Pecivo ,ki ga ponujajo v plitvicah

H&M  

član od: 4.9.2004

sporočila: 78

22. feb 2006 15:31

A mi lahko poveste koliko "rib" (vrst) strudla se dobi iz te kolicine testa (skarpina)? Kako na debelo razvaljas testo? A si ga potem pac razrezes na nekaksne pravokotnike in jih nadevas ali kako? Pravite, da se lahko uporabi kar sadje iz kompota - npr. marelice, kaj nadevate kar polovicke gor al narezete na koscke al "zmiksate" pa se pol pudinge vkuhate al kako? Se opravicujem za mogoce malo smesna vprasanja.. ampak zgleda res dobro in bi se rada lotila, pa ne vem prav kako.. Ze vnaprej hvala vsem za odgovore! LP, Heike

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

22. feb 2006 17:06

Jaz sem iz mase naredila 3 pravokotnike v velikosti pekača,ki je v pečici in jih vsakega posebej nadevala z nadevom.Nadev pa sem naredila iz kompota in 3 pudingov kot je napisala škarpina. Vzela sem dva breskova kompota in 2 višnjeva kompota moram pa povedat ,da mi je nadev ostal. Medtem ko pa je bilo skutinega ravno dovolj.H&M vzami si bel list papirja ter ga razdeli na tretine nato pa si predsavljaj da daš na sredino obe masi pokriješ z eno tretino in na vrh točno na sredino daš sutin nadev seveda narediš v testo rahlo jamico ter pokriješ z praznim delom testa.Dobiš 3 hlebčke,ki jih položiš enega zraven drugega v pekač.Pecivo ni super ampak je fantastično ,boljše kot v Plitvicah. Škarpina še enkrat hvala za recept. Lp balu

libra  

član od: 27.3.2004

sporočila: 155

22. feb 2006 19:40

Lani (ali mogoče že predlani) sem bila za prvi maj na Plitvicah. In ker sem nora na mak, sem si na stojnici kupila makov zavitek. Pa sem bila razočarana, bil je že nekaj dni star in nič po mojem okusu (premalo sladek). Pozdrav

škarpina  

član od: 3.11.2005

sporočila: 294

23. feb 2006 0:03

"H&M" lep pozdrav ! Iz te količine testa jaz napravim dve veliki "ribi" v velikem pekaču od pečice,s tem,da kovinski obod višine 10 cm - postavim potem,ko so "ribice" že narejene in v pekaču.Lahko uporabiš trd karton zavit v alu folijo.To je majhen trik za pekače brez visokih stranskih robov,pecivo se lažje in enakomerno peče,pa tudi sam izgled ja zelo lep. Da ti bo lažje,testo razpolovi,vsako polovico razvaljaj v pravokotnik večji od pekača (treniraj prej s papirjem ali vzemi kuhinjske krpe + rolce od servet papirja in zvijaj direkt v pekaču.Najprej eno ribico - ko je gotova jo prekrij (pri testu) z alu folijo,nato preko nje položi drugi del testa,zavij kot na sliki,da dobiš drugo ribico.Odstrani folijo,postavi obod,pusti da vzhaja še 10 - 12 min,nato prepikaj,po želji premaži in daj v pečico. Lahko narediš tudi več ribic,kakšen pekač pač imaš.Sadje je lahko sveže,iz kompota ali celo zamrz- njeno - narežeš ga svojemu okusu primerno.Pa še nekaj ne pozabi - namaži prvo ribico v sredini kjer se bo dotikala druge ali tretje z oljem ali razstopljenim maslom,da pečene razdvojiš.Lahko pa tudi vmes postaviš karton in bo vsaka riba samostojna.Upam,da bo šlo.Poročaj. "balu" živio ! Sem vesela,da ti je pecivo všeč.Sem ga pa delala operni eliti na Osorskih glazbenih večerih s sve_ žimi figami,katere sem prej skuhala v sladkorju,marelicami,češnjami,robidami in skuto.Bili so navdu- šeni nad izvirnostjo in dobrim okusom,ter lepim izgledom. Testo sem sicer od originala priredila malo po svoje,kar je tudi avtorju recepta bolj ugajalo - takšno testo je po receptu moje babice,ki je tudi uporabljala sadje in skuto - le oblika je bila drugačna. Torej dekleta veselo na delo.če nič drugega,se boste naučile zvijanja na nov način. Lep pozdrav vsem. škarpina

NNATALIJA  

član od: 2.9.2003

sporočila: 141

23. feb 2006 11:14

O, škoda, ...sem bila na Osorskih glasbenih večerih parkrat....pa nič nisem videla kakšnih sladic nikjer.... mal za hec. Bom pa sprobala tole, obožujem skuto in sadje in sem vesela tega recepta. Lep pozdrav! nnatalija

škarpina  

član od: 3.11.2005

sporočila: 294

23. feb 2006 11:50

Je bilo pa že kar nekaj časa nazaj,še ko je pel pokojni g.Ružđak - povabljeni so bili vsi sodelujoči in TV ekipa.Za obiskovalce do sedaj še res niso ničesar pripravili razen dobre glasbe - bila bi pa to lepa gesta,saj so ti glazbeni večeri zelo priljubljeni in obiskovani. Saj veš,da ni nikjer financ za razmetavanje,domačini so pa v sezoni "polno zaposleni" s turizmom. Morda mi pa uspe kdaj v bodočnosti realizirati tak projekt - zbiram in sestavljam stare in še danes uporabne otoške recepte. Če pride do tega,si "obvezno" prvi častni gost. Sprobaj recept in poročaj če ti je všeč in kako je uspelo. Lep pozdrav Škarpina škarpina

NNATALIJA  

član od: 2.9.2003

sporočila: 141

23. feb 2006 15:18

Ah, bila sem lani.... no, upam, da uspe tvoj projekt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kar škoda je gledati in pustiti, da gre toliko znanja in dediščine v nič in pozabo, zares. Povsod. Bili smo na Cresu in zvedeli mnogo stvari o tem otoku od sosedov, ki so sicer z Zagreba, a imajo svoj vikend tam. Bom sprobala recept, z veseljem. lp, nnatalija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?NENA58
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti