Pecivo za poroko

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

17. feb 2005 9:06

u hvala mihana

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

17. feb 2005 17:48

PROGASTA ROLADA TESTO: 4 jajca ,3 žlice vode ,12 dak moke ,vanili sladkor ,1 žlica kakava ,malo ruma ,1 oblat KREMA: 5 rumenjakov ,15 dak sladkorja ,20 dak margarine ali masla ,1 vanili sladkor ,10 dak kokosa ,malo ruma BELJAKOVA PENA -KOT ZA ŠAMROLE- 5 beljakov ,25 dak sladkorja , 2 žlici limoninega soka Iz beljakov naredimo sneg ,mu počasi dodajamo sladkor in miksamo dokler se sladkor ne otopi ,potem počasi dodamo vodo,rumenjake -rahlo mešamo-,moko vanili in kakao.Spečemo bolj tanki biskvit ,ko se ohladi ga malo pošpricamo z rumom ,in izrežemo s kozarcem kroge -premer približno 6 cm . Za kremo na pari skuhajte kremo iz rumenjakov ,sladkorja,in vanili slad. ,k ohlajeni kremi dodamo penasto zmešano margarino ,(margarino imejte na isti temperaturi kot kuhano kremo ),kokosovo moko in malo ruma ,lahko ga tudi izpustite. Oblat si navlažite s pomočjo mokre kuhinjske krpe ,ko se oblat zmehča ga namažite s kremo,z preostalo kremo namažite izrezane okrogle oblike biskvita in jih pokonci enega poleg drugega polagajte na oblat.Oblat skupaj z biskvito zavijemo v rolado ,od zunaj namažemo z beljakovo peno ,z vilico naredimimo proge in posipamo z kokosom .Ohladimo in režemo poševno tako da se vidijo lepe proge. Za beljakovo peno beljake stepemo v čvrsti sneg ,postopoma dodajamo sladkor dokler se no stopi ,naprej ga miksamo nad paro z dodatkom limoninega soka -lahko je tudi kakšen sadni sirup-,ko so beljaki vroči vzamemo s pare in še miksamo dokler semalo ne ohladi . Pecivo lepo na pogled i dobrooooooooooooo. MIHANA , do meseca maja je še daleč ,se še oglasim s kakim receptom ,pa tudi vi mi kakšnega zaupajte . LP Marta

Ančka  

član od: 29.1.2005

sporočila: 18

19. feb 2005 18:10

Punce, super ste. Pripravljam se na peko breskvic, vendar sem se spet bala, ker mi vedno popokajo. Enkrat več, drugič man, čeprav sem sprobala že tri recepte. Sedaj bom še od Megi. V sredo pečem, ker imamo v petek abrahama. Imam pa en krasen recept za napolitanke, ki jih daš lahko tudi v skrinjo - še lepše se režejo. Narejene so iz oblatov za napolitanke in 3 nadevov. BEČAR ŠNITLE Potrbuješ: 4 oblate za napolitanke 1. nadev: 20 dag zmletih suhih fig 10 dag zmletih rozin 10 dag sladkorne moke sok 1 pomaranče Vse dobro premešaš 2. nadev: 4 rumenjake in 15 dag sladkorne moke stepaj nad soparo dodaj 15 dagg mehkega - ne tekočega surovega masla in limonin sok Če je tokoče postavi za nekaj časa na hladno, da nadev ne bo lezel ven in šele potem namaži oblat. 3. nadev: 15 dag zmetih orehov prelij z 1 dcl vročega mleka in dodaj 8 dag sladkorja Lepo vse zloži in obteži. Jaz kar pokriem napolitanke s pekijem in nanj položim tetrapake alpskega mleka po vseh površini. Pusti čec noč, da se vzame skupaj in prelij z čokoladno glazuro (15 dag čokolade). Jaz jih ponavadi ne oblijem s čokolado. To je super pecivo za nepričakovane obiske. Narežem jih na pasove zavijem v alufolijo in dam v skrinjo. Ko potrebujem samo vzamem iz skrinje in takoj narežem. Po nekaj minutah lahko že ješ. Strašno hitro se odtajajo. Moji sinovi pravijo, da so "nagravžno" dobre. Ančka

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

21. feb 2005 9:22

vau punce hvala za vse a ima mogoče katera tudi kako slikico od tega peciva za pofirbcat hvala aja moj mejl hanica@email.si mihana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti