Biskvit

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

1. mar 2006 8:29

MAMAMIA,tudi sama dostikrat pečem "ZAHERCO"in sem sprobala različne recepte , tudi meni se je zgodilo z biskvitom točno to kot tebi ,sem povprašala slaščičarko in mi je rekla,da mora biti delež čokolade najvišji ,sneg beljakov mora biti res zelo trd ,obvezno mu naj dodamo ščep soli predno ga stepamo ,torto naj pečem pri 160 stopinjah ,približno 1 uro, da lepo počasi naraste in je čvrsta na dotik Sama pečem po tem receptu: 16dak sladkorjav prahu ,14 dak masla,18 dak čokolade -z čim več deleža kakava,8 rumenjakov -beljaki sneg -12 dak moke čokoladni preliv kuham vodo s sladkorjem v sirup ,ta sirup potem vlijem na stopljeno čokolado kateri dodam še košček masla in vse gladko zmešam -to mi je najboljša glazura "vseh časov"-,če hočeš ti napišem točne sestavine ,se mi zdaj mudi ............ Marta

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

1. mar 2006 8:47

Drage sodelavke, tisto glede snega vse podpišem, prav to sem mislila, ko sem rekla, da mora biti sneg trd, vendar še mazav. Tudi sama sem včasih mislila, da je je sneg boljši, čim dlje ga stepaš, pa to ni res. Če postane pretrd in suh, da se "lomi", ga ne moreš več dobro vmešati. Glede biskvita z dodatkom olja mislim, da je Prekmurkina tehnika prava. Nimam v glavi recepta za bounty, vendar imam pri nekaterih receptih občutek, da je absolutno preveč moke, in sem se že večkrat spraševala, kakšen je rezultat. Po mojem mnenju rahel biskvit že ne more priti (nisem preizkusila!). Sama rada delam marmorni kolač z oljem, kjer pride na 7 jajc 380 g moke in 1,5 dl olja. Mimikino roladno testo poznam kot "hitri biskvit", ko začneš s snegom in potem rahlo primešaš rumenjake in moko, tudi uveljavljena in uspešna tehnika (glede kakovosti snega velja isto). Za schwarzwaldsko torto pa sem se po mnogih poskusih z različnimi recepti odločila, da uporabljam kar moj običajni biskvit s kakavom: ko tehtam suhe sestavine, stresem na tehtnico najprej malo moke (npr. 8 dag), nato še nekaj Gustina (npr. 4 dag) in na koncu še kakao, kolikor manjka do 15 dag. Okusi so pač različni, vendar imam jaz za torte rajši rahle in mehke biskvite kot bolj goste in trde. teta torta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

1. mar 2006 9:19

Po moje sem ga jaz pri moji včerajšnji saherci pihnila mimo s temperaturo pečice. V receptu namreč piše na 200 stopinj, jaz sem sicer dala na 180, ampak očitno še vedno preveč, sicer se na vrhu ne bi takoj naredila trda skorja, ki je potem tudi popokala, testo pa je bilo znotraj še tekoče. Iz tega,kar ste napisale, bi bila torej prava temperatura tam okoli 170 ali celo 160 stopinj? Nasploh ugotavljam, da je ta moja pečica "močne" sorte. Zdaj si grem sprintat vse te vaše nasvete, malo bom eksperimentirala in seveda poročala. Hitri biskvit pa jaz delam tako, da stepam kar cela jajca (tudi za rolado) in še vedno mi je lepo narasel, bil mehek in penast in sploh slasten. Ko pa delam zatorto, pa me je vedno strah, čeprav sneg kar lepo stepem in z leseno lopatko previdno in počasi vmešavam eno maso v drugo, enako potem presejano moko. A se zgodi, kaj hočemo. Bo pačnečak danes jedel čokoladne kocke, oblite z glazuro...Pa kaj, koliko je hujših stvari na svetu...Mamamia mamamia

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

1. mar 2006 10:53

Mamamia, tudi jaz sem nekaj casa imela pecico "mocne sorte", pa se je izkazalo, da sem pri ciscenju premaknila palicko termostata nekam, kjer ne bi smela bit. Serviser je to pogruntal v pol minute in rekel, da se dogaja kar pogosto - mogoce ne bi bilo slabo tudi pri tebi preverit. lp, proxima

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

1. mar 2006 16:56

Tudi jaz sem pred leti imela probleme s pečenjem biskvita za torte (takrat tega foruma seveda še nisem poznala) in sem zadevo rešila takole, da sem spekla 3 oblate. Trajalo je dalj časa, bilo pa je lepo Jaz pa sanjam o zelenjavni torti za svoj rojstni dan, takšni s paradižnikom. Ja, saj vem, da sem čudna, ampak, ni nevarno in ni nalezljivo. Lp iz Mb riba-ribica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

1. mar 2006 17:26

MOja saherca je zdaj z vdolbino na redi in premazan z marmelado, tudi čokoladni preliv je pripravljen, le čakam, da se malo zgosti, da ne bo ves stekel na sredo torte. Po moje jo bom poslal na forum, s sliko vred, z naslovom Ponesrečena saherjeva torta.... Ampak okus sploh ni slab, je rekel nečak, ko je poskusil dorbtine od biskvita, ki so nastale med obrezovanjem torte (saj veste, tisti trdi pokrov sem z vrha morala odrezat, notranjost pa je sočna in prožna). Tako da jajca,maslo, sladkor in ostalo ni propadlo, bo pač torta tokrat boljša kot lepša...Meni tudi mož travi, da nisem lepa, sem pa dobra po srcu...Mamamia mamamia

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

1. mar 2006 19:10

Tole so bili pa res izčrpni nasveti,hvala vsem.Še ta mesec bom imela priložnost sprobat,ker ima moj rojstni dan.Sem si vse sprintala in bom v miru preštudirala. Me pa še nekaj zanima,namreč ,meni je navadno prišel biskvit malo suh ,kljub temu,da sem ga poškropila.Šele zadnji koščki čez dan ali dva so bili sočni.Sem pa ravno zadnjič brala nekje,da se biskvit prelije z mlekom.Sem prav razumela ,ali pač to velja le za tisti biskvit(saj ne vem več kaj je bilo,verjetno kakšno pecivo). No to me zanima,kako izdatno poškropite,ali namočite biskvit za torto in koliko dni prej jo spečete.LP Aki

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

1. mar 2006 19:18

Jaz spečem biskvit in naredim torto en dan prej. Tako stoji čez noč in se lepo prepoji. Namočim ga s sladko kompotovo vodo ali samo sladko vodo z dodatkom ruma ali česarkoli drugega. Ponavadi jo majhni otroci ne jedo (ker so že vsi odrasli). Če jo transportiram jo namočim malo manj, sicer pa kar precej. lp Vesna

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

1. mar 2006 19:20

Kaj to pomeni,1 dl ali več? Polivaš z žlico? Aki

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. mar 2006 20:11

Jaz vedno pustim torto stati 24 ur preden jo načnemo, da se lepo prepojijo okusi in postane sočna. Če delam čokoladno torto ali orehovo, lešnikovo... biskvit namočim s sladkanim mlekom, če jo ne jejo otroci dam še malo ruma (mleko, sladkor segrejem, da se sladkor stopi, malo ohladim, primešam rum in s tem namočim biskvit). Pri sadnih tortah biskvit namočim s sokom od kompota, če ga uporabim v torti ali z malo razredčenim pomarančnim sirupom in rumom ali marasko. Če uporabim zamrznjeno sadje, prestrežem sok, ki se odteče, ko se sadje odtaja, posladkam ali primešam marmelado enakega okusa (naprimer zamrznjeni gozdni sadeži - v sok umešam par žlic marmelade iz gozdnih sedežev) in segrejem, dodam rum ali marasko in s tem namočim biskvit. Polivam pa z žlico, koliko pa je odvisno od nadeva, če je sadni nadev že sadje spusti svoj sok in namoči biskvit, ko stoji vsaj čez noč. Pri kakšni čokoladni torti pa polijem malo več, ker nadev ni tako sočen, če jo hitro razrežemo. Pri vsaki torti pa se držim, da jo res naredim 24 ur prej preden jo bomo rezali, pa vsaka torta postane sočna tudi, če ne namakam biskvita veliko. jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti