Kako naj razčesem lase?

harmonika  

član od: 24.4.2008

sporočila: 217

29. sep 2008 10:42

Imela sem podobne težave z hčero 9 let.pa mi moja frizerka svetovala in sva težavo rešili Mokri in umitih las nikoli ne smemo česati in z krtačo za razčasevanje las vedno zjutra razšesemo lase in stvar deluje.NIČ ne boli in je super pa še hčera si lahko sedaj sama ražčeše lase: harmonika harmonika

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

29. sep 2008 11:03

Vendy, Alison prej, ali potem, ko smo preživeli šok z njeno frizuro. ( Menda je takrat spoznala Sinatro...)

F r i n a

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. sep 2008 11:31

Dolga verzija s pol-repom (tipo Gigliola Cinquetti na San Remu.....). Bela pentlja. Kostanjevordečkasti lasje do pasu. In zraven svetlomoder kompletič tunike in hlač, ki smo ga lačnih oči kupili na Via Carducci. To sem jaz pri šestih letih. Nekje pri osmih letih sem izjavila, da bi rada imela krajše lase in smo šli k frizerju. In me je ena ženska dobesedno oskubila "na fanta" (striženje na suhe lase). Če bi iz tistega nastala krajša verzija Mie Farrow, bi še šlo, ampak tista ženska je pa kar skubila brez koncepta. Še danes slišim mamin "ja pa ne tako kratko, pa kaj delate?" in odgovor "veste gospa, težko strižem, so tko gosti lasje..." ih je trapa skubila naprej. Doma je moja teta (mamina sestra), ki je imela veselje do škarij, popravila, kar se je sploh še dalo popraviti. Očetu se je strgal film in ga je mama komaj prepričala, da ni ozmerajal in sploh delal kažina v frizeraju. Kake pol leta je bilo treba počakati, da so se lasje obrasli. Potem me je celo osnovko strigla teta - tista z veseljem do škarij (sem imela tisto Suzi Quatro frizurico, ki se ji danes reče stopničasto striženje). Oče je rekel, da teti zaupa, in da njegov otrok že ne bo hodil na skubljenje v "vaške frizeraje" (od tu tudi izhaja termin, ob katerim se lucka52 blazno krohota). Potem se je tetinemu striženju prepustila tudi moja mama in je bilo spet super. Sva imeli kmalu podobni frizuri in svet je bil spet moj. Tistih šest mesecev, ko je bilo treba čakati, da so se lasje malo obrasli, sem ves čas nosila oblekice, ker tisto vprašanje majhni punčki s kratkimi lasmi " a si ti fantek ali si punčka?" mi je bilo čezmejno odiozno. Pa vedno so se mi smille sošolke, ki so jih mame "ostrigle na kratko, zdele čez poletje, k je tko vroooče". Nekako sem že v otroštvu v takem striženju prepoznala eno manifestacijo moči, ki je bila totalno odveč. Striženje deklice je v bistvu ena "kastracija" (s tem, ko jo ostriže na kratko in se ne prepozna, kakega spola je otrok, se v bistvu izvede simbolna kastracija) in naj tega za božjo voljo ne dela njena mama. Konec koncev, že itak človek najde marsikaj, kar šele v odrasli dobi razreši s svojimi starši (eni pa še takrat ne) in ni treba temu seznamu dodajati še prisilnega striženja. Vendelina jr.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

29. sep 2008 13:08

Vendelina jr. je napisal/a:
Tistih šest mesecev, ko je bilo treba čakati, da so se lasje malo obrasli, sem ves čas nosila oblekice, ker tisto vprašanje majhni punčki s kratkimi lasmi " a si ti fantek ali si punčka?" mi je bilo čezmejno odiozno. Vendelina jr.
No, ta stavek je mene tudi blazno iritiral. Že takrat, pri kakih petih, šestih letih sem se odločila, da če bom pa jaz imela hčerko, bo imela dolge lase, da ji bom lahko delala čopke, kitke ... In jo imam, dolgolasko, ki ne prenese čopa razen ob kosilu (tu pa res vztrajam), kite sploh ne, špangico občasno. Tudi jaz imam dolge lase, od nekako osmega razreda dalje. In se jim ne nameravam odreči. Ker moja mama je bila pa, kar se česanja tiče, tipa Teke, zato je svojo triletnico ostrigla na kratko. In vprašanja "a si ti fantek ali punčka" so deževala. Grrrr, a ne more človek enostavno vprašati "Kako je pa tebi ime?" In zve spol (razen, če si Vanja, Saša ali kaj podobnega) V pisanju MameF pa sem videla sebe čez nekaj let, ko se bo moja nadebudnica odločila malo upreti staršem ... Atina

mojcca  

član od: 20.9.2007

sporočila: 117

29. sep 2008 13:18

Tudi moja mlajša si mokrih las sploh ne more razčesati, zato jih vedno razčesuje šele potem, ko so lasje suhi in potem gre OK. Ima sicer lepe lase, nič scufane, ampak njene lase mokre razčesat je pa kriza, pa tako lepe, prav svilene lase ima, da frizerji prav vzdihujejo, ko jo dobijo v roke:)) mojcca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. sep 2008 14:09

Atina, saj zdaj so paži spet moderni.... Drugače pa upam, da so ravno naši zapisi pokazali, da pri punčkah ne gre zgolj za lase. Gre za izgrajevanje osebnosti, za zavedanje sebe in lasje so preveč pomembni, da bi jih kar takole cufali, strigli in ne vem kaj še vse... Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 29. sep 2008 14:12:27

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

29. sep 2008 14:13

Tudi jaz svoji hčerki ne češem las, dokler so mokri, to nama nikakor ni šlo... Vedno jih razčeševa takoj, ko so suhi in je nikoli nič ne cuka... ela

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. sep 2008 14:23

In kaj naj ob vsem tem jamranju ob razčesavanju gostih las rečem jaz, ki sem celo otroštvo hodila naokoli z rumenjakom na laseh? Pa še ko so mi malce zrasli, se je takoj našel poreden pobalin, ki mi je kak žvečilni ali pa tiste ježke prav ponosno prilimal na moje špagetke n°1.

Imela pa leto dni mlajšo sestro z dolgimi kodrčki. Ki so se čisto lepo razčesavali.

Loni Makaroni

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

29. sep 2008 15:05

He, he... Tudi pri nas je totalen problem z razčesavanjem. Čopek, špange: NI GOVORA! No, lepo razčeševa mokre lase, potem sušiva in sušiva, da je taka kot "bacek", spredaj ji malo s krtačo osušim fru fru, pa je zadovoljna... (in pol se gleda v špegu preostanek večera). Uporabljam pa dober šampon, blazam in nekaj za pošpricat laske. lidka [sonce]

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti