Pobarvala v teranu

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

15. apr 2006 18:11

No moja v plavcu niso za nikamor... Vojaško zelene barve, je pa res da sem jih samo kuhala več kot pol ure... Pa drugo leto Jih je pa nam tudi letos kar nekaj popokalo, sem opazila da imajo zelo porozno lupino. lp, Marija

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

15. apr 2006 18:21

Skuhala sem 40 jajc in od tega so mi počili 4je. Letos sem imela srečo (sploh z mojimi najljubšimi, kuhanimi v čebulnih olupkih ni bilo problemov. Prav vsi so ostali celi.). Bom mogla taščo povprašat kje jih je staknila Lep dan vam želim

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

15. apr 2006 18:45

Od 30 jajc je le en počil. Sem upoštevala nasvete s foruma. Kuhala sem jih v merlotu in ko sem že ugasnila plin, se mi je zdelo da ne bo nič, pa sem jih kar postila ohladit in potem so se naložili tisti lepi kristalčki.Res nekaj posebnega, čeprav barvno malo pusti, ampak jim delajo družbo marmorirani čebulni in skupaj so zelo lepi.. Sem prav vesela, da sem končno uspela naredit lepe pirhe z naravnimi barvami.Pred leti sem probala žafraniko,koprivo. peso, pa ni nič uspelo.LP Aki

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

15. apr 2006 18:50

Moja v vinu kuhana jajca so take temno viojolične barve, polna kristalčkov in se svetijo. Počilo je smao eno. Matjaž, jajca sobne tempaerature sem previdno, eno po eno, počasi zlagala v lonec, v katerem je bila voda. Potem sem to dala zavret, na počasnem ognju, in sem takoj znižala temperaturo, da brbotajoča voda ne bi premikala jajc in da ne bi azdevala eno v drugo in pokala. Nekaj jih je vseeno počilo. Nekaj pa še potem, ko sem jih barvala ali mazala z maščobo, in takrat sem ugotovila, da imajo zelo tanko in krhko lupino. Popokana jajca gredo za solato in v hren, nekatera pa sem s popokano stranjo v košari obrnila navzdol, pa se sploh ne vidi. MAmamia mamamia

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

15. apr 2006 19:13

Jajca, kuhana v vinu so res nekaj posebnega,jaz sem uporabila modro frankinjo,in so postala kar lepa.Danes sem dobila pa jajce ,ki je bilo kuhano v teranu,in moram priznat da je dosti bolj svetleče! Naslednje leto si bom poskrbela teran! lp val val

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

15. apr 2006 19:28

PObarvala sem samo 25 jajc in mi ni nobeno počilo.Jajca ki sem jih barvala v vinu sem v vino dala že zvečer in jih pustila kar v kuhinji ter jih skuhala naslednji dan;ampak kristalčkov ni so mi nekam pobegnili moja razlaga da jih ni je verjetno ta da jih nisem barvala v teranu ker ga nisem imela.Jajčka pobarvana v čebulnih olupih pa sem jajčka za to že prejšni večer poustila na sobni temperaturi jih nekaj zavila v ženske nogavic ter notri na jajčke dala vijolice,trobentice,regrad... seveda sem jih nekaj porisala in na vsako jajčko napisala ime družinskih članov: Vesele velikonočne praznike mamazeljka

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

15. apr 2006 21:26

Sama še nisem poizkusila z vinom, zato me zanima, kako izgledajo ti kristalčki - se da videt kakšna slika? Zanima pa me tudi, če se pri premikanju jajc potem ti kristalčki porazgubijo, odpadejo,... Tudi meni je od 30 jajc počilo 7. Olupi teh v trgovini kupljenih so obupno tanki. Počijo že ko jih zavijaš v nogavico. vanjatajnsek

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

16. apr 2006 1:31

Vanja, tu imaš slike http://www.moj-album.com/uredi/aki1/2897413/ Teranovi in čebulno marmorirani so od letos, ostali so iz preteklih let. Lp Aki Sporočilo je spremenil(a) aki dne 16. apr 2006 01:37:24

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

16. apr 2006 9:00

Kaj pirhi - kdo je naredil tisto najbolj fantastično torto kar sem jih kdaj videla????????, ki je na sosednji sliki. Joj, kako je fantastična!!!! Si ti avtor? No, delam krivico - tudi pirhi so osupljivi - tisti nojevi so čist odštekani. Je z njimi veliko dela, a ne? Zaležejo pa! vanjatajnsek Sporočilo je spremenil(a) vanjatajnsek dne 16. apr 2006 09:03:07

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

16. apr 2006 12:01

Aki, menda sem totalno brezvezna, ampak jaz ne najdem slikic s pirhi. Pa tako rada bi jih videla! Blanchy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti