Darilo za krst

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

18. nov 2007 20:29

Jaz pa sem proti plenicam Za darilo seveda. Ko sem imela prvega otroka, sem dobila 3 jumbo pakete plenic 3-6 kg. Ker sem enega že prej kupila, sem porabila dva paketa, potem jih je otrok prerasel. In potem so tri leta čakale na novega družinskega člana - in ne boste verjeli, imajo rok trajanja. No mi smo naše kljub potečenemu roku porabili, ob rojstvu drugega otroka smo dobili še dva paketa 3-6 kg, tako da smo mu oblačili te plenice do osmih kg... Kar ni dosti, nam je pa od podarjenih ostal še en paket malih za novorojenčke, tako da komaj čakamo, da bo kdo od znancev dobil otroka, da jih damo naprej. No, sicer smo pri nas veseli vsakega darila, če pa je nekaj, kar potrebujemo, smo pa sploh zadovoljni. Mislim pa, da je bon ali pa kar kuverta z denarjem zelo lepo darilo, saj se velikokrat zgodi, da je naenkrat potrebno kupiti več stvari - npr. copati in škornji za vrtec, bundica, zimske hlače... Lepo darilo mi je Sveto pismo za otroke. Prav pridejo tudi stolček za hranjenje, kakšna večja igrača - npr. taka, ki jo otrok potiska pred sabo in mu pomaga shoditi, tricikel, voziček - marela, zimska vreča za voziček... Za take stvari pa se je najbolje posvetovati s starši. Mogoče jih lahko tudi vprašaš, če imajo že kaj ogledanega... Če pa jim bo nerodno povedati, pa lahko vprašaš babico... lp matilda

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

19. nov 2007 9:24

Moja preizkušena darila za dojenčka - če nočem dati bona - so: otroški pribor, spalna vreča od Odeje, trip-trap stol. To so vse stvari, ki se uporabljajo toliko časa, da se ne dajejo naprej in jih torej ne dobijo od prijateljev z dojenčki. teta torta

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

19. nov 2007 10:07

Jaz sem za fante kupila sliko, pa kako cunjico za zdraven, pa je bilo. So take luštne slike za otroke, pa še spomin je za kar nekaj časa... lidka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. nov 2007 10:56

A greš ti za borto ali si samo povabljena? Jaz sem kot botra kupila avtosedež za ta večjega, za ta malega še ne vem, kaj bom, ker je krst še daleč - čakamo začetek poletja. Vmes imam pa še enega fantiča, sem kar vprašala mamico, kaj bodo rabili, njegov bratec bo dobil trip trap, za tega pa še ne vednoniso odločili in če se še dolgo ne bodo, bo dobil kar tricikel, ker pri dvojčkih je treba itak imeti vse podvojeno. 

Aja, pa torto bom sama naredila. Tudi ni slabo darilo, samo to jih je treba pa vprašati, da ne bi imeli dveh. 

 

Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. nov 2007 11:16

veverica, kdaj se krsti, res nimam pojma - sem mislila, da kmalu po rojstvu, nisem nikjer videla, da je že 5 mesecev star... Sicer pa moja bo kmalu 5, pa ji ravnokar šivam že drugo brisačo... Malo večjo, seveda, tiste 70x70 so res samo za novorojenčke... Ampak za doma se meni zdi bolj praktična brisača kot pa kopalni plašček, saj se večina otrok ne mara oblačit, imajo rajši, če jih samo zaviješ - in ker ga boš itak morala kmalu oblečt, si eno prihraniš... Za na bazen je pa plašček super. Aja, še eno izvirno in uporabno darilo bi bilo plačan tečaj za plavanje dojenčkov. Veri

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

19. nov 2007 11:21

Meni se zdi še najboljši bon za otroško trgovino. Tako boš vsaj vedela, da bodo za otroka kupili tisto, ker res potrebuje. Ker naprimer darila kot so spalna vreča (jo imam že od taprve punce pa ne vem, če so otroci spali v njej vse skupaj 3x, ker jim ni bila všeč), stolček za hranjenje (enim je super, mi ga ne uporabljamo, ker najmlajšo, ko jemo sedi pri atiju v naročju, tako se je navadila. Tavečja dva sta pa tudi vse skupaj zelo malokrat sedela v tem stolčku, ker sta hodela sedeti za taveliko mizo. Tako imamo sedaj mizo porinjeno čisto do klopi, na klopi pa 2 majhna stolčka. Pa lepo skupaj jemo.), razne slike, fihurice (zame so to praholovci), sveta pisma (saj ne veš, če bo otrok sploh hotel hoditi k verouku in ga bo sploh zanimalo), knjigica v katero se vpisuje kako otrok odrašča (to si že mamice same kupimo, ko smo že noseče), tudi pri oblačilih lahko zgrešiš velikost, pri čevljih, copati pa sploh (pa še ne veš, če mu bo odgoarjalo na nogico), plenice (kot je bilo že povedano, ponavadi jih dobiš preveč iste velikosti pa jih ne moreš porabiti, pa še vsakak mamica uporablja drugo vrsto in ne veš, če bodo otroku odgovarjele), najhujši mi je velik medved (mi imamo tri in zavzamejo res veliko prostora, zdaj čakam kosovni odvoz smeti, da se jih znebim, pa še prah se gor nabira, ne moreš ga oprat, skratka zame je to metanje denarja proč)... Bi še lahko naštevala, nisem hotela kritizirat idej ampak sem hotela samo povedati kar se nekomu zdi fajn darilo drugemu ne pride prav. Sploh, če dobiš 2 enaki stvari.

Fino se mi zdi tudi bon naprimer za HM trgovino, imajo ogromno otroških oblačil in dobre kvalitete.

Če pa res hočem kupiti darlo potem pa grem v trgovino z otroško opremo, povem za katero priložnost in za koliko starega otroka rabim darilo in mi zelo lepo svetujejo. Dobiš še take ideje na kar se še spomnil nisi.

jade

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. nov 2007 11:24

Je pa vse lahko triki: Svetega pisma recimo verjetno ne bojo preveč veseli ateisti... Ampak če ga daš za krst, to verjetno ni problem;) Trip trap stolček se mi zdi fajn ideja, edini problem je, če imajo malo prostora in si kako drugače pomagajo (najina bo stela na doma narejenem stolčku, ki bo na klopi, ker je drugam nimava kam dat...) Isti problem je z velikimi igračami - sva dobila enega ogromnega slončka od prijatelja, pa sva ga lepo nesla k stricu, ker pri nama zasede pol sobe;) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. nov 2007 11:30

hehe, jade, sva v istem trenutku isto pisali... Vsekakor ne velikih igrač - ne poznam 1 mamice, ki bi bila tega vesela... Veri

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

19. nov 2007 11:52

Jade, Veri, točno tako. Sem bila na enem krstu, ko so eni prinesli ogrooomnega medveda. Mamica se je nekako narejeno razveselila. Pa kaj na svetu ti če tak medved!!! Otrok se ga boji, igrat se itak z njim ne more. S svetim pismom & co. je pa tako: to je darilo od botrov, ne pa prijateljev. Potem imaš pa tri sorte svetih pisem. To morajo podariti botri. (saj če prav razumem, ne greš za botra?) Za večje stvari treba vprašati (razni stolčki, stajice, kolesa itd.). Super darilo je, kot je prej Veri napisala, kak plačan tečaj: ali plavanja, ali masaže itd. Za knjigico, v katero se vpisuje, kako otrok odrašča, je že prepozno, za krst je pa meni všeč tista od Ognjišča "Krstni album", ampak tu spet ne veš, če jo bodo mogoče že botri kupili. V glavnem, po moje ne moreš falit s kakim bonom, igračo ali oblačilcem. Če pa vprašaš, kaj želijo, bo seveda večina rekla "nič ni treba". Bolje je, da vprašaš "a tole in tole že imate?" Atina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. nov 2007 14:34

Če ravno ni zelo personificirano darilo - odkar so Feničani izumili denar, se take zadrege lepo rešujejo. Nakažeš na otrokov račun - predpostavljam, da so starši že odprli račun malemu. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti