Kam pa letos na dopust?

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

2. avg 2007 14:26

Mi smo se pa potikali konec junija 14 dni po Karpatosu (45 stopinj u senci-smo preživeli) je zelo lep otok (podobno kot Samos), ni še tako močno turističen (v primerjavi z Zakintosom-tam je za žurat). Potem smo se 2 vikenda pri sosedih namakali,pa še bo treba malo k sosedom skočit

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

2. avg 2007 15:02

Midva se jutri vracava iz Rima,odlocila sva se,da letos ne greva na morje,ampak na Krko, na eno turisticno kmetijo, kjer je malo manj vroceItalija je sicer super,ampak vroce!!!!! V Sloveniji pa bova skocila najbrz se na Kolpo, je definitivno super! Lp, s. Sashika

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

2. avg 2007 20:34

proxima je napisal/a:
Mijan je napisal/a:
Zvečer se ni nikjer nič dogajalo. Nobenih stojnic s kramo, ki jih vidiš po vseh turističnih krajih, pa ne da kaj kupiš, ampak tako, da popaseš malo oči, ko se sprehajaš zvečer, razen v Kukljici v nekem hotelskem kompleksu, ni bilo nikjer niti žive glasbe...Nič tipično turističnega utripa nima ta otok. Le neki barčki in gostilne. Mijan
Uuuu, to bi bilo nekaj zame... Mimogrede: nekaj se mi plete po glavi septembrski potep Kalabrija&Sicilija. A ima kdo kaksen fin namig? (Lani me je sicer cisto zadela Korzika in ni izkljuceno, da ne bova vaje ponovila ze letos.) lp, proxima
Kalabrija in Sicilija v enem kosu , če seveda nimaš gigantskega dopusta ali pa vsaj amerikanskega pristopa je komaj izvedljiv podvig. Kalabrijo poznam žal samo mimobežno, Sicilijo pa sem obiskala pred leti . Dva tedna z najetim avtom je bilo kljub turistični neutrudnosti premalo za ta sanjski otok. Prav danes mi je prišel pod roke zvežčič z beležkami o tej poti, precej je sicer nečitljivega, vidim pa da sem rangirala Selinunte s kar štirimi zvezdicami in še danes sem prepričana, da če ti je dano videti samo en kraj na Siciliji, ne boš falila če izbereš Selinunte. Po tri zvezde sem takrat prižgala še Messini in Notu (bohvar spustit!), dve sem podelila Enni, Caltanisetti, Caltagironeju, Geli, Palermu in Marsali, po eno imajo Cefalu, Erice, Palazzolo Acreide in otoček Vulcano. Na Michelinovem zemljevidku sem kar prečrtala Siracusi od Francozov dodeljene tri zvezdice in ji milostno dodelila eno. Uboga Taormina je tudi ostala brez potrditve uradne odličnsti, manj presenetljivo pa tudi Catania. Cesta med obema (nismo vozili po avtocestah) je pa označena z svarilom: samo ne po tej cesti!. Zakaj sem izpustila Agrigento, Segesto in Monreale pa ne vem, imam jih še danes v dobrem spominu, pa še na kak kraj se danes spomnim, ki sem ga pred mnogo leti uradno prezrla. Sicilija ni niti Evropa niti Afrika, sploh pa ne Italija. Stereotipi s katerimi sem bila obremenjena so odpadli že na trajektu iz Reggia, ljudje, ki sem jih srečevala na Siciliji pa so mi s svojo neposredno in nevsiljivo ljubeznivostjo ostali v srcu še danes. Pa Selinunte. nola

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

2. avg 2007 20:59

Nola! You"ve made my day! Trenutni okvirni plan je trajekt Rijeka - Bari, nato pa z avtom naprej po celini do Sicilije z vmesnimi postanki, kakor bo pač cena kazala - imava približno tri tedne časa, najbrž kak dan več. Sva pa take vrste popotnika, da poganjava korenine v vsakem kraju, kjer se ustaviva (lani na Korziki sva si že ogledovala cene nepremičnin v okolici Propriana, ker sva bila čisto očarana); ameriški način (it"s Tuesday, so it must be Paris) nama ne gre. Res hvala za namige!:)) lp, proxima

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. avg 2007 23:14

Če greš na Sicilijo bi jaz reskirala še nekaj cvenka in šla na Stromboli. Meni je bil fantastičen. Pa tudi Sicilija je name naredila močan vtis. Tja se bom vsekakor vrnila. Izredno všeč mi je bila Taormina. lp

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

3. avg 2007 1:58

Kuharica Mici, če ni skrivnost, kje si pa najela avtodom za dva. Po večiji jih ponujajo samo za štiri člane in več.

Hvala.

Matjaž

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. avg 2007 5:55

Ko vas prebiram, postajam počasi zelen ( od zavisti ), imam se za " velikega " popotnika, pa že dve leti nisem bil nikje, menda iz zdravstvenih razlogov. Letos ( konec avgusta, začetek septembra ) je načrt južni jadran ( od Splita navzdol ), bolj počitnice kot potovanje, čeprav je mišljeno , da grem do Neuna ( preštet stopnice ). Načrt je z avtocesto do Splita potem počasi do Neuma prek Mostarja in Sarajeva nazaj. Ni ravno por okoli sveta, nekaj pa je že. Punta Arenas bo ta let počakal. ežoj

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

3. avg 2007 7:04

Jaz grem konec avgusta ponovno v Turčijo, v začetku oktobra pa v Tunizijo. komaj čakam, da pride konec temu avgustu, pa da lahko spakiram kovčke. Malo sem že prenasičena vse te gužve doma in v službi. Kyara

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

3. avg 2007 8:48

Midva sva se pa včeraj vrnila z najinega 10 dnevnega popotovanja po južni Dalmaciji in Črni gori. Dol sva šla po avtocesti do konca, pa potem preko Neuma (samo tranzit, ker nimava potnih listov). Ustavila sva se v Podgori (luštno mestece), v Cavtatu (tudi všeč). Prišla do Črne gore, kjer sva imela namen ostati kaka dva dneva, pa sva se še isti dan obrnila in vrnila na Hrvaško. "Čudovite plaže" v Budvi, Tivatu in Petrovcu (ali kaj že je), so namreč tako polne, da mi ni jasno, kako človek pride sploh do morja. Ob cesti, po kateri se voziš polno svinjarije, po morju nama v glavnem sploh ni "dišalo", tako da sva se enostavno obrnila. Ustavila sva se v enem manjšem kraju med Cavtatom in Dubrovnikom, kjer sva povečerjala. Prijazna natakarica nama je potem v gostilno poslala nekoga, ki nama je oddal sobo v kateri sva ostala 2 noči. Naslednji dan sva si ogledala Dubrovnik (super). Potem dva dneva na polotoku Pelješac v Orebiču, kjer sva v enem redkih normalnih kampov najela hišico. Takih kampov kot so v Istri in Kvarnerju namreč v južni Dalmaciji očitno sploh ne poznajo, kar naju je precej presenetilo. Iz Orebiča izlet na Korčulo. Samo mestece Korčula zelo simpatično. Normalnega kampa tudi tu ni, čeprav jih je na zemljevidu nekaj označenih. (Normalen kamp za naju pomeni senco, urejene, čiste sanitarije, čisto zraven morja). Iz Korčule s trajektom do Drevenika, pa potem dva dni kampiranja v Baškem polju. Tudi ok. Potem pa še premik do Murterja, kjer sva ostala 3 dni. 1 dan sva šla z ladjo na izlet na Kornate. Med potjo še postanek v Splitu (ta nama ni bil kaj preveč všeč), hotela sva se ustaviti v Biogradu na moru - taka gužva da nama ni uspelo niti parkirati, zato sva nadaljevala pot do Zadra, kjer sva naredila še zadnji postanek, pa na avtocesto pa domov. Ljudje povsod zelo prijazni, hrana povsod odlična. Za naju skratka (razen Črne gore) krasne počitnice, ker nobeden od naju ni tip, ki bi od jutra do večera ležal na plaži in ne počel nič. Sva se pa odločala med tem in eno last minute varianto v Grčiji, in če samo pomisliva na to, da bi tam naletela na kaj podobnega, kot je črnogorska Budva... Se bova očitno morala na kakšno Grčijo malo bolj pripravit, da jo bova speljala po svoje. Nena

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

6. avg 2007 12:35

Reca, kaj te še zanima o Skandinavskem popotovanju? Matjaž, avtodom za dva (lahko tudi 3, ampak ne priporočam) je Adria Twin. midva sva ga najela pri turistični agenciji Metronic Komet, Zagorje, predlagam, da pogledaš tudi http://www.adria-holidays.net/si/avtodomi/pred imela pa sem še en kontakt, ki sem ga našla na internetu. Zdaj je žal izgubljen. kuharica Mici

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti