2. srečanje kulinarične slovenije

DROT  

član od: 8.3.2005

sporočila: 42

18. jan 2006 17:22

Če zamižim vidim zeleno travico,potoček,je toplo in prijetno suho,pred mano žar na katerem se trudijo naši strokovnjaki z ribami,na sosednjem žaru nekdo peče gobe na marmorni plošči,da diši naokoli.Obrnem se levo in vidim trojico,ki nekaj pripravljajo pod peko,po mizah je postavljen domač dišeč kruh.V velikih skledah so pripravljene solate in predjedi,ki jih še nisem videl,kaj poskusil. Po travniku proti nam hitijo ženske,ki me spominjajo na odlične recepte sladic na naši slokul strani.Zdaj vem zakaj!Roke se jim šibajo od sladkih dobrot. Odprem oči.....zunaj je hladno in temačno!Nihče ne zna vsega,skupaj lahko naredimo veliko!!! Lep pozdrav iz Bovca! Bojan DROT

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. jan 2006 18:01

hojla, še ena od mrtvih vstala se javlja na broj;) ligojna, ta varianta mi je fuuuul oz. zeloooo (da bojo vsi razumeli) všeč! Na drugo srečanje seveda pridem, bi prišla že na prvega, če mi ne bi ravno sovpadalo z maratonom. Sem seveda za ljubljano oz. njeno okolico, saj mi je najbližje:) ampak bi prišla tudi drugam. Vsekakor pa me veliko bolj mikajo tele odprte "zunaj" variante kot gostilne, na sploh nisem preveč gostilniški človek, največ časa v njih sem preživela za šankom in ne pred njim, pa še to nisem dolgo zdržala, hehe;) tako da vsekakor zelo dobrodošlo! Sem pripravljena kaj pomagat pri organizaciji, če bo čas primeren - na pamet ne upam obljubit za 2 meseca naprej... Ampak kot pravi Đole: računajte na nas:) Veri

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8706

18. jan 2006 18:11

Majko mila, samo uro in pol nisem bila na KulSlo pa toliko novosti... Malo sem se potepala po Merkurju... še ni padla odločitev za steklokeramično. DROT, nekaj tako lepega že dolgo nisem prebrala. Ligojna, krasna ideja. Jaz sem tudi v glavi premlevala kje so kakšne točke za piknike - na Savi, Stari mlin pri Vrhniki... no, bomo že kaj sfižili, dokler se nam sončeko in toplo vreme sfiži. Ligojna, si novi član odbora, a prav? Pozdravček!

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

18. jan 2006 19:38

Ligojna, za vodo je poskrbljeno - teran prinesem pa jaz. Ker nisem ravno kakšna super pekarica bo tozadevno z moje strani bolj švoh - znam pa ubogat in mojstrom asistirat okoli kotličkov. Lumpica

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

18. jan 2006 19:54

jaz sigurno pridem!!! Se že veselim. Javim se za peko sladic, kruha in pa za pripravo "štaba" (če bo kaj za poštimat 2 uri pred srečanjem). Moj mož gre tudi zraven... je rekel da je tudi on član Kulinarike, saj pridno preizkuša vaše recepte , ko jih dobi na mizo. Komaj čakam, da se vidimo!! MissLady Sporočilo je spremenil(a) MissLady dne 18. jan 2006 19:55:52

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

18. jan 2006 21:06

Tudi sama sem za srečanje Prvo srečanje sem se potepala po Nepalu, drugo pa mi ne bi smelo pobegniti Mamamia a imaš še kaj prostora v avtu

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

19. jan 2006 7:39

Torej, če smo se že odločili za piknik varianto, žal to še ne bo tako kmalu. Glede na današnjo poledico, še par mesecev.. Če se torej želimo srečati prej, bo nujna gostilniška varianta. Sem malo prečekirala v Posavju in odkrila zanimivo lokacijo. Ogledali bi si lahko staro črno kuhinjo, hrana bi bila pa pristna. Verjetno bi mi v pomoč priskočile tudi "kmečke ženske". Pa seveda cviček (sedaj ko smo si izborili svojo vinsko pokrajino) Toliko v razmislek.. Tina

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

19. jan 2006 7:43

Kaj naj rečem? Super ste! Včeraj nisem bila na Kulinariki (obveznosti), danes pa sem rabila pol ure, da sem vse prebrala! Se z vsem strinjam, če bo možno, pridem tudi jaz (velike zdravstvene težave v družini,žal ni pomoči), torej, če se udeležim, ponujam prevoz iz Maribora tudi jaz! Pa vsekakor prinesem domači kruh, peciva in še kaj, vse po dogovoru. LP! Galja Organizatorkam pa obilo uspeha!

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

19. jan 2006 8:05

Kristy, zelo deber predlog-se strinjam.V posavju je ena zelo dobra gostilna v Trbovljah-Trbovljih in sicer GOSTILNA MARTIN. Zelo dobro kuhajo in tam bi lahko organizirali srečanje, ker nam bo Martin pravgotovo pripravil same posavske-rudarske jedi in jih tudi lepo predstavil, nam dal recepte....Jaz nisem iz Trbovelj, poznam pa gostilno zelo dobro.Pri Martinu se sestaja tudi zasavsko SLOW FOOD omizje, potem vam je lahko jasno, da je Martin pravi kuharski maček. Se mi zdi srečanje na takšen način tudi bolj izobraževalno, se boste kaj novega naučili.To da bi vsak od doma v štanjol papir zavito kaj prinesel se mi zdi brez veze, pomislite malo no... Sicer pa predlagam, da damo na glasovanje kdo je gostilno naj napiše GOSTILNA, kdor pa je za drugo varianto, naj napiše ŠTANJOL PAPIR. HERMAN

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti