Molekularna kuhinja

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

tema odprta - 7. feb 2007 13:46 | ogledi: 5.330 | odgovori: 54

No, tale tema je pa čisto kulinarična. Ste gledali včerajšnjo oddajo Preverjeno? Kakšna so vaša mnenja? Ali bomo v bodoče kuhali brez štedilnikov, loncev in ponev? Pa sem mislila, da se vračamo v stare čase, v čase naših babic in prababic in da znova obujamo tradicionalne načine priprave jedi (rimski lonec, pečenje pod peko), sedaj pa tole! Za tiste, ki niso gledali - jedi so pripravljali s tekočim dušikom, paradižnik se je spremenil v belo peno, alkoholna pijača pa je postala alkoholna jed, ki se jo je z žlico. No, kaj pravite?

Barbra

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. feb 2007 13:51

Sem gledala tudi jaz, izgledalo je vse kot znanstvena fantastika. Kaj pa vem meni ni izgledalo nič preveč apetitno. So me pa bolj zanimale cene glede na mikroskopsko velike porcije, samo tega pa niso objavili. jade

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

7. feb 2007 13:53

odkrito povedano - sem očarana. Ne sicer v tem smislu, da bi si sedaj želela imeti doma še tekoči dušik in da bi v karamel vpihavala oljčno olje in tartufe v čokolado. Ampak meni je postalo že dolgočasno iti jest "ven". Pogledam jedilni list, vse že poznam, večino sem že skuhala doma, v mojem kraju pa ni indijskih, maroških..itd restavracij, mehiška in kitajska sta pa ...no saj veste "prilagojena našemu okusu" - kakršen že je. Tole je pa nekaj novega, nekaj kar si želiš videti in poskusiti. Je pa po moje to ene sorte umetnost, kot so modne revije slavnih kreatorjev - fino je pogledat, kaj bi poskusil, glavnina je pa takega da pač neprizadeto opazuješ in je največ vreden kraval ki se dela tam okrog. Lisa

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

7. feb 2007 14:17

Mene novi trendi v kuhanju blazno fascinirajo. Že sama ideja transformacije sestavin mi je blazno zanimiva. Tudi okusi so fantastični. Trend je španski in počasi zavzema vse kontinente in boljše restavracije. Kdor bi želel okusiti vsaj del te zgodbe, naj se napoti v Caso Franco, kjer degustacijski meni glede na število hodov in vino, ki ga postrežejo ob vsakem hodu, ni prevelik udarec za žep. Se pa splača. Je zagotovo kulinarično doživetje 1A. fresh

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. feb 2007 14:24

Hm, jaz sem zelo staromodna in še iz prejšnjega stoletja, zato me take stvari ne impresionirajo preveč. Celo še dalje grem - se včasih vprašam, če ima to kakšen smisel (ja, priznam, za tiste, ki to delajo, ga ima, pa za tiste, ki jejo, verjetno tudi). Jaz še zmeraj prisegam na tisto - hrana je zato, da te nasiti in da preživiš. Tole preigravanje in poigravanje - no ja, naši sosedje imajo lep rek:"Ko voli, nek izvoli!" LP cervus

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. feb 2007 14:47

Sama mislim, da bodo vse te igračke v desetih letih tako ali drugače na trgovinskih policah in jih bomo lahko tudi doma uporabljali. Meni so dekonstruktivistični izleti v kulinariki izvrstna zadeva - niso mi sicer vsi uspeli, ampak veselje je pa vsak dan večje. Tartufov še nisem dajala v čokolado (sem pa jedla in ni bilo slabo) - sem pa to naredila že večkrat naredila s čilijem. Tudi hren sem že zmešala z limonin sladoledom in ga kombinirala z marinirano ribo... Sicer pa kuhanje razumeme predvsem kot raziskovanje in sicer: - odkrivanje preverjenih/tradicionalnih praks in njihova prilagoditev na način življenja - priprava okusne hrane za vsak dan (kako narediti normalen "pogrej in pojej", da ne bo tako "menzno", ker razen ob vikendih se meni po minimalno 10 urah dela ne da dolgo stati za štedilnikom) - odkrivanje novih receptur in kreiranje lastnih Vendelina jr.

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

7. feb 2007 14:51

Tudi jaz sem gledala z odprtimi usti. Moj dragi se je kar pred TV-jem ustavil ko je šel mimo, in njegovo sporočilo: "Pa glej, da ne boš tud ti tako začela kuhat"! Celotna stvar me je fascinirala, pa čeprav sem tudi jaz med tistimi ki so bolj staromodni kar se kuhe tiče (pa ne mislim s tem da ne kuham novih jedi). Nisem čisto sigurna, če bi katero izmed teh stvari, ki so jih prikazali v oddaji sploh probala. alexis

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

7. feb 2007 16:18

Trikrat hura za kemijo! Zanimivo, moram reči. Atina

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. feb 2007 16:19

In seveda, namesto seksali bomo v prihodnosti jedli pilule, spomnite se na Barbarello. Loni Makaroni

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

7. feb 2007 16:27

zanimivo, ampak me ne pa mika probat....paradajz v beli peni? matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti