Pobarvala v teranu

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

15. apr 2006 12:57

Pavlika, pri nas popokana jajčka takoj pojemo, ali pa jih zrežemo v solato! Taia

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

15. apr 2006 13:32

Jaz sem jih danes kuhala v teranu, zelooo so lepi, čisto temni in svetijo se. Počil pa noben. jade

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

15. apr 2006 13:33

Doma so navdušeni nad jajčki, pobarvanimi v vinu. Sem uporabila kar domačo brajdo (vinček) in noro dobro šajnajo. Malo sem jih nato poslikala z zlatim flomastrom. Lepših pisank še nisem delala. hvala!!!! Tamči

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

15. apr 2006 13:57

Tudi pri nas se v kuhinji sveti (od kristalčklov namreč!). Najbolj pa je navdušena hčera, ki je že itak"mahnjena" na svetlikajoče...Sem včeraj že skuhala nekaj jajc v vinu, nekaj v vodi s čebulnimi olupku, prepeličja pa sem pobarvala modro, zeleno in rdeče. Posodo v obliki kokoši sem obložila z zelenimi trakovi (kot trava) in razporedila jajca. Vmes je tudi nejak čokoladnih (z okusom Manner napolitank, polnjene z jajčnim likerjem, šampanjcem, after eight-om in ostale, ki se dobijo tudi pri nas), tako da je sredi mize kar lepa dekoracija!. kača

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

15. apr 2006 14:05

No škoda da letos nisem poskusila skuhati jajčk v teranu, jih bom drugo leto. Kar se pa tiče popokanih jajc jih jaz porabim za v francosko solato (ki pri nas ne sme manjkati za veliko noč) nekaj za na regradovo solato, kakšnega pa pojemo. Sicer moram za letos potrkat "tok-tok" so mi počili le trije. ANJA

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

15. apr 2006 14:46

Tudi meni so letos pirhi lepo uspeli . Nekdo na forumu je omenil, pa se ne spomnim, kdo, da jih skuha kar v barvi. In so res lepo enakomerno pobarvani. Počila sta pa dva, eden v rdeči in eden v modri. V vinu jih pa nisem smela... Pa drugo leto, saj imam dovolj časa za prepričevanje... Žal mi je, da sem čez zimo pozabila na čebulne olupke, saj sem tukaj dobila toliko dobrih idej.... Pozdravček! Vrana

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

15. apr 2006 15:10

Da jaca počijo je verjetno več razlogov. Morda jih niste dovol previdno vstavljale v lonec. Ali pa iz hladilnika prehladna direkt v vročo vodo ali vroče vino. Jaz sem jajca narahlo dal v lonec, zalil s teranom in pustil eno uro stat, da so se temperature prilagodile ena drugi. Lonec sem postavil na štedilnik in takoj ko je vino zavrelo, sem zmanjšal moč plina na minimum, da ni v vinu premetavalo jajc in bi tolkla med seboj. Kuhal sem jih petnajst minut na rahlem ognju. Počil ni nobeden, so pa lepo obdani z bleščicami. Ni ravno neka lepa barva, da dol padeš, se pa čudovito svetijo. Nekaj posebnega so med čebulnim, s katerimi se je igrala žena. Za vinske pa itak ni verjela, da mi bo sploh kaj ratal. LP Matjaž Sporočilo je spremenil(a) matjaž dne 15. apr 2006 15:12:35

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

15. apr 2006 15:25

Taia, nisem jih samo namakala. Normalno sem jih skuhala in čez noč pustila v vinu. Mogoče sem res malo dvoumno povedala, pa se opravičujem. Upam, da ti je zdaj jasno Lep dan vam želim

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

15. apr 2006 15:35

Pavlika, pri nas popokana jajčka takoj pojemo, ali pa jih zrežemo v solato! Taia

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

15. apr 2006 17:58

Jaz sem jih v vinu skuhala nekaj včeraj, nekaj pa danes. Včerajšne sem čez noč pustila v vinu, današnje pa sem kuhala 10 min, potem jih pa takoj vzela ven. Zdaj se niti ne loči, kateri so kateri. Nena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti