Nasveti v vezi uparabe amc loncev

tema je zaklenjena

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

6. jun 2006 17:01

Hvala za hiter komentar...vidiš to za indukcijo sem vedela. Zelo narobe sem se izrazila.....mislila sem indukcijski štedilnik.. ...ravno to sem hotela povedat, pri primerjavi z avtom...za avto daš od 1,5 do 5 mio in več, pa čez 5 let ni vreden nič.........in potem greš k prodajalcu in zahtevaš popust za nov model......HALO??? Tehnika je šla naprej, čez 5 let ima vsak avto vgrajen JPS in ti zahtevaš pravice, zato ker je šla tehnika naprej... Postopek menjave loncev zaradi nakupa indukcije : ravno za take stranke imamo pripravljene določene kompletke...kjer je zelo veliko popusta...sedaj imamo enega , s 40% popustom...to je že nekaj a ne? Ob tem ko kupiš nekaj novega,, napišeš še pismo na AMC, poveš problem..indukcijski štedilnik..sem kupila nove lonce...ali bi mogoče lahko zamenjali vsaj še en lonec staro za novo....To pismo gre k našemu direktorju in on potem odloči ali ja ali ne....potem dobiš pisno obrazložitev.V tem primeru daš za nov lonec 1/3 cene. Ne obstaja pa pri AMC masovna zamenjava loncev zaradi indukcijskega štedilnika. Če se lonec poškoduje, zaradi tvoje napake,in ga ne moreš več uporabljat, ga daš na servis..potem serviser skupaj z direktorjem odloči ali ........je možnost nakupa staro za novo, pri tem ti velja 1/3 cene novega lonca. Še to.....kadarkoli imaš v rokah AMC, pa če si ga kupila v AFTRIKI, AMERIKI, ali Austriji...je spodaj pečat in šifra lonca, servis ti pripada ne glede na to od kod ti lonci so.. Tudi če se iz SLO odseliš skupaj z lonci v Švico, bodo obravnavali lonec in ne račun, kje je bil kupljen. lp Petra 1 Sporočilo je spremenil(a) Petra 1 dne 06. jun 2006 17:07:10

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

6. jun 2006 17:39

Petra, hvala za informacije, bom enkrat poizkusila zamenjat. Še zmeraj se ne strinjam s primerjavo med avtom in posodo. Ko kupujem avto, mi nihče ne reče, da sem kupila avto za celo življenje, tako kot pri posodi Nič nimam reči čez kvaliteto, lahko pa čez ceno, ker vem, da tisto posodo, ki jo dobiš za 1/3 cene ne prodajate pod ceno. Še nisem slišala za trgovca, ki bi prodajal pod nabavno ceno. Iz tega sledi, da imate ogromne marže in dobičke in je posoda res nekajkrat precenjena. LP

kažotk  

član od: 22.7.2005

sporočila: 62

6. jun 2006 17:46

Pozdravljeni! Prav vesela sem, da sem tudi na tem portalu zasledila temo AMC. Sama imam en lonec, kozico, dve manjši kozički in eurasio ter seveda secuquick premera 20. S to posodo sem res zelo zadovoljna. Ko sem se preselila v novo stanovanje sem dobila za darilo od staršev kozico in secuqick. Ej jaz sem bila tako vesela za to darilo da vam ne morem povedat. Jaz klasičnega kuhanja, pečenja na maščobi... sploh ne poznam. Meni je kuhanje z AMC iziv, veselje, kup denarja se prišpara in OGROMNO ČASA in še zdravo je povrh vsega. Sploh si ne morem zamisliti, da bi kuhala špinačo v vodi ali npr. ohrovt, krompir... ali kuham na sopari ali pa brez vode. Vse mi je tako okusno, da sploh ne potrebuješ dodajati začinke (od kar imam to posodo sem ukinila vse knor kocke), soli... Saj nič ni prepovedanega samo ko se navadiš na okus in da še imaš doma pridelano zelenjavo ali meso ugotoviš ko greš jest kam drugam da je vse brez okusa, vodeno..., zato morajo tam dodajati veliko raznoraznih dodatkov. Druga zanimivost-mineštre so kuhane en dva tri npr. jota kar vse skupaj če želiš tudi s klobaso, da ne govorimo o juhi sploh si ne znam predstavljati, da bi morala kuhati juho na klasičen način, bolj okusna je , po hiši nimaš nobenih vonjav-pa še sosedi ne vedo kaj kuhaš, haha, energije prišparaš ogromno in še cedilo imaš - softiera tako da sploh ne rabiš cedila. Enkrat sem poskušala in naredila tenstan krompir na soptari in brez maščobe-ljudje mi niso verjeli da je to res. Kuhani štruklji, krompirjevi njoki brez ali s slivami čudovito, vlaganje, pečenje mesa brez maščob (greh je dati maščobo mesu, ker je ima ono dovolj in bolj okusno je) ... skratka je ni stvari da ne bi bile boljše. Edino kar se moram še izvežbat je v pečenju rib. Je pa pomembno, da ne solite v mrzlo vodo in da ne shranjujete živil (posebno tistih, ki imajo veliko vsebnosti kislin) v tej posodi. No in še to od kar imam to posodo sploh ne uporabljam praška za pomivanje, vse kar skuham takoj splahnem z vodo in posoda je omita. No to je moja izkušnja z AMC in še zdaleč ne bi pomislila, da bi morala kuhati kako drugače. kažotk

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

6. jun 2006 17:52

Maš popolnoma prav. Glede na to, da ti ni tuja cena jekla....manipulacije borzne in neborzne, pa tudi marža za vse izdelke na svetu je in bo znana javna tajna. Ampak medve ne bova spremenile sveta. Si pa ne želim, da to temo zablokirajo , zaradi preveč komercialnih tem....... Lep dan, še naprej Petra 1

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

6. jun 2006 18:01

KAŽOTK 2 RECEPTa NAŠEGA KUHARSKEGA MOJSTRA JANEZA VINŠKA V AMC JED // PEČENE POSTRVI S ČESNOM ELEMENT // 24 cm/nizka POTREBUJEM // ribe postrvi. POSTOPEK // Prazno ponev segrejemo do prve rdeče črte na ¾ energije, vanjo položimo ribe in jih pečemo najprej z ene, obrnemo in še z druge strani. Vmes stremo česen in ga samo zadišimo ter nanj položimo ribice. Pokrijemo, če so kosi ribe debeli ali postrežemo, če so že pečeni. JED // PEČEN LOSOSO S ŠPINAČO ELEMENT // PONEV Z ROČAJEM 24 cm POTREBUJEM // losos, špinača ali druga zelenjava, česen, sladka smetana. POSTOPEK // Prazno ponev segrejemo do prve rdeče črte na ¾ energije, vanjo položimo ribe in jih pečemo najprej z ene, obrnemo in še z druge strani. Vmes stremo česen in ga samo zadišimo ter nanj položimo ribice. Ribe obložimo z zmrznjeno špinačo, na koncu »zabelimo« s smetano. Pokrito par minut, da se špinača pokuha. LP Petra 1

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

6. jun 2006 19:38

AMC posoda je sicer odlicna - ampak ko se clovek enkrat navadi kuhat na ta nacin, se da kuhat tko tudi v vecini drugih RF posod, ce imajo le dovolj debelo dno. Jaz ji ocitam le to, da je po designu dolgocasna, pa kakih 10x predraga, pa da si clovek vsake toliko casa vseeno zazeli, da bi celo kuhinjo postavil na glavo, ce pa ze to ne gre, pa vsaj kupil par novih piskrov. Iz tega razloga najbrz nikoli ne bom imela Natuzzijeve sedezne niti AMC posode - "vecnost" nekako ni moj zivljenjski stil. Kljub temu pa se nisem prebolela posode Le Creuset niti Aga stedilnikov, trenutno pa tudi grozno trpim od ene Alessijeve garniture, ki sem jo zadnjic videla v Trstu:))) skratka, kot bi rekel moj dragi, "rad imam zenske, ki vedo, kaj hocejo...:))))))" (eden boljsih citatov iz Crne Dalije). Eh, zivi bili pa vidjeli, a ne..:))) lp, proxima

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

6. jun 2006 20:08

HAHAHAHA Jaz vsakemu rečem, če ste človek sprememb, potem ne kupujte teh loncev, ker jih bostew morali gledat, do konca življenja...pa še otroci jih bodo podedovali. Všeč mi je vaš komentar. Ostanite taki! lp Petra 1

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

6. jun 2006 21:10

Ne vem od kje prepričanje, da se v navadnih piskrih ne da kuhati brez maščobe?! Kar se pa časa tiče - moj čas za pripravo kosila se ponavadi giblje od pol ure do največ ure (vštevši pripravo), tako da mene tale AMC ne prepriča... LP ivonja P.S. Proxima, tudi jaz zelo trpim zavoljo dizajnerskih predmetov - enako: Le Creuset, Aga, Alessi - Ko bom imela svoje gospodinjstvo, si obvezno omislim Le Creuset, Starcka, Kozziola, Kahlo in podobno "navlako" za mojo dušico!! Sporočilo je spremenil(a) ivonja dne 06. jun 2006 21:17:53

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

7. jun 2006 2:08

Verjetno te res ne bomo prepričali, ker je nimaš, samo če greš pa iz AMC na navadno posodo, pe je pomoje zelo hudo Lep dan vam želim

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

7. jun 2006 7:49

Rozanec: ce z "navadno posodo" mislis kaksne okrusene emajlirane piskre, bo najbrz drzalo, vsak RF lonec z dovolj debelim dnom (vsaj 1.5 cm) pa omogoca pecenje brez mascobe, kuhanje v minimalni kolicini vode (ker dejansko ne kuhas brez vode, ampak v toliko vode, kolikor se zelenjave drzi po pranju) in podobno, riz se ravno tako skuha, ce ga zavres, pokrijes in odstavis - preverjeno. Navsezadnje so termostati na pokrovkah niso od vekomaj, pred tem so predstavniki "ucili" uporabnike, kako preverjat temperaturo na dnu lonca s kapljico vode in podobno. Z AMC sem imela pa dovolj opravka pred 15 leti (jaoooo!:)) kako cas mineva!!!:)), ker je bila mati od mojega ex- iz Petrinega foha; takrat je bilo ne sicer pogoj, ampak vsaj zelo zazeleno, da si lastnik vsaj enega kompleta, ce jo hoces prodajat (ne vem, kako je sedaj). Tko da zadeve nekoliko poznam - oziroma sem jih poznala, ampak cisto vse se gotovo ni spremenilo - tudi z druge strani :)))) lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti