Kruh privilegi ali ...?

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

27. sep 2006 19:32

Jaz pa kruh kupujem, enostavno zato ker sem sama in najrajši kupim četrt rženega hlebca (običajno prekmurskega, včasih tudi koroškega), ki se obdrži kar precej dolgo (ponavadi četrtinko porabim nekje v 5, 6 dneh). Če pa bi znala tako dobrega rženega speči sama in če bi se mi splačalo (kar se mi ne, ker - kot sem že rekla - živim sama), bi si ga pekla. Tako pa samo kdaj pa kdaj spečem kak mlečen kruh ali ciabatto, ki jih nato delim s starši, fantom, itd... Se pa strinjam, da je kruh zelo drag. Ugotovila sem, da je najcenejši v Ljubljani v Leclercu, kjer za slabih 200 SIT dobite skoraj kg belega kruha. Žal pa nimajo prekmurskega rženega hlebčka. Sasenka Sporočilo je spremenil(a) Sasenka dne 27. sep 2006 19:34:22

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

27. sep 2006 19:44

Osebno sem gledala Preverjeno na Popu, pa sem mnjenja, da je kruh drag. Res, da ga pri naši družni ne pojemo veliko, a nekaj vseno. Občasno ga zato kupim (pogledam po akciji, kupim črnega) , občasno malce pocrkljam družino in kupim žemlje (razne, kajzarice, bele, črne, sirove.....kar pač je na voljo). A največkrat ga spečem sama, naj bo kruh ali žemlje (sirom ali semeni ali brez) . Menim, da je peka doma, cenovno veliko bolj atraktivna, hitro je narejena, ne rabim več kot 10 minut, s pomivanjem posode vred, če zanemarim vzhajanje in peka, pa tudi včasih mi moj sin pomaga.. Večkrat spečeš, bolje ti gre od rok, kruh je mehek in okusen, dostikrat gre že topel v promet.....enako je s testom za pico, celo super zbirčen sosed pride na našo pico (kakšno sestavino spustim) a testo je 1 a...........kruhomata nimam, ravno iz tega ker mi gre običajni postopek hitro, pa res, da v kuhinji nimam veliko prostora.....

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

27. sep 2006 19:47

Kruh kupujem in se mi zdi drag,Vsak dan kupim belo ali polbelo štruco.Včasih si privoščimo tistega s semeni ali pa ajdovo koruznega.Doma pečem žemljice ,lepinje ,tako bolj drobno pecivo,sem pa dobila kruhomat na posodo in mi ni bil všeč,kruh je preveč zbit ,ga ni nobeden hotel jesti. Kruhomat je bil od sestrične ,ki ga je dobila za rojstni dan ,ampak zadovoljna ni bila z njim ,ga je hotela prodati meni ,naj sprobam ....sem ga kar nazaj nesla. lp goga

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

27. sep 2006 19:51

Kruh pečem doma v kruhomatu. Pečem različne vrste kruha. Ker smo trije porabimo kilo kruha približno v treh ali štirih dneh, odvisno tudi kaj imamo za kosilo. Takšen kruh nas stane maksimalno 150 SIT, če pečem pa tistega s semeni, pa iz polnozrnate moke in podobno, pa tja do 300 SIT. Včasih (zelo, zelo redko) pa ga tudi kupimo v trgovini, kjer pa se mi zdi predrag. Glede na to, koliko dobijo kmetje za pšenico, pa sploh ni da bi govoril ( nesramno malo), bi bil kruh lahko veliko cenejši. Pa še to, da v doma pečenem vsaj vem kaj dam noter, pri trgovinskem pa sploh ne. LP! fakin712

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

27. sep 2006 19:55

Še nekaj naj dodam. moj kruh iz kruhomata je zelo mehak in še kake tri dni se ne spremeni, le malce se prične drobiti. Delam pa ga čisto po svojem receptu. LP! fakin712

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

27. sep 2006 20:00

Mamamia ali lahko napišeš recept za koruzni kruh prosim? Do zdaj je bil vedno, ko sem ga delala ali trd ali pa se je zelooo drobil. Jaz najraje kupim ovseni kruh ampak tudi pod razno ne vem koliko stane . Drugače pa kupujem vse sorte kruha razen belega, večkrat pa ga tudi spečem sama. jade

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. sep 2006 20:23

Koliko stane kruh se mi niti ne sanja, ker ga nisem kupila že kake tri leta. Izključno ga pečem doma. Najprej je pel kruhomat, potem sem ga strogo mesila na roke. Zdaj ga navadno v soboto pečem v kruhomatu to pa zato, ker delava na hiši in se vrneva pozno. V nedeljo zopet zgodaj greva na hišo delat in zato naju pocrklja kruhomat. Pa tudi to ni zanemarljiv podatek, da smo strašni kruhojedci in da brez tega živila ne moremo. Pečem vseh sort kruha, z različnimi mokami in semeni. Še vedno pa mi je daleč najboljša ciabatta. Recept se nahaja v bazi, jaz testu samo dodam ali čebulo ali pistacijo, včasih olive, odvisno kaj nam zadiši. S cenami se pa itak ve kako je. Odvisno kaj daš v moko in kakšna je ta moka. Vsekakor pa se splača zadevo vzet v svoje roke in spečt doma. Komaj čakam da bom imela krušno peč, zdaj namreč peče pečica. lp Vesna

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8714

27. sep 2006 20:24

Zanimivo, da vas toliko veliko peče kruh? Malo me čudi, po drugi strani pa nam tako prekleto zmanjkuje časa. Jaz pa skorajda nikdar ne pečem kruh, res je, lansko leto sem imela nekaj poskusov z kruhomatom, ki sem ga opustila, ker me je razočaral. Kupujemo črne hlebce, sosedov s semeni, ovseni, rženi... Res pa tudi je, da ga zelo malo pojemo. Pozdravček!

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

27. sep 2006 20:33

Tudi jaz uporabljam kruhomat. Pečem belega, zelo rada dodam k beli moki tudi polnozrnato ali koruzno. Sem in tja kupim žemljice in pa kakšen polbel ali črn hlebec za spremembo. Se mi pa zdri kruh res drag, a če pomislim kako se do njega pride (kmet poseje in požanje pšenico, potem gre v mlin, pa pek in na koncu prodajalec in vsak naj bi imel pri delu nekaj zaslužka,...) pa tudi ne. Je pa res, da imamo kar radi doma pečenega. marelica

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

27. sep 2006 20:45

Jaz se pa čudim, da vas toliko je bolj ali manj beli kruh (z ali brez semenk in z ddrugimi raznimi dodatki). Sasenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti