Kdo je kuhar?

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

tema odprta - 9. okt 2009 9:04 | ogledi: 16.637 | odgovori: 106

Ali je kdo gledal včeraj TV oddajo Kdo je kuhar?

Včeraj je kuhal Boštjan in zanima me, kaj je pripravil za sladico.

Malo so me zmotili med oddajo in sem zamudila sladico. Bilo je nekaj iz Primorskega in zanima me recept.

Vse dobre duše prosim za pomoč.

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

9. okt 2009 9:13

Palačinke z orehi v pečici. Vsaj zdi se mi, da je bilo včeraj.

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

9. okt 2009 10:07

naredil je palačinke z orehi in jih gratiniral. tudi sama nisem vsega videla vem pa da je naredil palačinke, za nadev vem da je zmešal orehe z mlekom in tu mi en kos manjka, ker so me zmotli potem pa vem da jih je zložil v pekač in rekel da še stepe smetano, verjetno ne do konca oziroma do trdega in prelil po palačinkah pa dal malo v pečico pečt. povedala sem le približno, saj pravim da ne vem točno. je pa lepo zgledalo :) nektarina

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

9. okt 2009 10:08

a ni med vikendom ponovitev? LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

9. okt 2009 11:54

ponedeljkova in torkova oddaja je ponovitev v soboto, ostale 3 v nedeljo.

Rebeka

Zelda  

član od: 26.5.2008

sporočila: 66

11. nov 2009 8:21

Včeraj sem gledala oddajo, ko je kuhar naredil rožičevo pecivo z jabolki, pa me zanima, če kdo pozna recept. Pecivo je brez jajc, ko je bilo pečeno ga je z nečem prelil in ohlajenega oblil še s čokolado. Pecivo so zelo hvalili. Zelda

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

11. nov 2009 9:50

Poglej na kulinariki recept za rožičevo pecivo in to je to. PS. Še vedno ne znam prenesti linka, ga bo pa gotovo katera druga. daga

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

11. nov 2009 10:22

Morda tole: <http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=4233> Ja, so pa tule jajca noter. Kolikor sem jaz videla, je tale kuhar v oddaji pecivo še toplo prelil s pomarančnim sokom, potem pa malo ohlajenega še s čokolado. Meni pa je bila zanimiva tista musaka z zelenjavo, ki jo je na koncu prelil z bešamelom, v katerega je zamešal tofu, namesto navadnega sira. Me prav zanima, kak okus je to bil..morda celo poskusim. lenka

ema82  

član od: 17.3.2008

sporočila: 161

11. nov 2009 13:36

Pomoje je pa rožičevo pecivo namočil s sojinim mlekom. Drugač mi je pa kar malo mimo, ker precej uporabljajo instant zadeve. Pa kupljen biskvit pa to. ema82

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

11. nov 2009 19:21

Oddaja je sicer zelo dobrodošla, samo žal mi vse skupaj deluje nekoliko površno. Mogoče zato, ker jo primerjam z oddajo podobnega formata na enem izmed nemških kanalov, kjer se tekmovalci bistveno bolj trudijo, pa ne samo v kulinaričnem smislu, kjer si recimo odtegnejo točke samo zato, ker so postreženi ravioli kupljeni, ali pa npr., ker je bila predjed preveč enostavna. Da ne govorim o samih gostiteljih, ki so boljši, zato je tudi sama večerja bolj sproščena. Govorim o odajji "Das perfekte Dinner", kjer tekmujejo za najboljšo večerjo. BTW, hrvaško različico sem odkrila letos na morju, na njihovem na RTL-u, čeprav mi tudi ni "potegnila". Original je le original. Skratka, da ne smetim, naša oddaja mi deluje mlačno. Morda je tip oddaje napačen, ker imam občutek, kot da nekdo snema domači video. V bistvu, če prav razumem, se vsi trudijo, da ne bi pokazali svojih kuharskih veščin, ker bi potem ostali takoj vedeli, da je kuhar. Najbrž bi moralo biti ravno obratno, da bi vsi super skuhali in s tem zavedli ostale, ampak pri meni je učinek drugačen (primer: za sladico je bila danes servirana breskev iz kupljenega kompota, s kupljenim sladoledom in kupljeno šlag peno). Pa da počasi zaključim. Moj monolog ni bil mišljen kot kritiziranje, ampak bolj kot konstruktivna kritika - da ne bo spet letelo perje :) Gigi_84

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti