Kuhinja-kaj na steno

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

31. jan 2007 13:45

Seveda so ploščice najprimernejše za čistit. Zato jih večina imamo. Ker imam rada spremembe oziroma, da odstopa od povprečja sem imela enkrat polakirano pluto. Meni je bilo lepo, samo sem se naslednjič raje odločila za ploščice. Pozdrav, antonija

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

31. jan 2007 14:40

Pravzaprav ne vem, o čem pišem, vem pa , o čem poslušam že nekaj mesecev, odkar prijateljica opremlja novo kuhinjo ( no ,za zdaj ima samo črn hladilnik Swarovski ) in nekaj predpotopnih Gorenjevih elementov v okupnem stanju. In pri 70.ih nobedenega smisla za vzdrževanje reda, res nobenega... Menda se dobijo v Ikei prozorne plošče, plastika ali steklo, ne vem točno, ki se pritrdijo na steno, ki jo spodaj pobravaš z ustrezno barvo. Nima fug, ki so zoprne za čiščenje . Prijateljica računa na to možnost, ki jo ima tzdi njena nečakinja in se menda dobro obnese. Že leta pa odkrivam skrivnost, kako zaščititi steno med štedilnikom in napo. Rešitev je steklen pladenj, oglat, ki sem ga za malo denarja kupila v Merkurju ( cca 1.000 sit) in ima še lep design. V neki reviji sem videla, da je zaščitena stena s premično ploščo ( po mojem rostfraj), uokvirjeno z lesom. Na plošči so bile z magnetkii pritrjene slike iz revij, s hrano, pa sumim, da je bilo samo za potrebe fotografiranja tegs stanovanja. Ampak jaz sem si že privlekla ploščo iz inoxa, torej bomo poskusili. Kar se pa stekla in ogledal tiče, nekoč sem tej isti prijateljici reševala ugled in sem čistila kopalnico v stanovanju, ki je bilo od 120 navzgor obloženo z ogledali, kjer se je čudovito prelivala svetloba iz kristalnega lestenca.... No, ne bi več rada čistila tako velike površine ogledal, zlasti, če so to sestavljene ploščice, najbrž se v režah nabrira umazanija ... frina

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

31. jan 2007 15:07

Ikea ima res plošče, ki jih pritrdiš na steno. Niso preveč drage, kako je s čiščenjem, pa ne vem. Širina je ca. 60 cm. Kar se tiče stekla, se je pa treba pozanimat pri steklarju, ker niso vse plošče dobre za v kuhinjo. In tudi vsak steklar takšnih plošč ne dela. Meni so svetovali steklarstvo Kresal, nisem pa še tako daleč (finančno), da bi se tega projekta res lotila. Sicer pa tudi mene zanima, kako je s čiščenjem takšnih steklenih površin in kakšni so načini montaže. Predvidevam, da takšne stvari vedo steklarji... In pa katera od vas, seveda... Kozmeja

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

31. jan 2007 19:06

Mi imamo male ploščice in sicer niso prav gladke na otip, umazano bele barve z drobnimi sivimi lisami in temno sivo fugo (po navetu keramičarja, ki nam jih je postavljal). Povedat moram, da se odlično obnesejo, predvsem, kar se tiče čiščenja. Temne fuge so super, ker se ne poznajo tako madeži od maščobe. Čistim jih z razmaščevalcem in so tako ploščice, kot fuge take kot prvi dan, ko smo jih postavili! Mijan

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

31. jan 2007 19:46

Meni pa ne gre v račun, koliko vas pravi, da so ploščice enostavne za čiščenje. Meni se namreč ne zdi tako, sploh če pomislim, kakšno barvo lahko zaradi čiščenja (ali maščobe) pridobijo svetle fuge in posledično ne izgledajo nikoli več čiste. Poleg tega se mi zdi, da ima zelo malo kuhinj po stenah svetleče ploščice, ki so res enostavne za čiščenje. V večini kuhinj so po stenah kar mat ali hrapave ploščice. Sama sem za steklo. Ni enostavnejšega za čiščenje. Če se odločiš za kaljeno steklo primerne debeline, je tudi strah pred razbitjem praktično odveč.

gostenn  

član od: 2.11.2005

sporočila: 131

27. feb 2007 13:27

Mene pazanima, kako bi šla na steno kerrock plošča, ampak samo na steno . Pult bi vzela v sklopu kuhinje?????????Ima kdo izkušnje s tem???? gostenn

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

27. feb 2007 14:48

Kerrock je primeren za steno. Toplo priporočam: če se odločiš za kerrock steno, potem se odloči tudi ta pult iz krrocka.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. feb 2007 14:50

Vidim, da je tema spet aktualna. Kuhinja z visečimi omaricami, ki sestavljajo zgornjo fronto in serijo predalnikov in omaric, ki sestavljajo spodnjo frotno, je nemški izum iz 30-ih let prejšnjega stoletja (ideja je bila, kako narediti kuhinjo, ki bo čim bolj podobna proizvodni enoti in v kateri se bo delovna ženska relativno hitro znašla na minimalnih 9 kvadratnih metrih). Ta analogija s proizvodno enoto je potem vodila v nadaljnje premisleke in so zato obe fronti povezali s ploščicami (ki so se takrat začele uporabljati v nekaterih industrijskih obratih, ker jih je bilo najlažje očistiti). Če pogledate kakšne starinske kuhinje (tam visečih omaric ni - so samo police, pa tudi kuhinje so večje) in tudi ploščic niso imeli - razen pri umivalnem delu). Ker večina naših kuhinj izhaja iz ideje nemške prehrambene proizvodne enote, imajo visečo in talno fronto in ti dve fronti je treba nekako povezati in istočasno zaščititi zid. Pri povezavi pa je treba paziti, da ni vizualno preveč agresivna in da se lahko vzdržuje. Vizualno agresivno pomeni to, da bi povezava nekako preveč štrlela ven, ali pa da bi preveč povezovala obe fronti, kar bi posledično naredilo prostor še bolj utesnjen (predstavljajte si, kako škatlasto-omarasto bi izgledalo, če bi hrastovo fronto zgoraj s hrastovo fronto spodaj povezovala še hrastovo obloga na steni). In kakor koli obračamo - ploščice so na dolgi rok vedno zmagovalke - vsi ostali poizkusi se po nekaj letih umaknejo, ker se jih oko naveliča (so agresivni), ploščice pa imajo bolj nevtralen karakter. Kerrock plošča je v tem kontektsu preveč agresivna. Lahko mi tudi ne verjamete - čez nekaj let mi najbrž boste... Poleg tega je kerrock predebela zadeva in se v osnovi zadeva sesuje že s tem, ker bi jo morala priviti z relativno dolgimi vijaki in potem navrtati precej dolge luknje v steno, da bi tisti dolgi vijaki lepo ostali v steni. Poleg tega si ne predstavljam, kako bi rešila tiste zareze/odprtine za vtičnice - kerrock je debelejši in potem bi se ti v profilu med kerrockom in vtičnico naredil en "prazen" prostor, kjer se bi na dolgi rok nabirala svinjarija.... Vendelina jr.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

27. feb 2007 15:25

Vendelina, Jaz sem se odločila za podeželsko kuhinjo, z majhnimi mat ploščicami ( barvastimi ), pult bo iz kerrocka (upam, da mi bo uspelo), pult, ki bo mejil na jedilnico, pa lesen. Sem mahnjena na les... lidka

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

27. feb 2007 15:37

Draga Vendelina! Sedaj pa ne vem več, ali ugibaš ali se res pred svojim odgovorom o vsem informiraš? tokrat si dobila napačne informacije! Morda bo čez nekaj let kerrock out. Res je. Vendar trdim, da bo tudi marsikateri design ploščic out. Pa sem na istem... Sicer pa je kerrock v moji kuhinji umazano bel in res ne vem na podlagi česa trdiš, da je (ves kerrock) preagresiven. Sicer lahko na steno mislim da nalepiš (!!!) in ne privijačiš (pri nas niso nič vrtali) tudi kerrock debeline 4 ali 6 mm, kar je ravno tako debelo kot ploščice (ne vem kje je razlika med pritrjevanjem vtičnic na ploščice ali kerrock). Pri nas imamo na steni 10mm ploščo, ker se edino ta lahko pritdi na tak način na pult, da med njimi ni vogala. Takšne so moje izkušnje. Lep pozdrav, Ana Češnovar

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti