Nasveti v vezi uparabe amc loncev

tema je zaklenjena

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

2. jun 2006 6:18

Petra 1, mene pa zanima, kaj je hitra pokrovka. Nimam AMC posode, zanima me pa kar tako, iz firbca. Hvala za odgovor, če utegneš. nola

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

2. jun 2006 6:21

O nola veš kaj zamujaš! Jedi pod hitro pokrovko so kuhane v nekaj minutah. Računaj koliko časa se kuha navedna goveja juha... dolgo ne. No, pod hitro pokrovko je kuhana v 15-20 minutah. Lep dan vam želim

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

2. jun 2006 6:31

Barbka, servis za AMC posodo je bil do nedavnega v Ljubljani na Bravničarjevi 8 v Šiški, tel. 519-03-34, nisem pa preverila, če so še tam. S tem servisom sem zelo zadovoljna, prav tako kot s posodo AMC, čeprav v njej ne kuham vsega tako, kot bi se lahko. Je pa hitra pokrovka res nekaj odličnega - juha 15 min, rižota 4 minute.... čeprav pravijo, da se mora goveja juha kuhati 3 ure in počasi vreti, je ta iz AMC v 15 minutah odlična (pa enostavno zmrznjeno meso in zelenjavo dam v lonec). Poleg tega je zelo lepa na pogled, krasno se čisti.... Dušanka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

2. jun 2006 6:59

Ma kaj se hecate, juha v manj kot pol ure! Kako pa to deluje, a je to tipo ekonom? Sem že slišala za to posodo, pa , ker me kuha brez maščobe ne zanima, nisem dosti poslušala o njej. Pa je res dobra, ta hitra juha in rižot? Ker meni je juha iz ekonoma ena škiferija. nola

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

2. jun 2006 7:07

Meni je enak okus- nobene spremembe. Je pa posoda zelo draga- moja mami jo je kupila sigurno 15 let nazaj, pa je še sedaj kot nova (razen posoda, ki jo imamo za cvrenje je že rahlo črna ). Ko se bom poročile oz. šla na svoje, sem jo doma že naročila kot poročno darilo Se znajdem, kajne? Zame je to vsekakor najlepše darilo, ki ga lahko dobim, saj bom to posodo lahko uporabljala celo življenje (in glede na to, kako se drži ta, ki jo imamo, še kakšna generacija za mano). Nikoli pa ne kuham brez maščobe, kar tudi mi nismo ravno mahnjeni na preveč zdravo hrano- seveda je odvisno od človeka kako bo kuhal, kljub temu, da je posoda namenjena kuhi brez maščob. Lep dan vam želim Sporočilo je spremenil(a) rozanec dne 02. jun 2006 07:07:40

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

2. jun 2006 7:15

Rožanec, na kakšen način to deluje? Zanima me predvsem to hitro kuhanje. Lepo jutro imamo, se ti ne zdi? nola

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

2. jun 2006 7:28

Pri nas je pa prav čudno jutro- polovica neba je črno kot v peklu, potem sonček, na drugi strani pa skoraj brez oblačke. Kar nekaj! Ta posoda je, kot praviš ti, tipo ekonom. Enostavno vržeš v lonec, kar misliš kuhati (prepražiš čebulo, meso, zelenjavo in zaliješ z vodo...- odvisno pač, kaj kuhaš), počakaš, da jed zavre in zapreš s pokrovko. Počakaš, da se pokrovka prime in da kazalec na pokrovki pride do točke, kot bi bila ura 12. Potem zmanjšaš temepraturo na minimum in kuhaš nekaj minut- odvisno seveda kaj kuhaš. Saj se počasi navadiš. Ne vem če je kakšna stvar, ki bi se kuhala dlje kot 20min. Lep dan vam želim

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

2. jun 2006 8:17

Tudi jaz sem med tistimi, ki imam že 16 let to posodo več ali manj lepo pospravljeno, ker kuha tašča v svojih piskrih (nič ekonoma, nič RF). Ko zdaj malo več sama kuham, so me pa premamile tele trgovske akcije s točkami in pikami in sem si nabavila teflonke. Še zdaj pa si ne morem odpustiti šlamparije pri "švercanju" čez mejo, ko smo ali pozabili, izgubili ali pa nam je bila ukradena ena potovalka z nekaj posode in pvc pokrovi za sklede. Posameznih kosov potem nikjer nisem mogla nabaviti. Predlagam, da tema ostane odklenjena, mogoče bom z vašimi nasveti posodo začela uporabljati. Marketing (če gre tudi za to) pa lahko poteka tudi drugače, mar ne (ZS)? jankica

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

2. jun 2006 8:35

Dober dan vsem, hvala, da imate tako različna mnenja, sedaj bi prosila malo časa, da si lahko vse preberem in odgovorim. Servis hitre pokrovke, če imate stik z vašim prodajalcem, ga prosim pokličite, naš agent pride do vas in vzame pokrovko, da gre na servis. V kolikor je potrebno zamenjati samo tesnilo, ga imamo ponavadi že v avtu in zamenjamo na licu mesta. Se opravičujem moram pogledat nazaj ime, ker sem kar nahitro preletela vprašanja. V kolikor nimate kontakta z agentom , vam bom sporočila najbljižnjega na vašem področju, zato bi mogoče bilo lepo, da poveste bližnji večji kraj, ker smo razdeljeni po regijah. Lep dan, še naprej...bom počasi pogledala vse napisano in vam dala odgovore. Petra 1

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

2. jun 2006 9:15

Barbika, za tesnila in gumo sem ti že dala odgovor. V kolikor nimaš nikogar, enostavno pokličeš na AMC in ti pošljejo agenta s tvojega konca. Hvala Dušanki, da mi je olajšala delo in dala podatke kje je naš sedež v Lj, ter telefon, naš serviser Marko ima res zlate roke in popravi vse kar je v njegovi moči. Nastane pa tu problem, v kolikor je nekdo, ki uporablja AMC nekje izven LJ in je problem dostavit zadevo v LJ. Takrat priskočijo na pomoč svetovalci AMC, ki poskrbijo, za to, da se odnese na servis v Lj in potem, ko je popravljeno tudi dostavijo nazaj k vam na dom. Zelo enostavno. Vidim , da je rožanec pravi ekspert, prav tako jankica. Za Nolo imam pa par informacij o hitri pokrovki. Naša hitra pokrovka se imenuje SecoQuick. Omogoča hitro kuhanje pod pritiskom. Ima premer 20cm ali 24cm in jo lahko premikaš na vsak AMC lonec z enakim premerom. _ hitro kuhanje, sedaj je to zelo pomembno, k glih nimamo več časa v izobilju. ( rižota 4min, ajdova kaša z gobami...tudi na kulinariki je recept..se naredi v 6min, golaž, goveja juhca 15min, sarme, filane paprike 10min, zelenjava kihana v sopari 3min. Nove hitre pokrovke imajo za razliko od starih možnost kuhanja že na 100C, in so zelo enostavne za uporabo, ker imajo samo 3 dele. Petra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti