Kruh privilegi ali ...?

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. okt 2006 6:16

Pri meni je tako: od takrat ( mislim, da enkrat pomladi ) ko sem kupil kruhomat, kruh ne kupujem. Se mi zdi, da bi se kruhomatu najtežje odpovedal od vseh kuhinjskih naprav. Glede moke je pa tako: jaz uporabljam moko iz špara od 58 sit. za vse moje potrebe ta moka je dovolj dobra. Pri moki, se mi zdi, je najbolj kritično vlečeno testo in tega delam enkrat na teden ali petnaest dni in nimam problemov s omenjeno moko ( resda ne delam zelo tenko, morda mal tanjše kot je kupljeno ). Mislim, da je kvaliteta moke odvisna tudi od letine ( sem tudi imel v rokah moko iz katere se ni dalo natedit vlečeno testo ). Poskusil sem bit objektiven, in sem primerjal s dražjo moko in nisem ugotovil razlike. ker sedaj imamo kapitalizem, jaz trgovcem čisto nič ne verjamem ( lahko, da prodajajo isto moko petkrat dražje, vedno se bodo našli kupci, ki bodo to plačali, češ, če je drago je sigurno dobro ). Za druge potrebe, za biskvit ( ki ga delam morda dvakrat letno ), kvašeno testo, prhko testo ali za piškote je po moje vse en kakšna je moka. Šparova moka po 58 sit/kg je narejeno v Mlinotest Ajdovščina in ne verjamem, da oni za ta denar zganjajo neko visoko kemijo. ežoj

miha-ela  

član od: 6.10.2005

sporočila: 150

3. okt 2006 7:26

Poleti kruh kupujem, ker je prevroče, da bi ga pekla. Pa tudi ne pojeva ga veliko. Velikokrat ga ne pojeva niti pol štruce na teden. Pozimi, pa je druga pesem. Kruh pečem sama, na roke. In to več vrst. In vsega pojeva. Glede cene pa ne vem, ker nikoli ne gledam, koliko stane. Tudi ne razmišljam ali se mi splača pečt kruh dama ali ne. Ker potem tudi vrta ne bi imela. Se tudi ne izplača doma imeti solato, pa petršilj, pa korenček..... Ampak jaz mislim, da je tisto kar doma pridelaš, veliko boljše od tistega kar kupiš. Če ne že zaradi drugega, ker v svoj izdelek vložiš nekaj sebe in to delaš s srcem. Naj neham nakladat. Lep pozdravček vsem! Miha-ela miha-ela

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

3. okt 2006 8:54

Pri nas pa kruh redko gdaj pečemo doma,čas mi ne dopušča in tudi volje ni.Kruh kupim in to črnega ker je tudi bolj obstojen in se majn drobi kot beli ali mešani ter dalj časa ostane .Glede cene se strinjam ,da je predrag pa vendar je še vsakemu dostopn.Jaz osebno ne šparam pri dobrem kruhu,pazim pa pri ostalih stvareh.Velikokrat se pogovarjamo kaj ljudje kupujemo in za koliko nepotrbnih stvari zmečemo vstran prislužen denar,zato se je potrebno vprašati kje varčevati pri dobrem kruhu ali......... Je res smo vse povsod tako racionalni vprašajmo se in to iskreno. Bogomira Bogomira

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti