Meso zrežemo na večje kose in ga skupaj s kostmi damo v posodo. Dodamo sesekljano čebulo, česen, drobno zrezan paradižnik, fižol, lečo in čičeriko, solimo in popramo, dodamo še preostale začimbe in zalijemo s toliko vode, da je meso pokrito. Na zmernem ognju, v pokriti posodi, kuhamo uro in pol do dve, potem dodamo na večje kose zrezan krompir in kuhamo, dokler se krompir ne zmehča. Po želji dodamo še katero od začimb.
Kuhano meso ločimo od kosti. Čičeriko, lečo in fižol poberemo iz tekočine in z malo juhe zmečkamo v primerni posodi. V juho, v kateri smo pustili le krompir, vrnemo kose mesa. Na poseben krožnik naložimo mešanico zelišč, zraven dodamo na večje kose zrezano čebulo.
Na mizo damo krožnik z zelišči in čebulo, potem še zmečkano čičeriko, lečo in fižol, posebej pa juho s kosi mesa in krompirjem ter katerega od nizkih iranskih kruhov.
Na krožnik damo najprej mešanico čičerike, leče in fižola, dodamo zelišča in čebulo ter še malo mečkamo. Juho z mesom in krompirjem zajemamo z žlico iz skodelice in jemo skupaj s fižolom, lečo in čičeriko. Lahko pa goste sestavine skupaj z zelišči in čebulo zavijemo v kruh in zraven jemo juho z žlico, ali pa zavit kruh namakamo v juho.
Če se zdi komu vse to preveč zapleteno, se lahko vse skupaj poje tudi iz istega krožnika, kot enolončnica. Ampak v Iranu si za hrano vzamejo čas in ob abgushtu se da zadržat ure in ure.