Dobra kombinacija sladkega in kislega.Družinska ocena -zelo dobro,potem ,ko so izpraznili pekač.Lep sončen dan vsem,pa čeprav je ponedeljek.


3/5
5
(9)
Testo:
200 g moke
ščep pecilnega praška
150 g surovega masla
70 g sladkorja v prahu
1 jajce
Nadev:
90 g mletih mandljev
100 g sladkorja v prahu
100 g surovega masla
3 jajca
3 žlice ruma
150 g malin (lahko zamrznjenih)
100 g pinjol
Moko in pecilni prašek presejemo na desko. Dodamo koščke masla in zdrobimo z nožem. Dodamo še sladkor in jajce in na hitro zamesimo krhko testo. Razvaljamo ga in položimo v tortni model, tako da je nekaj roba. Testo večkrat prebodemo z vilicami, da se pri peki ne bodo delali mehurji in model postavimo v hladilnik.
Mandlje in sladkor damo v skledo. Maslo stopimo in ga primešamo. Dodamo jajca in stepamo, da dobimo penasto maso. Primešamo rum.
Model s testom vzamemo iz hladilnika. Nadev zlijemo vanj in ga poravnamo. Nato razporedimo po njem maline in potresemo s pinjolami.
Pečemo pri 180 stopinjah (v ventilatorski pečici 170 stopinj) 30-40 minut .
Za ljubitelje malin in tiste, ki ne marajo tort s kremo.
Danes spečena in postrežena tale pita. SUPER JE! Med pripravljanjem sem bila sicer dvakrat kar malo jezna, ker mi najprej testo ni delovalo, kot ponavadi deluje krhko testo (za pite), potem pa se še masa ni spenila (drugič bom vseeno morda posebej jajca stepla) in je bila preveč tekoča, ampak je potem izpadlo odlično. Pekla sem kar v modelu za pito (28cm).