Pred odhodom

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

tema odprta - 18. jan 2007 10:33 | ogledi: 5.130 | odgovori: 25

Ponoven pozdrav s Kitajske!

Ponovno se obracam na vas in sicer iscem pomoc pri vprasanju ki se nanasa na zgoraj omenjeno temo/naslov...

Gre torej za to, da sem zdaj pa zares ze cisto blizu odhodu (od tukaj) in prihodu nazaj v Slovenijo; Ni se cisto jasno, ali bo to le za nekaj casa ali dokoncno, je pa sigurno, da se tisti, s katerim sem sedaj tukaj (partner) vraca (to rundo) sam (nazaj sem).

Sedaj pa je moja naloga (no, bolj dobra volja), da mu za cas "samostojnega gospodinjstva" napolnim skrinjo za "hude case". Ta projekt se kar pridno izvaja v zadnjih dneh in v loncke je pospravljenih ze precej porcij riceta, segedina, golaza, razlicne polivke za testenine, cufte, enoloncnica s cicerko in piscancem, polnjene paprike, razlicni polpeti, njoki, kruhovi cmoki, mehiski fizol, prebranac in pa nekaj sort peciva, kuglice, jezki, muffini..., zdaj pa mi je pocasi zacelo zmanjkovati idej.

Iskala sem ze po forumu po podobnih temah, pa je slo v glavnem za pripravo hrane po porodu, ki pa se je bolj kot na to, kaj se dati v skrinjo (za "odraslo" prehranjevanje) nanasala na to, kaj bo "pravsnje" za utrujeno in dojeco mlado mamico.

Zato sprasujem se enkrat, kaj je (se) takega, kar pripravljate (skuhate) v naprej in date potem zamrznit. Imam se nekaj casa,volje, surovine se tudi vec ali manj najde, ali pa jih potem zamenjam po svoji iznajdljivosti;

Hvala vsem za pomoc!

Teja

teja-kit.

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

18. jan 2007 10:44

Razno razne zloženke (lasagnja, mesna, zelenjavna, parmska zloženska, makaronova......), boranja, pohani zrezki (jih samo otaja in poje), zelenjavne juhe......ko pa bo izčrpal to ima razne doatave na dom........v najslabšem primeru.................

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

18. jan 2007 11:44

Hvala za dodatne ideje kroki! kaj pa je to parmska zloženka? Pa tudi recepta za boranjo ne najdem ceprav sem za to ze slisala. Lahko pomagas vsaj z glavnimi napotki? Bi bilo zanimivo k vsemu znanemu dodati se kaksno "presenecenje". Drugo pa: dostava na dom tukaj odpade, saj ni "cesa" dostavit (kjer trenutno smo). Tisto v najslabsem primeru pa....jaja, tudi ta moznost pride v postev; Pa vsaj do takrat ko...., haha hvala se enkrat. Se kdo? T. teja-kit.

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

18. jan 2007 12:17

-obara oziroma ajmoht -vampi -tudi špinačo mu lahko v naprej zmiksaš, on pa jo potem zabeli z malce kisle ali sladke smetane in doda kakšen strok česna. -jota iz kisle repe ali kislega zelja -sataraš (potenstan paradižnik in paprika), pa ga prelije po testeninah ali pa naredi z jajcem -pasulj -ribji brodet -slivovi,marelični cmoki Če se še kaj spomnim ti javim. marelica Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 18. jan 2007 12:18:36

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

18. jan 2007 12:20

Paremska zloženka : meni poznan kot osnovni recpt : na kolobarje narezani malancani pohani po pariško, vratovina, parmezan in (na olju + česen+ začimbe) popražen pasitran paradižnik (vre naj 5-10 minut) a pol pokrito) potem zlagaj kot lasagnjo vege varianta kot je delala moja mama oz. še kdaj naredi : na olju popraženi malancanini kolobarji, zelenjava (mamlo pokukaš por na kolobarje, potem na česen+ olje daš por in zaliješ s kislo ali sladko smtano, popraš in soliš, v takem stilu dodaj še vsaj eno vrsto zelenjave, ali pa samo na čebuli prepraženo da je mehka), parmezan in paradižnik kot goraj opisano...... pečeš obe kot lasagnjo morda malo manj.............

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

18. jan 2007 12:47

Ostane ti se kaksen cilli con carne, tudi kaksna gobova omaka, vse vrste zrezkov v omakah, omaka iz buck in kumar (kruhov cmok cisto posteno sede zraven), duseno sladko zelje, vse vrste zelenjavnih in mesnih juh, pizza se baje tudi dobro obnese v zamrzovalniku (kar oblozena, vzaes ven, odtajas in v pecico). fresh

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

18. jan 2007 13:34

Evo prej sem pisala na hitro, pa tko bolj pol slepo tipkam in sem se zatipkala, a nisem mogla popravit teksta, sorči... tu imaš še iz sosednjega foruma : fotografije pitulic: <http://med.over.net/galerija/index.php?action=pre> pa še na široko obrazloženo <http://med.over.net/phorum/read.php?f=21&i=29217&> upam, da sta linka aktivna, pitulice so odl. vredno probat, po tisti varianti kar imaš doma in kaj imate radi...... Še ideje : zelenjavni oz. zelje. mesni štrudli, kar je zelo podobno pitulicam, pa mal oblika je drugačna, pa tu ni skute, lečina lasagnja rižota s faširanim mesom sarma

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

18. jan 2007 14:02

Pa še štruklji - slani in sladki.

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

18. jan 2007 14:09

Pa še goveja juha, palačinke. tanja tominec

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti