s steklokeramično ploščo na kateri sta tudi dva plinska gorilca. Dileme ni bilo več. Kupila in sem več kot zadovoljna. Uporabljam pa oboje. Sedaj obstaja tudi ločena varianta z vgradno pečico. Pojdi malo na oglede, da boš videla kako izgleda. Jaz sem tako rešila kozo, pa še volk je sit. Čisti se zelo lepo. S plinskega dela enostavno odstraniš gorilce in cel štedilnik očistiš. Tudi gorilci ostanejo lepi. Moj štedilnik je po skoraj dveh letih hude uporabe, še vedno tak kot nov. lp Julija

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

10. jan 2006 15:44

Mamamia, nimam časa, mudi se mi domu... Jutri odgovorim... Mogoče danes pade odločitev. Č a o! Ugani, s kom sem bila danes na kavici... Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti