Steklokeramika - plin

marja  

član od: 10.11.2005

sporočila: 229

11. jan 2006 10:23

Steklokeramično plošco z 2x plin in 2x el. ali 3x plin in 1x el. se dobi v Merkurju in sicer od Elektroluxa. Je super in tudi plinski nastavki niso preveč zahtevni za čiščenje. marja

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

11. jan 2006 10:52

Kupujem novo kuhinjo in tudi štedilnik. Odločila sem se za steklokeramično 2 el. + 2 indukcija. Sedaj pa me je mož spomnil, da živimo na koncu sveta - smo večkrat brez elektrike (sneg...). Zato vas sprašujem če se mogoče dobi kakšno kombinacijo 2 el. + 2 indukcija +1 ali 2 plin na gladki steklokeramični površini brez gorilcev in gumbov. tanja tominec

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

11. jan 2006 11:50

Dobi Tanja, dobi! Povprašaj v bofu, merkurju ali pa pri etisu, če ti niso preveč od rok. Mogoče jih najdeš že na njihovih spletnih trgovinah. www.bof.si , http://nakup.merkur.si , www.etis.si ali www.gaa.si Teh na je sicer manj, ampak se dobijo. Mogoče se lahko pozanimaš direkt na spletnih straneh proizvajalcev... Elektrolux, Bosch, AEG,.... Aja, točno, pa v trgovini Tehnounion na Vošnjakovi ulici v LJ... tam imajo (sicer dražje) največja čuda od kuhinjskih aparatov pa mislim, da ti lahko tudi naročijo kaj iz katalogov, če nimajo na zalogi. Lp, tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 11. jan 2006 11:52:49

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

11. jan 2006 14:14

Moj sanjski štedilnik pa sem videla pred nekaj leti v enem razstavnem eksponatu neke italijanske kuhinje (to kuhinjo ima zdaj moja mama, le da brez tega štedilnika, ker tako velikega pač ne rabi). Bil je na plin, mislm da so bili trije nastavki, potem sta bila dva na elektriko, in v ospredju še teflonska plošča za pečenje kot na žaru!!! In takoj zraven še steklokeramična plošča s štirimi nastavki, od tega eden ovalen, za ribe...- šedilnik je sicer stal premoženje, ampak nikdar se ne ve, morda zadnem na lotu...Mamamia mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

11. jan 2006 14:37

Ja, ja, takega tudi jaz gledam že en čas... Ko sem pa hčeri in možu pokazala kaj mi je všeč, sta me takoj zatrla, češ: "kaj ti kuhaš za četo vojakov?". Saj je tudi res, sedaj ko sva z možem sama, res ne potrebujem ne vem kakšne velikosti. Pozdravček!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

11. jan 2006 17:43

No, jaz bi si rada novo kuhinjo omilsila čez dve leti, prej ne bo denarja. AMpak zdaj začenjam gledat, kaj in kako. SAj veste, za vsako dobro stvar je potrebnega veliko časa...In tudi razpored bi menjala. Čaka me odločitev, kaj in kako. Otroci bodo v nekajletih šli, kaj vem, ali bodo pogosto hodili k meni na koslilo ali ne, kako b z njihovimi partnerji. Bom potrebovala veliko bivalno kuhinjo z jedilno mizo za osem do deset ljudi, kot jo imam zdaj, plus jedilnico v dnevni sobi, kjer lahko za mizo spravim tudi 14 ljudi (no ja, če malo obrnemo razpored in dodamo mize se nas lahko zbere tudi nad 25). Ali bo morda dovolj kuhinja z mizo za štiri, glavna jedilnica pa naj bo v dnevni sobi? In kaj naj si počnem potem v veliki in sodobni kuhinji, v kateri bom kuhala pretežno za dva? Pa še to ne veliko, saj me čaka še vsaj 15 let delovne dobe... In se potem sprašujem, kot Dragička danes, kaj bom s takim štedilnikom? Se mi zdi ali pa je res, da ko bi neko reč res potrebovali, si je praviloma ne moremo privoščiti, ko bi to zmogli pa ugotovimo, da je pravzaprav ne potrebujemo več? No, počakajmo dve leti, pa bom še jaz iskala pomoč in nasvete ter spraševala po izkušnjah na tem našem forumu...Mamamia Mamamia mamamia

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

11. jan 2006 19:18

Mamamia, če želiš zadeti na lotu, moraš kupiti srečko! To večina pozabimo. Lp riba-ribica

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

11. jan 2006 20:19

naj vam še jaz povem svojo štorjo z steklokeramiko.pred dvema letoma sem menjala kuhinjo in arhitekt je vrisal steklokeramiko.jaz stara šola sem se kar nakuhala .po dolgem prepričevanju moža arhitekta in okolice sem le pristala pa še to le zato da sem pridobila še eno omarico od bombe.keramika je zakon sem rekla že po prvih dneh uporabe in resno mislim tudi zdaj po dveh letih in ker pri nas kuha kdor prvi pride domov veste da ni ravno zmeraj lepa toda ko se kuhinja pospravi se obriše z papir brisačo in je ok PRIPOROČAM ursa40

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

14. jan 2006 23:23

Imam Gorenjevo in ni mi žal! Hitro se navadiš na odvzemanje moči, da ti ne gre kaj preko; če pa se to vseeno zgodi, je čiščenje enostavno, še posebej, če imaš senzorske tipke. Lonci pa morajo biti kvalitetni- z odebeljenim dnom, da se le-to ne krivi in da ima kontakt s ploščo. Edini problem, ki ga imam so palačinke, ki se kljub preizkušanju s takšnimi in drugačnimi ponvami (Tefal, Julien, Fissler) kar nočejo in nočejo speči in sem že kar malo obupala. Kako ste pa ve rešile ta problem? Pozdrav,

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti