Kdo je kuhar?

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. jan 2010 13:23

proxima je napisal/a:
Nekoč sem si natakala kavo v lonček in odpirala petgramsko vrečko sladkorja, in neka sodelavka me je zamaknjeno pogledala in zašepetala "Bela moka, beli sladkor, bela mast - bela smrt!", kot bi izrekala čarovniške zakletve. Spet enkrat drugič je znanka, v tistem času prepričana vegetarijanka, na pikniku nadrla svojega sveže zaljubljenega promesso sposo, ki jo je hotel poljubiti: "Splakni si najprej to mrtvo žival iz ust!" ).
Pa to so kadri za film! Almodovar bi iz tega znal kaj narediti. Vendelina jr.

neznan uporabnik

14. jan 2010 13:35

Proxima, dej še! Tile utrinki so me navdušili. Kar se mene tiče, sem film v svoji glavi že začela snemat. Ojoj, pa to je ludnica! Bis, bis, bis...! japaja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

14. jan 2010 15:19

proxima je napisal/a:
......................................................................................

.....................................................kuharja oziroma jedca neke vrste fanatizem (tisti, ki gledajo življenje predvsem skozi psihiatrične priročnike, so ga uvrstili med motnje hranjenja in ga poimenovali ortoreksija - kadar načinu in vrsti svojega prehranjevanja posvečaš nerazumno količino časa in mu podrejaš preostalo življenje, socialne stike in podobno).

................................................................................................................

................................................................................................................lp, proxima

Tole me spominja na tisto zgodbo iz Amerike: nekje, v eni zabiti, je bila gostilna, ki je slovela po tem, da se tam da videt " ta pravi " kauboj. Turisti so prihajali in si kauboja ogledovali. Enkrat, pride ena turistka in ga ogovori: a si ti res ta pravi kauboj? Sem odvrne oni, kdo si pa ti? Jaz sem lezbijka, odvrne ona. Kaj pa je to?, vpraša kauboj. Ona pojasni: ko se zbudim, mislim na ženske, cel dan mislim na ženske, ko grem spat, mislim na ženske, torej sem lezbijka.

Drug dan, kavboj sedi na svom mestu, pa ga en turist vpraša: A si ti res, ta pravi kavboj? Do včeraj sem mislil, da sem, včeraj sem zvedel, da sem lezbijka, odgovori kavboj.

Jaz sem do včeraj mislil, da sem hedonist ( hedonist: vsak moški ki je kdaj bil zaljubljen v kakšno Hedo, SSKJ ), danes pa zvem, da sem ortoreksičen ( iz tega pridevnika ne znam naredit samostalnik ).

ežoj

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

14. jan 2010 15:51

...danes pa zvem, da sem ortoreksičen ( iz tega pridevnika ne znam naredit samostalnik ).

ežoj[/citat] Ortoreksik? borka7

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

14. jan 2010 15:59

Evo, ežoj, zdaj sem pa še jaz ob sapo od presenečenja, do danes sem bila zate povsem prepričana, da si lezbijka, kako bi si po vseh tistih traktatih o ruskih dekoltejih lahko mislila kaj drugega ... :))))) lp, proxima

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

14. jan 2010 16:00

[citat=--borka7--]...danes pa zvem, da sem ortoreksičen ( iz tega pridevnika ne znam naredit samostalnik ).

 

ežoj[/citat]Ortoreksik? borka7[/citat]

 

Ortoreksik.

mamamia

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

14. jan 2010 16:46

Sem mel psa, ki se je klical Rex. Ampak nisem nek orto pasjeljubec zato zagotovo nisem ortoreksičen. Ali pač ? hedonist

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

14. jan 2010 17:51

Hedonist, si pa imel nekega super psa, če se je (kar ssam sebe očitno) klical Rex. No, še malo, pa bo tudi moj cane spregovoril, tak prvoligaš je, pa bova kakšno izkušnjo izmenjala, sploh če bo zmogel še kaj več kot sam sebe klicat ...

 

Mamamia

mamamia

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

14. jan 2010 18:22

@mamamia: primorci "se kličejo" namesto "jim je ime", čeprav za hedonista nisem nikoli mislila, da je s tistega konca. lp, proxima

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

14. jan 2010 18:25

proxima je napisal/a:
@mamamia: primorci "se kličejo" namesto "jim je ime", čeprav za hedonista nisem nikoli mislila, da je s tistega konca.lp, proxima

 

Za Primorce vem, so mi itak blizu, enako kot Kraševci, ampak hedonist mi pa nekav v Lj ali Zasavje sodi, pa nikakor ne vem, zakaj?

 

Mogoče se je pa s klicanjem Primorcem hotel prikupit???

 

Kako pa kaj antidepresivi za zimo???

 

Mamamia

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti