Kuhalna plošča

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

tema odprta - 12. sep 2007 7:55 | ogledi: 3.048 | odgovori: 25

Rabim nasvet glede kuhalne plošče. Do sedaj imamo tisto navadno: 2 plin, 2 elektrika. Mogoče sem ravno zaradi tega skeptična glede teh steklokeramičnih in indukcijskih plošč. Zato imam nekaj vprašanj:

- Kako je pri teh ploščah s čiščenjem (če uide kaj čez pri kuhi)?

- Koliko se te plošče potem zravsajo, glede na to, da so nekateri lonci nazobčeni spodaj?

- Kako je z indukcijskimi - je problem s tem, da mora biti ustrezen lonec (ki ga veže magnet)?

- Ni to predrago, če delaš vse na elektriki?

- Kako je možno regulirati temperaturo? Ker pri starih električnih ploščah izgubiš živce, preden nstaviš na željeno temperaturo...

No, vprašanj se je kar nabralo. Bi bila pa res vesela, če bi slišala še vaše izkušnje...

*Če mgoče ta tema že obstaja se pa opravičujem. Sama je nisem našla.

lp

tasau

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

12. sep 2007 8:14

Tem je kar precej, prilagam tisto, ki ima največ odgovorov:

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=5585

Še moja izkušnja: pred tremi leti sem menjala kuhinjo, za steklokeramiko se nisem odločila, ker se mi je zdela prepočasna. Lani na smučanju smo v apartmaju imeli indukcijo. V pol leta sem zamenjala plinski štedilnik (bil je še v garanciji!) s steklokeramiko. Zaradi piskrov sem vzela 2+2 (2 indukcija, 2 navadna). Navadnih kuhališč skoraj ne uporabljam (razen izjemoma, če pogrejem kakšno reč, ki sem jo pekla v stekleni posodi ali če mi tašča prinese kakšno dobroto...). Raje postopoma menjam posodo. Za noben denar ne bi šla nazaj na plin.

LP, V.

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

12. sep 2007 8:33

Jaz imam steklokeramično od Whirlpoola. Prej sem imela na plin in elektriko. Poleg tega, da brez plina zgleda veeeliko lepa, je tudi bolj hitra in je ne zamenjam, malo je zoprno če zmanjka elektrike, takrat sem samo na mrzlem mleku in kosmičih oz. suhi hrani. Glede čiščlenja je pa tako. Jaz po kuhanju, ko se mi plošča ohladi, ploščo vedno pobrišem z viledo. Nato pa 1 x na teden še s čistilom. Če bi kuhala več, bi jo morala večkrat, to pa kuham bolj kot ne samo čez vikend. Če mi kaj uide čez, to takoj pobrišem če gre za kaj sladkega ali mleko. Ker če čakaš se ti še bolj vse prime, kar se da pa postrgam s strgalom, ki ga dobiš zraven plošče. Moja plošča je po 1,5 leta kot nova, ker jo res 1 x na teden temeljito zdrgnem s čistilom in navadno viledo. V navodilih ti pa tudi vse piše, kaj smeš in kaj ne. Jelenckova

kit-kat  

član od: 22.6.2007

sporočila: 36

12. sep 2007 8:37

Ravno čiščenje je meni velika prednost pred plinskimi štedilniki. Tudi če gre kaj čez malo pobrišeš s čistilom namenjenim steklokeramičnim ploščam, če je potrebno še malo podrgneš s priloženim nožkom in je čisto. Nikjer se ne nabira umazanija, saj ni nikjer nobenih robov.. Ima cela družina tovrstne štedilnike, pa nima noben zravsanega. Glede reguliranja temparature se moraš sprva mal navadit, a se hitro in pol ni problema. kit-kat

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

12. sep 2007 8:47

Ja, glede izgleda sploh ni dvoma :) Tiste plošče, ki imajo kombinacijo steklokeramike in plina so tako grde, da jih tudi slučajno ne mislim vzet. Ali bo cela plošča na elektriko ali pa tista klasična plošča. Razmišljam samo še glede uporabnosti... Hvala za vaše odgovore in link. tasau

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

12. sep 2007 8:54

Naj še nekaj dodam, kar ni bilo nikjer še omenjeno v temah o ploščah... Vsi pozabljajo povedati, da indukcijski kuhalnik potrebuje cca. 7kW ali več začetne moči, kar je ogromno. Toliko, da je elektrik v naši kuhinji le zmajal z glavo, ker nimamo trofaznega toka v kuhinji. Skratka, če začnemo s pečico, mikrovalovko, pa bojlerjem pod koritom, morda pomivalcem, pa še indukcijo... potem bolje da imate novogradnjo ali pa da vse prekopljete, ker v starejših (15+let) hišah je tako, da pač niso bile predvidene za take porabnike in potem vse kupiš, se pa ustavi pri elektriki... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

12. sep 2007 12:23

Kakšno pa je vaše mnenje o indukcijskem štedilniku? Katero firmo ste izbrale? barbara9

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

12. sep 2007 13:11

Bosch in sem zelo zadovoljna.

janinamo  

član od: 18.8.2007

sporočila: 42

12. sep 2007 13:53

No, pa da še jaz povem svojo zgodbo; Tasau, pred letom in pol sem bila ravno tko v dilemi kakor sedaj ti. Z možem sva se neprestano kregala, ker svojega plinskega štedilnika nikakor nisem želela zamenjati za steklokeramično ploščo. Po približno 1 letu neprestanega teženja sem popustila. Odločila sva se popolnoma renovirat kuhinjo, s tem pa zamenjati in dodati nekaj aparatov. Veš, z veliko težavo sem se poslovila od svojega plinskega šedilnika. Ves čas med prenovo kuhinje sem bila zelo obremenjena s steklokeramično ploščo,bala sem se, da mi bo le ta delal pri kuhi preglavice. Res je bil od začetka malce nenavaden občutek ( težave predvsem, ker nisem imela občutka pri času kuhe ), sploh pa sta me nervirali indukcijski plošči. Danes, po letu in pol pa ti povem, da moje plošče ne bi zamenjala z nobenim plinskim štedilnikom in še vedno komaj verjamem, da sem bila tako zelo "starokopitna" in se plinskega št. nisem želela znebit ( vse moje prijateljice imajo steklokeramično že par let ). Probleme pa sem imela s pečico, saj nisem bila navajena ventilacijskega pečenja in od začetka je tako smrdelo iz nje, da sem vso hrano, ki sem jo pekla v njej vrgla v koš. Pa še temperatura me je nervirala. Ker kuham vsak dan, plato tudi vsak dan čistim z Mr. Muscolom za steklokeramične ali pa kar z navadno viledo in vodo ( odvisno od umazanije ).Po potrebi tudi drgnem s priloženo lopatko. Na njej ni nikakršnih risov ali podobnih madežev. Edino kar te opozarjam; če se odločiš za nakup steklokeramične in če imaš sedaj plin, dobro umij dno loncev, da očistiš vso maščobo in madeže od plina, saj se le ti zlo radi primejo na plato in s tem jo lahko uničiš. Punce, indukcija je pa itak zakon, sam navaditi se je moraš. Tasau, želim ti prijeten nakup in čimveč sreče z novimi aparati. janina***

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

12. sep 2007 14:54

Jernej toliko moči porabijo vsa štiri kuhališča, če jih uporabljaš naenkrat, kar se pa skoraj ne zgodi:

Dokler smo kuhali na plin, smo plačevali cca 10€ nižje položnice za porabljeno električno energijo mesečno in porabili približno 1 jeklenko plina na mesec, tako, da smo verjetno celo malo na boljšem - trenutno.

 

rrr

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

12. sep 2007 15:19

mi nismo imeli nobenih težav z elektriko pa imamo vse aparate in hišo staro več kot 25 let nektarina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti