Nekaj zelenega

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

tema odprta - 4. dec 2006 18:50 | ogledi: 2.407 | odgovori: 3

Bila sem na nekem praznovanju, kjer so ob mesu ponudili tudi košček nečesa zelenega. Osnova bi bila lahko špinača. Menda se imenuje špinačni puding. Zaradi mene bi lahko bil tudi narastek. Bilo mi je všeč, zato prosim za recept.

Hvala za pomoč.

frina

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

4. dec 2006 19:33

Špinačni narastek 1 zavitek zmrznjene špinače v listih 12 žlic pšeničnega zdroba 4 dl mleka 4 jajca 10 dag sira sol, muškatni orešček, maščoba za pekač Špinačo odtalimo, rumenjake ločimo od beljakov, pekač namažemo z maščobo. Brikete špinače narežemo na rezine.Zmešamo: rumenjake, mleko zdrob, sir, sol in muškatni orešček, Beljake stepemo v trd sneg. Sneg rahlo primešamo ostalim sestavinam. Del testa na tanko razmažemo po dnu pekača. Po testu razporedimo polovico špinače. Pokrijemo jo s testom. Postopek ponovimo. Zgornja plast naj bo testo. Pečemo 40 minut na 175 stopinjh. Veliko krat sem delala po tem receptu, je zelo dobro, samo ni prav vse zeleno, je tudi malo belo Naj še povem , da je recept od nekod prepisan, samo se ne spomnem kje sem ga našla Frina, si mi dala idejo, bo kar kmalu spet na sporedu. En, dva tri zdaj joj kako so lepi. Sem komaj našla ta stare lp in dober tek Anamarija

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. dec 2006 0:03

Hvala, vendar špinača ni bila cela, bila je v "prahu". Ali si kdaj poskusila z zmiksano. ( Špinače ne maram, pa jo je treba zapakirat. frina

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

5. dec 2006 10:41

Frina, saj ni rečeno, da je to ta pravi recept, jaz sem ti napisala tega preizkušenega, glede nato da si napisala. da bi lahko bil tudi narastek. Poskusila sem tudi z zmiksano špinačo, je vseeno dobro. Tudi jaz nisem najbolj navdušena nad špinačo, pripravljam pa veliko jedi, ker moji otroci ne marajo drugih zelenjav lp juhuhuhu Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti