Kako naj razčesem lase?

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

12. okt 2008 16:28

Iščem dalje. riba-ribica

NETA  

član od: 27.12.2007

sporočila: 13

12. okt 2008 19:33

tud jaz mam sem mela probleme z razcesavanjem hcere a upam da mam resitev tud zate oljni gel od afrodite ja vem da bos rekla da je zele res je sam je na kokosovi bazi in je za razcesavanje to mi je dala moje frizerka lep pozdrav NETA

Zdenkica  

član od: 12.6.2004

sporočila: 251

12. okt 2008 21:11

Za lažje razčesavanje las je pomemben postopek že pri samem pranju in brisanju. Nikakor las pri pranju ne smemo s prsti mešati, ampak med dlanmi gnesti in vlečti navzven. Isti postopek naredimo pri brisanju las. Upam, da me razumete, kaj hočem povedati. Če lase mešamo, se zapletejo in je česanje toliko težje. Jaz nikoli ne uporabljam nobenih posebnih preparatov za lase, le šampon, pa nikoli nimam razcepljenih konic in problemov z razčesavanjem. Takega načina pranja las sem se naučila pri moji psički, ki ima zeloooo gosto in dolgo dlako. Sprašujem se pa, je pametno toliko kemije malim otrokom natreti v lase?

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 408

12. okt 2008 21:36

Imeli smo enake težave in že nekaj let nič več: frizerka nam je priporočila olje, ki se lahko nanese na mokre, ali pa suhe lase( lahko vsako jutro) in pa krtačo za česanje lasnih vložkov(prodajajo v salonih,kjer se s tem ukvarjajo).Najbolj srečna je hčerka(8 let),ker si lahko tudi sama uredi frizuro. eta

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 255

13. okt 2008 8:04

Tudi sama sem imela probleme s hčerjo. Sedaj uporabljava balzam PANTENE PRO-V . Na pakiranju piše, da je to balzam, ki se ne izpira, vendar mi lasišče izperemo in lasje so gladki in voljni. MYCHELLE

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

17. okt 2008 8:14

Tudi mene zanima ta sprej za lažje razčesavanje od Gliss-včeraj sem ga iskala v DM, pa nisem bila prepričana, če je pravi. Mi lahko prosim kdo pove, kaj na njem piše? Se da na mokre ali suhe lase? Imamo namreč podoben problemček pri 5 letni hčerki-svileni, tanki, dolgi lasje, ki se radi zavozlajo, noče čopa, špang.... lenka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. okt 2008 11:27

Zadnjih dvajset let sem živela v zablodi, da tehnika šamponiranje, masiranje, spiranje, ponovno šamponiranje, masiranje, spiranje, nanos balzama, razčesavanje z redkim glavnikom Ki jih je kot solate na stlažah), spiranje las.....da to pa v osnovi vsi znajo. Ker to spada v tisto bazično veščino kot je, kaj pa vem, umivanje zob, pečenje jajca na oko.... In da se ta ista tehnika smiselno aplicira tudi na otroke. Zlasti tiste z daljšimi lasmi. Isti štos kot pri odraslih, samo otroški šampon uporabljaš in balzam za tenke lase in balzama daš malo manj gor. Sprejčki za razčesavanje las (vilina, na vseh produktih so nalepljena navodila za uporabo) so izhod v sili... Uporabljaš ga takrat, ko lasje še niso za pranje, pa že niso "za nikamor". Ali pa, če potrebuješ malo "zalizano frizuro" ali pa spete lase. Drugače pa vsi produkti, ki "se jih ne izpira" naredijo težje lase in potem je frizural malo potolčena in vse bolj dolj visi. Vendelina jr.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

17. okt 2008 11:43

Vendelina jr. je napisal/a:
Zadnjih dvajset let sem živela v zablodi, da tehnika šamponiranje, masiranje, spiranje, ponovno šamponiranje, masiranje, spiranje, nanos balzama, razčesavanje z redkim glavnikom Ki jih je kot solate na stlažah), spiranje las.....da to pa v osnovi vsi znajo. Ker to spada v tisto bazično veščino kot je, kaj pa vem, umivanje zob, pečenje jajca na oko... Vendelina jr.
Ti povem iz lastnih izkušenj, da s tvojo "zablodo" ni nič narobe. Itak, da se vsega tega vsi sami naučimo, če nas le starši spodbujajo in nam dovolijo, da poskusimo sami. Če ne, ja pač vsakemu otroku najbolj "kamot" čakati, da bo mama namesto njega. Saj tudi pobrati po padcu se kaj kmalu nauči majhen otrok (kasneje pa veliki odraslež), če pač ni navajen, da ga vedno pobere nekdo drug, a ne? mamaF - Mojca

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

17. okt 2008 12:51

No, saj pravzaprav je vseeno, ampak vseeno da pojasnim, da sem navodila za uporabo, nalepljena na sprejih prebrala, vendar mi ni bilo čisto jasno, kateri sprej točno so punce mislile-eni so za mokre, eni za suhe lase, eni bi naj bili maska, ki se spere, eni kot balzam, ki se ne spere.....pač veliko teh sprejev je, pa nikjer nisem zasledila ime: sprej za razčesavanje, edino pri enem otroškem spreju druge znamke. Pa dokler moji hčerki niso zrasli lasje, sem tudi jaz mislila, da gre za bazične veščine, kot jih imenuje Vendelina, pa sem pač naletela na težave pri negi las lastne hčerke. Zlasti zjutraj, ko se mudi v vrtec, otroku se ne da niti vstati, kaj šele, da bi se počesal......ne vem, morda se motim, ampak občutek imam, da je da smo v tej temi tiste mame, ki imamo "probleme" pri razčesavanju, smatrane za bolj kot ne nesposobne, ker teh bazičnih veščin ne obvladamo. Pa četudi po mnenju nekaterih smo, nič hudega. Sem samo vprašala natančneje za ta sprej, če kdo ve, mi bo odgovoril, če pa ne, tudi prav, ni panike. lenka

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

17. okt 2008 13:13

Ko sem imela dolge lase mi je pri (raz)česanju zelo olajšal delo silikon id Klas Revitala. Priporočam!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti