Kvačkanje

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

14. nov 2007 13:52

Veri je napisal/a:
Mene pa zanima, če ima kje kakšna kako navodilo, kako se spletejo tisti klasični copatki za dojenčke. Sem sicer dobila tri pare od ene prijazne gospe, ampak jih bo mala kmalu prerastla (ja, ma noge in roke po očiju, mami pravi, da bo čez par let že mela večje kot jaz...) tega pa nisem našla - tiste nič načičkane, take luštne, en znam opisat... Veri

 

Bom pogledala po svojih revijah in knjigah pa ti sporočim.

 

lp

Marjana

Mojca78  

član od: 24.7.2006

sporočila: 20

14. nov 2007 14:07

Copatki za dojenčka http://otokzakladov.mojforum.si/otokzakladov-about5130.html Sama kvačkam angelčke, ki so podobni tej gospodični, a so brez klobučka, svojih še nimam poslikanih, ker so pospravljeni med okraski za božično drevo. http://otokzakladov.mojforum.si/otokzakladov-about5226.html Vzorček za angelčka lahko kopiram in pošljem po pošti, lahko pa dam tudi na fax(jutri, ker doma nimam faxa)- sporočite na ZS, bom dodala še vzorček za kvačkan zvonček, ki je, izdelan v božičnih barvah, prekrasen. Ve pa potem izdelke pokažite!!! V svojem albumu http://mojca78.moj-album.com/ imam nekaj kvačkanih izdelkov, vzorčke zanje lahko posredujem! Mojca78

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

14. nov 2007 15:20

Super tema tudi zame, čeprav sem bolj v obdobju pletenja.............. Ste me že skoraj prepričale, da sem sprobala tudi te čudovite stvaritve, ki jih delate.........ampak ne smem popustiti, saj moram najprej dokončati jopice za moje tri fante, saj so namenjene za božička...............potem pa sigurno vzamem v roke spet kvačko. LP katjushka

k4fg0523  

član od: 19.11.2007

sporočila: 1

19. nov 2007 7:49

Mi lahko mogoče katera posreduje kakšnen vzorec za kvačkanje okrasnega čim manjšega klobučka in pa potrebujem lep vzorec za ovalni prtiček. urska.kregar@volja.net Lep pozdrav k4fg0523

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

19. nov 2007 8:02

Upam, da bo imel popoldne sine čas, da bo poskeniral angelčke in vam poslal vzorček, kajti božič se hitro približuje in bo potrebno v akcijo kvačkanja. Kyara

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

19. nov 2007 9:44

Veri je napisal/a:
Mene pa zanima, če ima kje kakšna kako navodilo, kako se spletejo tisti klasični copatki za dojenčke. Sem sicer dobila tri pare od ene prijazne gospe, ampak jih bo mala kmalu prerastla (ja, ma noge in roke po očiju, mami pravi, da bo čez par let že mela večje kot jaz...) tega pa nisem našla - tiste nič načičkane, take luštne, en znam opisat... Veri

Sem pletla res lepe copatke še svojima dvema, zdaj pa Aljažu in Anji. Samo nimam nobenih tukaj da bi jih pofotkala. Imam pa navodila v knjigi in ti jih lahko pošljem po mejlu. Zgledajo pa tako,da so z lica menjaje 3 vrste leve, 3 vrste pa desne......Če te zanima, mi pošlji mailna zs.

Aki Sporočilo je spremenil(a) aki dne 19. nov 2007 09:46:37

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

19. nov 2007 10:26

Jaz pa imam nekje vzorc za kvačkane angelčke ,bom šla poiskat in ( Z Anžetovo pomočjo, ga gor nalimala) val

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

19. nov 2007 10:59

Kvačkart sem se naučila sama. Po navodilu v knjigi in se ne ustrašim nobenega navodila. Dejankso kvačkam zelo malo, tudi pletem ne več, ker imam premalo časa.

Zato tistim, ki imate željo, priporočam, da s kvačko in volno ( ne s kvačkancem)  sedete pred knjigo, res ni težko.

Glede copatkov znam narediti pletene in kvačkane, z zankicami preko prsta. Sem pa kupila tudi revijo za  bejbike, v kateri je kar nekaj navodil copat. Konec junija smo namreč dobili dojenčka, vmedar mamica noče copatk in nisem naredila niti enih, še babica si je komaj zborila, da je za vnukinjo spltela vsaj ene.

Kvačkanje s kvačkancem se pa mi zdi zamudno in se ga ne lotevam. Sem preveč neučakana, nad prtički pa tdu nisem ravno navdušena.

F r i n a

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. nov 2007 20:08

hvala, punce za linke in vso pomoč, se še priporočam:) Naše babice niso ravno pletilsko in kvačkarsko navdahnjene (po pravici povedano, se mi zdi, da nobena od njiju sploh ne zna ne eno ne drugo;) Veri

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

20. nov 2007 19:38

Mi smo imeli že v OŠ krožek kvačkanja,tako da osnove znam že od tam.Priporočam pa knjigo ;Wanda Bonando,Kvačkanje izšla je leta 1982 pri Mk.Poizkusi v bukvarnah.Lahko ti jo tudi posodim za kopirat .V knjigi so osnove,prti,ovratniki,jope in ,.... anaeva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti