Kuhinja-kaj na steno

aljalja  

član od: 8.6.2003

sporočila: 140

19. jul 2005 1:09

Steklene ploščice marsikje prodajajo, a so astronomsko drage. Lahko naredis nekaj podobnega sama, tako da naredis sablono, kako veliko površino mora steklo pokrivati in ti jo steklar odreže. lahko jo daš tudi kaliti ali peskati na notranji stani.lahko pa notranjo stran pred pritrditvijo pobarvaš. pritrdiš lahko na več načinov, ali z distančniki ali pa jo enostavno nalepiš kakor ploščice in na stikih s pultom zakitaš s silikonom. druga alternativa so razne umetne mase, npr. epoksi smola, samo pobrišeš. druga varjanta pa je še posebna obdelava stene, zgleda kot nekakšno beljenje, ki ga samo obrišeš. Imenuje se spatolato veniciano.Steno lahko premažeš tudi z akrilnimi barvami, ki jih samo obrišeš. Verjetno obstaja še cel kup alternativ ploščicam.

mateja77  

član od: 22.12.2006

sporočila: 13

31. jan 2007 10:15

alja, alja, prosim, javite se mi, sem vam poslala privat sporočilo. lp mateja mateja77

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

31. jan 2007 10:23

V naši kuhinji imamo pult iz Kerrocka, ki se nadaljuje tudi na steno. Meni se zdi zelo lično in predvsem praktično. Za vzdrževat in listit je super! Ker ni kota oziroma letve med pultom in steno, se tudi tam ne nabira umazanija! Priporočam!!! Ana Češnovar

hope  

član od: 27.1.2005

sporočila: 166

31. jan 2007 10:46

Jaz ravno čakam na steklo. Razlog, da smo se odločili za steklo, je ta, da nismo imeli nikogar, ki bi položil ploščice in se nam je zelo zelo mudilo, zdaj se je pa malo zavleklo. Mislim, da bo steklo kaljeno, ne bo v enem kosu, ker je steklar rekel, da tako velikega kosa ne more narediti (dolžina kuhinje je malo čez 5 metrov), bom povedala, kako se obnese, ko bo montirano. Pa po mojem steklo tudi lepo izgleda, pa tudi čistiti ga ni težko. LP hope

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

31. jan 2007 11:41

Steklo bi znalo biti izredno občutljivo za čiščenje.Sem imela pluto -ok.Zdaj imam ploščice pa je tudi ok so najboljše za čiščenje.Marmor bi bil tudi v redu. ena mš

ladybug  

član od: 30.11.2005

sporočila: 65

31. jan 2007 11:56

Mogoče bi pod steklom lepo izgledala kaka fototapeta? S palmami, ali pa kakao lepo pokrajino, mogoče divja mačka?? Mi je že kar žal, da imam ploščice že položene. ladybug

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. jan 2007 12:07

Ladies and Gents, o okusih ni, da bi razpravljal, so rekli že stari Rimljani. Je pa pri interierju pomembno naslednje: Nikar ne opremljati stanovanja (katerikoli del) z opremo, ki je letos zadnji modni krik, ker naslednje leto se bo videlo, da je oprema iz prejšnje sezone. Vedno se velja odločiti za nekaj klasičnega, ki ne bo imelo tako očitne letnice. Npr: sedaj se v kuhinje daje veliko kaljenega stekla in aluminija in čez dve leti bo to zanesljivo out - klasične kuhinjske omarice v nevtralni barvi in brez odvečnih detajlov in krancljan bodo večno všečne. Enako velja tudi za obdelavo sten: Ploščice so klasika. Za večje kuhinje (od 25 m2 naprej) so lahko večje, za manjše kuhinje je bolj primerna zmerno velika ploščica. Manj kot ima poslikav, bolje je (se vsaj ne bo tepla z ostalo opremo in tekstilijiami). Ploščico lepo umiješ in je stvar rešena in se točno vidi, kako je s higieno v prostoru - zaradi tega so ploščice v profesionalnih obratih predpisane. Torej ploščice. Vse ostalo je slabše. Argumenti, da se na ploščicah vidi "špricanje" - jasno, da se - se vsaj ve, da je treba zadevo umiti. Ker šprica enako tudi po ostalih obdelavah, samo manj so umite (če se ne vidi umazanija, še ne pomeni, da obloga ni umazana) Sicer pa velja pri opremljanju slediti načelu "less is more" - manj je več - kar je lepo povedal že oče moderne arhitekture Mies van der Rohe. To velja za materiale, barve in predmete. Vendelina jr.

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

31. jan 2007 13:00

Pri naših znancih pa so dali že pred leti na steno (med pult in viseče omarice) namesto ploščic ogledalo. Povedali so, da je zelo enostavno za vzdrževanje in še optično poveča kuhinjo. Je zelo zanimivo . zvezdica55

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

31. jan 2007 13:12

Sodelavka ima steklo namesto ploščic in je zelo zadovoljna, s čiščenjem nima nobenih težav. Stelex in to je to.

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

31. jan 2007 13:29

Imam ploščice (kuhinja- vzporedno 2 bloka), kot so bile ob nakupu stanovanja po parih letih sva spremenila obliko ( v črko L) in dodala steklo na steno.........ga ne menjam.....prihodnjič bo enako......steklo....čiščenje izi......

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti