Pecivo za poroko

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

11. feb 2005 8:50

Martina pozdravljena! Zanimajo me banane in češnje ,ali jih tudi izdolbeš kot breskve ali je to samo pobarvan piškot? Meni breskve rade razpokajo ,ko se pečejo,kako ti to preprečiš.Jaz naredim vrtnice iz testa za krhke flancate,ali so te pariške rožice podobne.Polno vprašanj imam,ker bi rada,da vse izpade najlepše. Aja pa še lubenice kako pa to narediš-nisem še videla. LEP DAN VSEM SKUPAJ jesen

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

11. feb 2005 11:11

Banane, breskve, hruške enako testo- razlika barva in oblika. Češnje so tu v bazi po imenom sladke češnje. Lažje narediti.Delala sem jih tudi že iz breskvega testa. Ja breskve so mi tudi rade pokale dokler nisem dobila tele recept: testo: 3 jajca 25 dag sladkorja 10 dag margarine 0,5 kg moke 1 žlička sode 3 žlice kisle smetane Nadev za breskve: 4 pesti zmletih orehov rum 1 žlica marmelade 1 žlica čokolade v prahu Sirup za barvanje in nadev: 2,5 dl vode 5 žlic sladkorja ½ jagodnega ekstrakta Jajce, sladkor in margarino penasto zmešamo in dodamo ostale sestavine. Testo pustimo v hladilniku 5 ur (po možnosti čez noč). Oblikujemo za oreh velike kroglice (roke naj bodo naoljene), jih damo na pekač in pečemo pri 200°C približno 10-15 minut, da rob kroglice malo potemni. Ko je pečeno (še toplo), izdolbemo sredico. Sredico od izdolbljenih polovic breskev in orehe zmeljemo in dodamo sladkano vodo (brez ekstrata), ki ostane od barvanja kroglic, rum, marmelado in čokolado v prahu zmešamo. Nadev naj bo sočen, vendar ne premehak. Z nadevom polnimo breskvice. Sladkano vodo prevremo, razdelimo na 3 dele (en del je za nadev), druga dva damo v dve posodici, v eno damo ekstrakt in premažemo kroglice ter jih povaljamo v kristalnem sladkorju. Potem jih sušimo en dan. Pariške rože naredim iz krhkega testa: 15 dag mletih lešnikov 34 dag navadne moke 1 jajce 25 dag masla 20 dag sladkorja v prahu 1 vanilijev sladkor Zamesimo testo in na pekač, obložen s peki papirjem, brizgam piškote .Jaz najraje brizgam piškote s testomatom, uporabljam nastavek, v obliki rožice. Ohlajene oblijem s čokolado in potresem z preženimi nasekljanimi lešniki. Lubenice delam takole: 2 beljaka stepem v trd sneg in počasi z roko vmešam 30 dkg sladkorja v prahu in 35 dkg orehov. Nato dam zmes za kakšno uro v hladilnik. Razdelim na dva dela - eden naj bo malo večji. Večjega nato pobarvam rdeče ,manjšega zeleno. Nato obe masi razdelim na 5 dele. Rdeči del (vsak posamezni) oblikujem v kroglo in obdam z enim delom zelene mase. Tako dobiš 5 "lubenice", ki jih daš spet v hladilnik. Ko otrdi , jih narežem kot lubenice in za koščice nabrizgam majhne pikice s čokolado. Pridejo pa zelo sladke. So pa zelo dekorativne. Sadje sem potem dekorirala v nizke široke pletene košare, okrašene z belimi mašnami in perlicami. martina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

11. feb 2005 11:49

Evo recepta za minjone (pravzaprav gre za petit fours, ampak ne bomo malenkostni, ne?) Sestavine za testo: - 80 g marcipanove mase (ni pa nujno) - 5 jedilnih žloc mlačne vode - 100 g sladkorja - pet jajc - ščepec soli - pol čajne žličke naribane limonine lupinice - 100 g moke - 60 g jedilnega škroba - 1/2 kavne žličke pecilnega praška Setsavine za nadev: - po 100 g ribezove, malinove in marelične marmelade (lahko pa tudi kak drug okus, le marelična naj bio v vsakem primeru zraven) Sestavine za premaz in preliv: - 200 g marcipana (poljubne barve - osnovno maso lahko z dodatkom živilskih barv ali soka pobarvamo sami, lahko pa kupimo že obarvan marcipan, imajo ga v Mercatorju in Intersparu, v Lj verjetno tudi v Leclercu) - 50 g sladkorja v prahu - 500 g belega fondana ali bele glazure - tri jedilne žlice ruma Priprava testa: Pečico segrejemo na 200 stopinj celzija (ali na 180, če pečemo na vroč zrak). Marcipan razmočimo v mlačni vodi, da postane masa gladka. Ločimo rumenjake in beljake. Rumenjake stepemo s 3/4 sladkorja, dodamo limonino lupino in marcipan. Stepamo, da je masa penasta. Beljake s soljo stepemo v čvrst sneg in ga previdno, z leseno lopatko, zamešamo v rumenjake. Moko, škorb in pecilni prašek skupaj presejemo in tudi to previdno vmešamo v jajčno maso. Maso stresemo na pekač, obložen s peki papirjem (velikost pekača 42 krat 32 cm) in na srednji rešetki pečemo 10 minut. Odstranimo papir in testo prerežmo na tri enako široke plošče. Vsako namažemo s po eno vrsto marmelade in jih zložimo eno na drugo. Zgnetemo marcipan s sladkorjem v prahu, ga razvaljamo na plošči, potreseni s sladkorjem v prahu (da se ne lepi) in položimo na vrhnjo plast biskvita. Zložene biskvitne ploše zavijemo v prozorno folijo in po vsej površini enakomerno obtežimo (uporabimo kakšno knjigo ali desko) ter pustimo 24 ur, da se dobro zlepi. Testo potem narežemo na majhne kocke (ali drugo obliko, le da bo potem tudi nekaj "odpada"), potem pripravimo oblic. Kupljen fondan ali glazuro raztopimo po navodilu (lahko pa obliv pripravimo sami iz sladkorja v prahu in ruma, limoninega soka ali kakšne druge tekočine) in vanj namakamo kockice (nabodemo jih na vilice, jaz uporabljam tiste od fonduja) ter jih polagamo na kuhinjso rešetko, da se posušijo. Preden se obliv povsem posuši, minjone okrasimo s kandiranimi češnjami, zdrobljenimi pistacijami, čokoladnimi okraski in podobnim. Namesto belega fondana lahko uporabimo tudi čokoladno glazuri in minjone okrasimo z belo čokolado ali belimi čokoladnimi srčki (ali obratno - bel čokoladni obliv in temni srčki, ostružki in podobno). SKratka, možnosti je veliko. Veliko uspeha, Mamamia mamamia

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

11. feb 2005 11:50

Po tem receptu tudi jaz delam breskve. Garantiram, da pri peki nič ne popokajo. Sem jih že večkrat delala. Tudi potem, ko jih dolbeš se da lepo delati, tako tople kot mrzle. Te-le lubenice pa moram poskusiti, zgledati mora zares fino. Palma

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

11. feb 2005 12:30

O kako ste pridne ! Martina in mamamia hvala za izčrpno poročilo takoj jutri bom probala breskve in pa seveda lubenice.Res zanimivo! Saj kadar je ohcet tako ali tako vsi le gledajo kaj je vse na mizi,ker so trebuhi nabasani do konca,čez kakšen dan si pa misliš kako bi bilo fino če bi imel kaj za pozobat. LEP VIKEND jesen

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

11. feb 2005 13:16

Jaz bo spekla vsaj deset vrst:figaro, madžarske košarice, orehove in kokosove trikotnike ,breskvice, kokosove kocke ,čokoladne oblačke ,julka šnite ,madžarica ,bela pita ,čokoladne kroglice ,linško pecivo ,srnin hrbet ,čokoladno orehove rogljičke ,flana tortice ,škofof kruh ne sme manjkati ,bicikli ....... Marta

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. feb 2005 14:18

Boeme iz baze lahko naredis ze zdaj, jih zamrznes in jih tisti dan das iz zamrzovalnika. Dobri so in zelo lepi, ce se potrudis, jasno. lp Vesna Vesna Milek Recko

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

12. feb 2005 11:58

Kaj pa piškoti, ki se pečejo 4-5 dni prej, ker morajo stati, da postenejo sočni. Naprimer Šape (orehovi piškoti) morajo stati par dni, da se omehčajo in dobijo pravi okus. Pa čokoladne medenjake z jagodno marmelado, v bazi so pod imenom Ti si moj srček, tudi morajo stati par dni, da se omehčajo. Prej lahko spečeš tudi krhke žepke z marmelado, zelo dobri so Bananino čokoladni mehki keksi. Vse to je hitro pripravljeno in spečeno. Pa štrukeljčki z oreški ali s kokosom, narejeno je z listnatim testom, hitro in dobro. Nepečena rolada, Sadne kroglice (z belo čokolado in suhim sadjem, povaljano v kokosu, daš v male košarise iz papirja, je tudi lepo za pogledat). Pecivo, ki mora tudi kake 2 dni stati, da je najboljše je Čokoladni sendvič, Karamelna pita, Nebeška pita. Vsi recepti so v bazi. Ali boste pecivo tudi delili? Mi smo spaklirali v plastične prozorne škatle za goste za domov. Tja težko daš kakšna sočna "mokra" peciva, ker se vse "razpacka". Pa če je kaj smetanovega, sadnega, s kakšno mehko kremo se tudi hitro umažeš, mora biti nekaj, da lahko primeš v roke, pa da ne šprica vse okrog kot ugrizneš. Potem boste sigurno imeli tudi torto. Če te zanimajo čokoladni bombončki imaš v bazi recept Beli čokoladni bombončki in Čokoladni bombončki. Priprava je res malo zamudna ampak lahko narediš par dni prej pa v hladilnik, pa zraven Sadne kroglice pa imaš domačo bombonjero. V trgoviln Pekarna Vrhnika na Brnčičevi imajo pravokotne in okrogle papirnate košarice raznih velikosti (kot za muffine) res jih je veliko skupaj pakiranih, če pa misliš tudi druga peciva notri dat, da nimaš potem ravno umazane roke, ko ješ se ti splača kupit. Pa ugodno ceno jedilne čokolade imajo, pa čokoladni obliv za piškote, peciva (samo stopiš in preliješ), prihraniš čas, da ti ni treba sama delat obliva. Pa bele in temne luskice se splača kupit za okrasitev. Imajo tudi pražene sesekljane olupljene lešnike pa mandlje. Je ugodna cena, je pa veliko skupaj pakirano za poroko boš rabila večjo količino. Bela čokolada je poceni in dobra Tuševa (najcenejša je v Cash&Carry). Plastične šlkatle za peciva in piškote raznoraznih velikosti in oblik (če boste delili tudi gostom) dela en gospod v Grosuplju je bila tema nekaj časa nazaj. jade

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

13. feb 2005 19:10

prekmurka a nam zaupas kake recepte mene osebno zanimajo: figaro, madžarske košarice, čokoladni oblački,flana tortice, bicikli, julka šnite...vse se sliši nekaj posebnega pa nimam pojma kaj je to hvala mihana

Anera L.  

član od: 7.12.2001

sporočila: 82

13. feb 2005 20:03

Megi, jaz ne vidim recept sladke češnje v bazi... Anera Longin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti