Pecivo za poroko

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

tema odprta - 9. feb 2005 12:05 | ogledi: 18.380 | odgovori: 34

V maju se bo poročila sestra pa bomo pecivo pekli kar v domači kuhinji.Nekaj sem že našla tukaj na kulinariki,vseeno pa bi prosila za čim več predlogov,kaj naj napečemo.Pecivo mora biti tudi obstojno in lepo za pogledat,saj se zadnji dan ne da vsega pripravit.Torej kaj-razen breskvic,jurčkov ..?

lp

jesen

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

10. feb 2005 8:13

JESEN ,jutri ti napišem nekaj predlogov ,ki jih bom tudi sama pekla za gostijo, ki jo bomo imeli v juliju. Marta

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

10. feb 2005 8:44

Meni se vsekakor zdi mnogo primernejše pecivo kot pa kakšni piškoti. Ob vsej hrani ni ljudem do suhih piškotov, marsikdo pa rad poseže po kakšnem sočnem pecivu. Res je, da ga je potem težje podeliti ljudem, vendar se tudi to da ob pestri ponudbi embalažnih artiklov. Prisegam na pecivo, ki pa mora biti nizko (nižje, kot se peče običajno) in razrezano na majhne kockice ali pravokotnike ali na karkoli že. Tudi kakšno z bolj smetanovo kremo je lahko vmes, vendar ne preveč S takim pevicom je tudi manj dela kot s piškoti, kjer vsak zahteva večkratno individualno obravnavo. Predlogi: princes krofi (krofke lahko spečeš že 2 ali 3 dni vnaprej (večkrat preizkušeno), kremo zadnji dan); jafa piškoti; londonske rezine; makove kocke (ne vem, ali je recept v bazi, če ni, ti ga lahko napišem); sočno pecivo; rumovi polmeseci; lešnikovi trikotniki. Če katerega izmed teh peciv še nisi delala, priporočam predhodni preizkus. Včasih nam kljub izkušnjam kakšna stvar ne uspe. Živčnost bi bila potem prevelika. Lep pozdrav Mimika

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

10. feb 2005 9:21

Prekmurka in Mimika že v naprej stokrat hvala.Tudi meni se zdi boljše pecivo kot pa piškoti,samo piškote lahko spečeš prej,pecivo pa s kremo kar ne upam ponudit.Jafa piškoti so super,samo zmeraj mi čokolada ostane posebej,ne vem kaj delam narobe.Londonske rezine so že na spisku,rumovi polmeseci tudi.Spekli bomo tudi več vrst potic.Recepte v bazi kar naprej pregledujem,pa se kar ne morem odločit,bo treba kaj poizkusno spečt ,da ne bo potem katastofa. LP jesen

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

10. feb 2005 10:06

No, mi smo imeli poroko lani maja in smo tudi vse spekli doma. Midve z mamo predvsem peciva, sočna, ki so kar izginjala, z druge strani je bilo pa veliko piškotov in takih suhih stvari, ki so ostajale po pladnjih. Prav videla sem, kako ljudje izbirajo. No, naredila sem išlere ( take majhne s 3cm modelčkom), ki sem jih potem šele v petek polnila s kremo. Prav tako sem naredila figaro ( recept je iz tukajšnje baze). To se tudi lahko naredi kak dan prej, je v hladilniku zelo obstojno, pa še lepo za videt. Potem smo menda imeli neko pecivo s kokosovo kremo ( ufa se ne spomnem več točno) nekaj kot črn biskvit, bela krema in posuto s pisanimi mrvicami (lahko dobim recept, če želiš). Primerno je tudi rafaelo pecivo. Vsa ta peciva smo potem zrezali in položili v papirnate skodelice, da se ne packa. Več se pa ne spomnim, čeprav je bilo še nekaj, a je drugo pekla mama. Vsekakor lahko ponudiš tudi flancate in kake piškote za pomešat. Suzana

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

10. feb 2005 10:48

Piškote najraje delam po receptu za vanilijeve rogljičke (recept je na roza pikasti moki). 300g moke, 200g margarine Rama, 100g mletega sladkorja, 100g orehov, 2 rumenjaka, ščep soli, vanilijev sladkor. Iz tega testa delam rogljičke in različne piškote ( prelijem s čokolado in okrasim z mrvicami, orehi, pistacijo, na piškot lahko daš malo čokolade in košček oreha, marmelado+orehe, temno čokolado + belo čokolado, v testo lahko daš tudi kakav... ) Iz tega testa lahko narediš kar precej različnih piškotov, le okrasiš jih različno. LP stana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. feb 2005 11:40

Kaj pa kakšni minjoni? Lahko jih pripraviš dan ali dva prej, so pa sočni in lepi na pogled. Če jih preliješ z belo glazuro, so za poroko še posebej primerni. Če te zanima recept, sporoči, pa ti ga napišem. Ali pa na primer za bonbone iz bele čokolade in kokosa, ki jih tudi lahko prirpaviš prej, postrežeš pa v papirnatih skodelicah. Mamamia mamamia

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

10. feb 2005 11:55

Hojla mamamia res bi bilo lepo,če mi zaupaš kak recept za minjončke in bonbone..To se bomo sladkali in nabirali kilograme,ko bomo preizkušali recepte. Lep dan jesen

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

10. feb 2005 12:14

tudi mene zanimajo ti minjoni lp mihana

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

10. feb 2005 12:45

Nekje v bazi je tudi recept za belo pito (vsaj mislim da ima tako ime), za katero je celo priporočljivo če nekaj dni čaka v hladilniku, da se testo dobro prepoji in je mehko. Po spominu - spečeš na obrnjenem pekaču- 3 ali celo štiri tanke plasti (testo je krhko - piškotno). Krema se skuha iz mleka, margarine, vanilije in ostre moke - pride nekako kot vaniljev puding samo ne tako zelo rumeno. Vse lepo po vrsti zložiš, daš v hladilnik da se prepoji. Najboljša je tretji dan, ko postane lepo žmohtna. Pri nas je to pecivo hit na vseh praznovanjih in vedno prvo izgine. Recept je zagotovo v bazi. Kaj pa kakšne sadne pite - spodaj krhko testo, zgoraj samo sadje, pokrito z mrežo iz testa, pa skutna pita - gor daš sadje in žele, da se lepo drži skupaj. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

11. feb 2005 8:25

Za ohcet sem spekla breskve iz istega testa tudi hruške in banene, sladke češnje . Te sem po dve spela z borovimi iglicami pride zelo lepo. Potem sem naredila medeno pito, juli rezine, seher rezine, ruske kape, judeke, rafaelo kroglice, orehe, rumove kroglice, lubenice, jagode, brki ali bicikli, orehovi in kokosovi rogljič, šahovnico , pariške rožice,bela pita... Večina receptov je iz tukajšnej baze. martina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti