Kruh privilegi ali ...?

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

2. okt 2006 14:34

Tole preračunavanje na tolar se mi zdi čisto brez veze. Dober kruh ni poceni, se strinjam. Ampak na dolgi rok tudi kruh iz moke za 40 SIT ni poceni, če razumete, kaj hočem reči. Nihče me namreč ne bo prepričal v kvaliteto takšne moke. Sama kupujem moko v ekološkem mlinu po 240 SIT za kg bele moke, ostale so seveda dražje. Ampak ta moka diši in definitivno ni tako bela kot industrijske moke, ki jih belijo. Mogoče sem malo zašla, zato strnem: Raje imam kvaliteten kruh za nekaj tolarjev več kot belo francosko štručko v Leclercu za 60 SIT. strelka

peresce  

član od: 23.3.2006

sporočila: 131

2. okt 2006 14:56

kruh se pri naši hiši peče doma in to iz čisto preprostega razloga, ker nam je doma narejen veliko bolj všeč od kupljenega. Fantje imajo najraje belega, mi odrasli pa mešanico polbele moke, ržene in polnozrnate. Velikokrat pa med belo moko uturim še malo koruzne moke. kadar delam koruzni kruh dam vmes strogo navadni jogurt, da se kruh ne drobi in ostane kar dolgo svež. peresce

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

2. okt 2006 15:47

strelka... kako pa veš, da je v kvalitetnem kruhu za nekaj tolarjev več tudi kvalitetna moka? :) Namreč, večina pekarn v naši okolici jemlje moko v istem mlinu kot jaz, cena njihovega kilskega hlebca pa se suče okoli 400 SIT... njihov kruh je torej 4x dražji kot moj doma pečen iz iste moke. To pa po mojem ni več preračunavanje na tolar, se Ti ne zdi? Anja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

2. okt 2006 16:07

Hehe, meni je pa luštno računat, dostikrat to delam, čisto mimogrede, med tem, ko se vozim domov, nakupujem, karkoli, za to ne rabiš posebnega časa, saj računat pa res ni težko:) Mislim, da je dober kruh vsekakor lahko tudi poceni, če ga sam narediš - relativno, seveda. Bo dražji kot pa beli, ampak še vedno precej cenejši kot v trgovini. Glede moke pa... pri stvareh, ki jih veliko porabiva, malo bolj gledava na ceno kot pri tistih, ki jih kupiva vsake kvatre... In ker se je ta moka do zdaj zelo dobro obnesla, ni razloga za zamenjavo. Zelo dvomim, da bom zbolela od nje, vsaj dokler tako mislim:) In še vedno bo bolj zdrav, kot če kupim najdražjega v trgovini:) Veri

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

2. okt 2006 16:11

Tudi sama pečem kruh. Nekoliko zaradi šparanja, po drugi strani pa, ker je doma pečen kruh bistveno boljšega (manj industrijskega) okusa. Pod "manj industrijski" mislim primerjavo med mojim in Sparovim pakiranim kruhom, ki ga prodajajo po 220 SIT. Pa še uživancija je peči kruh. Kruh je enostavno moja strast. Brez vsega bi lahko preživela, brez kruha težko. Saj ni zdrav, ampak je pa božanski - še posebej sveže pečen. Sonja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

2. okt 2006 16:38

diling, sva že dve, ki radi pečeva kruh:) Jaz bi sicer "komot" preživela brez njega, ampak ne pa brez mesenja in peke kruha, hehe:) Pa ne vem, če je tako nezdrav, če ni čisto bel, po moje ni nič bolj nezdrav od ostalih zadev:) Veri

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

2. okt 2006 16:46

Redko kopujem kruh ,največkrat ga spečem ,sem pa zadnjič kupila vtrgovinici , dva koruzna hlebčka,in me skor kap ko sem na blagajni zanj odštela malo manj kot tisoč tolarjev! Baje je kruh pekarn Grosuplje najboljši in tud najdražji,mi je prijazno razložila prodajalka! Res je bil dober,ni kaj ,samo cena pa tudi! LEP DAN val

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

2. okt 2006 18:59

Kruh kupim le redkokdaj. Pečem ga "na roke", če pa nimam časa pa v kruhomatu. Kot prvo, mi je kruh v trgovini predrag, kot drugo pa mi je doma pečen veliko boljši. Lp, polona

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

2. okt 2006 19:25

strelka je napisal/a:
Raje imam kvaliteten kruh za nekaj tolarjev več kot belo francosko štručko v Leclercu za 60 SIT.
Moraš pa vseeno priznati, Strelka, da je ta francoska štruca daleč naokrog najboljša od vseh "industrijskih" Sasenka

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

2. okt 2006 21:51

Pri nas ga pa na srečo tašča speče v krušni peči in to toliko naenkrat, da ga je za pol meseca- seveda v skrinji. Če pa pomislim da bi ga mogli kupovat- drago, glede na to koliko se ga pri nas poje. Sem kar vesela, da mamo domačo moko, pa pridno taščo. Ne vem pa kaj bo pol... men glih ne gre tole s pečjo. biba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti