Biskvit

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

1. mar 2006 20:14

Več, več. Na stekleničko od jogurta oz tistega mlečnega napitka mi je mož na zamašek naredil polno malih liknjic (kot na kantici za zalivanje rož) in s tistim lepo polivam počasi, z občutkom, dokler se mi zdi da biskvit še lepo upija. Če režeš biskvit na 3 plasti in če ga nikamor ne prelagam in ne vozim gre cca 1 dcl za vsako plast. Ča ga peljem na kako žurko, pa je tega sigurno polovico manj. Prakticirala sem že, da sem celo torto z okraski vred dala čez noč v zmrzovalnik zmrznit. Jasno pa moraš potem počakat da odmrzne. Taka torta je zelo sočna, tudi če jo poliješ bistveno manj. To me je pa že pred leti naučila bivša šefica Zmajčkovega butika ki uživa svoj pokoj. lp Vesna

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

1. mar 2006 22:31

Hvala Reca,očitno sem vedno premalo navlažila.Imam občutek,da sem teoretično veliko pridobila,bom poročala po 22-em. Aki

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

2. mar 2006 8:44

Tudi glede "namočenosti" torte imamo k sreči različne okuse. Meni preveč mokre niso všeč, če je dober biskvit (z malo moke), že sam po sebi ni suh in imam prav rada kontrast med testom in nadevom. Če pa se mi zdi bolj suh, tudi uporabim podobne načine, kot ste jih svetovale zgoraj, največkrat s kakšnim alkoholom, če torta ni namenjena otrokom ali zdravljenim alkoholikom. Mamamia, še nekaj glede saherce. Priznam, da ni moja najljubša torta in je ne delam prav pogosto. Sem pa na nekem avstrijskem kuharskem forumu (končno je saherca njihova!) brala več postov neke gospe, ki jo dela priznano dobro. Pravi, da je popolnoma normalno, da pri peki nastane "pokrov", ki ga pač odstraniš (in poješ - vem, da ti tega sedaj ne smeš). Potem torto tako in tako obrneš, da je gladko dno zgoraj, in ne bi smelo biti problema z glaziranjem. teta torta

neznan uporabnik

2. mar 2006 9:18

če želite, da se biskvit za torto v sredini ne bo dvignil, potem je potrebno dvoje: kot je bilo že povedano, oboda ne smemo mazati in mokati in drugo, maso za biskvit moramo penasto stepsti, torej masa ne sme biti tekoča.Penasto maso lepo razporedimo in jo potem od sredine proti robu potegnemo tako, da je je v sredini mao manj-manjša vdolbinica.Ne smemo pa pretiravati, da bi delali kakšne luknje, ampak samo malo mase poberemo in jo pogladimo proti robu. joze2

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

2. mar 2006 12:09

Joze2, to smo že vse dali skozi, pa se še vedno kje zalomi. Moja saherca je po okusu izpadla res dobra, je pa bila na sredini vdolbina, a se nihče ni sekiral, ker imajo vsi radi čokolado in je bilo glazure na sredini za tri cm... Mamamia mamamia

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

26. mar 2006 16:42

Poročilo o tem kako mi je uspela rojstnodnevna torta,kot sem obljubila. Spekla sem biskvit po receptu tete torte ( prvi od treh ,... sicer sem ta recept imela tudi sama,vendar mu nisem veš zaupala,ker mi je biskvit vedno dol padel,...delala sem pa vedno tudi z manjšo količino,....). Upoštevala sem tudi prvi nasvet mamemie o temperaturi pečenja....in sem pekla pri 160 st.C 45 minut na ventilator. Včasih sem glede na težave očitno pekla na previsokih stopinjah. Biskvit je uspel 100%. Med peko je bil malo izbočen, potem pa se je popolnoma zravnal. Biskvit sem lepo 2x prerezala (bil je rahel kot dih) ,napolnila s čokoladno kremo, na koncu prelila s čokoladno glazuro, ...ma je bla lepa . in seveda tudi. Hvala za vse koristne nasvete.LP Naredila sem jo en dan prej in je bila res sočna, kar je bilo za slavljenca najpomenbneje.Jaz jo žal nisem probala( jajca, čokolada) Aki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti