Steklokeramika - plin

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. jan 2006 15:03

hej, punce (in fantje, seveda;)), veri je dobila nov štedilnik in ga seveda že sprobala! Najprej sva tuhtala, že nekaj časa pa sva bila odločena in na koncu tudi vzela takega na plin - razlog: vok! Imava Gorenjev štedilnik s tistim gorilcem za vok, ki ima 3 plamene - toplo oz. VROČE priporočam!!! nama je super! Imava zdaj tudi pravi litoželezni vok, sem ga pred prvo uporablo temprirala in zdaj je suuuuper! Je ogromen, ravno pravi za najine količine zelenjave:) in težek ko bik, ampak najboljši! Saj vsi tu veste, da sem navdušena nad raznoraznimi kuhinjskimi igračkami in dejansko tudi res vse te zadeve uporabljam (kar spravlja večino moje družine v nekontroliran smeh, pojejo pa potem vse!) ampak to je ena od najboljših stvari, kar so si jih izmislili! Slikice pridejo, čim dobiva doma net, ok?;) Aja, še en razlog za plin in proti keramiki: ko daš lonec na keramiko in prižgeš ploščo, če je lonec večji od grelne plošče, kar po pravilih mora bit, ne vidiš, da se spodaj gerje - jaz bi tako precej zažgala, predno bi se navadila, pa plin vseeno hitreje uboga, rečite kar hočete;) Sem sprobala oboje in tole zdaj je najboljše, kar sem kdaj videla - jupiiiii! Veri

maestro1  

član od: 1.7.2005

sporočila: 43

17. jan 2006 15:10

tu imamo vsak svoje mnenje, jst osebno bi pa kupu kombinirano,že za slučaj če elektrike zmanjka:)) maestro1

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

17. jan 2006 15:19

Za kombinacijo sem se jaz odločila in ni mi žal. Uporabljam pa oboje. Brez plina bi težko živela, ampak tudi steklokeramika ima svoj čar. Zelo pripravna za kuhanje rižote. Na plinu mi nikoli ni tako uspela. Ali je bilo preveč, ali premalo. Na SK pa lepo na 2 in se počasi cmari. Pa še zažge se ne, kar se mi je na plinu kar nekajkrat zgodilo. lp Julija

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

18. jan 2006 16:11

Indukcija je "prva liga" = brez osnaževanja, tako kot pri plinu. Kadar pa zmanjka el.toka potem pa v ...restavracijo Lep pozdrav vsem! Henri

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

18. jan 2006 16:55

Indukcija je "prva liga" = brez osnaževanja, tako kot pri plinu. Kadar pa zmanjka el.toka potem pa v ...restavracijo Lep pozdrav vsem! Henri

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

18. jan 2006 18:13

Zdravo, zanima me, kakšne izkušnje imate z vokom Emo Celje na steklokeramični plošči. Mislim glede priprave kitajskih jedi. Mooram priznati, da moji prvi poiskusi pred leti niso bili nevem kako obetavni.So se takrat tudi nehali. Od takrat naprej sem ga uporabljala za kuhanje zelenjave na sopari.

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

19. jan 2006 15:00

Ali se pri nas dobi kombinacija SK in indukcijski?

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

19. jan 2006 15:26

Veri, kje si staknila litoželezen vok?

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

19. jan 2006 15:31

dj baje da pride Gorenjeva ven v kratkem (spredaj indukcija, zadaj navadna sk). Pokliči jih v prodajni salon pa povprašaj. lp, Marija

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

19. jan 2006 15:54

Robida, že včeraj sem odgovorila na tvoje vprašanje, vendar je izginilo neznano kam. Ni bilo prvič.Torej ponavljam vajo. 4 leta sem kuhala v Emovem voku na SK. Gre zelo vredu, samo ne tako hitro. Bistvo priprave kitajskih jedi, da pražiš na zelo visoki temperaturi. Ampak če vok zelo segreješ, dodaš olje in še malo segreješ in potem daš sestavine, gre. Sedaj sem po sili razmer na plinu in moram priznati, da sanjam tisti dan, ko bom spet na SK ali indukciji. Si bom pa uredila kuhalni kotiček zunaj, pa ne ker bi bilo prepočasi kitajsko cmariti na SK, ampak zaradi dima in vonja. mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti