Darilo za krst

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

tema odprta - 17. nov 2007 13:27 | ogledi: 21.902 | odgovori: 38

V nedeljo sem povabljena na krst prijateljevega prvega otroka(fantka), pa sem v zadregi, kaj naj kupim za darilo.

Ker berem,da je naKulslo tudi precej mladih mamic sklepam, da imate izkusnje pa tudi ideje kaksno naj bo darilo-zelela bi kaj manj klasicnega,- ne bi kupovala raznih kompletov,oblacil

in podobno.Prosim za pomoc!

Hvala in lep dan!

lucka

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

17. nov 2007 13:44

prva ideja je knjiga v katero vpisuješ otrokove podatke do tretjega leta starosti in potem ko to gleda čez par let zna biti zelo zanimivo za obujanje spominov. druga ideja je darilni bon kake otroške trgovine. tretja ideja je da narediš sama kakšno darilce, lahko dodaš tudi kakšne zanimive bone, ki jih izdelaš sama, npr. gor na bon napišeš da lahko v zameno za ta bon računajo nate kot na varuško... nektarina

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

17. nov 2007 14:04

Koliko pa je otrok star? jade

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

17. nov 2007 15:10

vse je odvisno od tvoje finančne situacije,..... če boš poklanjala denar potem zračunaj koliko približno jih je stalo tvoje kosilo + znesek za darilce za malo bitjece (tako nekako so mene poučili da se naredi, če imate kosilo v gostilni itd.....) lahko povem kaj sta dobila moja junaka za darila: otroški avto stolček otroško sveto pismo +album za slikice MOJ SVETI KRST,okvir za eno večjo sliko, sveča, obalčila dekica+posteljnina, ogromen(1.2)velik medo po katerem se je z veseljem valjal(pazi na velikost njihovega stanovanja), hojica, igrače take in drugačne,zavese za otročko sobo,ne vem kako se reče tistemu avtočku na katerega se vsedejo in odrivajo z nogami, aventov program za malčke(magični lončki),mizica+kopci(otroško pohištvo, tisto ki se drži skupaj in je primerno tako za notri kot zunaj) pa nekaj knjigic in risank itd.......... to smo mi prejeli na naših dveh krstih poleg bonov katere smo unovčili pri baby centru za plenice,.... ko pa bom sama povabljena na naslednji krst, se bom pa najvrjetneje odpravila v ikeo po kaj otroškega pohištva, saj vrjetno veš kaj jim še manjka,..... pa cene so tam zmerne! lep dan vam želim plopsa

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

17. nov 2007 17:09

Fantek bo star 5 mesecev, kosilo bo pa kar pri njih doma.oz pti tasci, novopeceni ocka je edinec in brez starsev, mamica pa ima samo eno sestro in mamo, tako, da bi rada kaksno res koristno darilo tudi ce je strosek malo vecji-,saj ce bi vprasala mi ne bi povedali,so zelo skromni, vendar cudoviti ljudje. Nekaj idej ste mi ze natresle, sama se nikoli ne bi spomnila, ce vam pride se kaj na misel, mi napisite, da se bom lazje odlocila. In hvala vnaprej! lucka

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

17. nov 2007 17:29

Midva vedno kupiva kakšnega plišeka in bone za baby center, ker nikoli ne veva, kaj družini še manjka. Ti albumi, kamor pišeš in lepiš slikice od dojenčka so tudi lepi. Aja, IKEA ima pa za otroke,...ni da ni. Jelenckova

katra55  

član od: 10.7.2007

sporočila: 198

17. nov 2007 22:04

Jaz imam hčerko staro pol leta, pa mi najbolj prav pride kakšen bon od baby centra, pa potem sama kupim. Za krst pa je dobila verižico in zapestnico od botrov pa zimski pajac od strica. Mogoče jim bo prav prišel stolček za hranjenje pri mizi, naprimer trip trap, je pa to res malo večji strošek. katra55

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. nov 2007 15:53

Po mojih izkušnjah smo vse mamice vesele brisač za dojenčke, take kvadratne s kapuco, to je zelo uporabno in skoraj nikoli ne dobiš od nikogar, ne vem zakaj se na to ljudje bolj redko spomnijo... Lahk daš zraven še krpico za umivanje v enakem motivu, pa kakšno igračko za v vodo, ker navadnih igračk navadno kar dobijo, teh za v vodo pa po navadi ne, ker niso plišaste in se ljudje manjkrat odločijo zanje. Je pa drugače in simpatično. Veri

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

18. nov 2007 17:02

Darilni bon Baby Centra, Ariela, DM..., kjer bodo lahko kupili za otroka, kar zares potrebujejo. Mijan

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

18. nov 2007 17:08

Veri je napisal/a:
Po mojih izkušnjah smo vse mamice vesele brisač za dojenčke, take kvadratne s kapuco, to je zelo uporabno in skoraj nikoli ne dobiš od nikogar, ne vem zakaj se na to ljudje bolj redko spomnijo... Lahk daš zraven še krpico za umivanje v enakem motivu, pa kakšno igračko za v vodo, ker navadnih igračk navadno kar dobijo, teh za v vodo pa po navadi ne, ker niso plišaste in se ljudje manjkrat odločijo zanje. Je pa drugače in simpatično. Veri
Veri, meni se pri 5 mesecih zdi že malo pozno?!? Potem pride bolj v poštev "šlafrok" ali pa vsaj večja brisača. Moj prvi sine je za krst dobil kar tricikel, ki ga je začel seveda uporabljati šele čez kakšno leto, ampak se pa zelo dobro obnese. veverica

teacher  

član od: 16.10.2007

sporočila: 68

18. nov 2007 17:19

Sicer sem že malo pozna, ampak bo pa komu drugemu koristilo. Otroci vedno potrebujejo plenice. Morda se bo komu zdelo to zelo neizvirno ali neprimerno darilo, ampak to se rabi. Navsezadnje plenice niso tako poceni, pa vedno pridejo prav. Zato pri izbiri bodite pozorne na uporabnost darila. Še vseeno lahko zraven dodaš kakšno stvar, ki bo ostala za spomin. teacher

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti