Začimbe

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

22. mar 2005 13:21

BAZILIKA!!!!! Mica maca

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

22. mar 2005 13:37

chili TanjaG.

akurin  

član od: 11.4.2003

sporočila: 153

22. mar 2005 13:52

Tudi mene zanima kakšna dobra sladica s kardamonom, Veri, prosim. Uporabljam pa največ rožmarin, timijan, žajbelj za meso ali za omake, potem pa še peteršilj, baziliko, origano, muškatni orešek, ingver in ostalo za bolj eksotične jedi ( piment, klinčki, čili, kurkuma, koriander, ).. Lp anita

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

22. mar 2005 15:42

Doma imam pol vrta začimbnic, tako da je jeseni videti kot pragozd in preraste vse ostalo. Za nekatere ne vem našega imena, pa jih vseeno s pridom uporabljam. Ena izmed njih je po domače imenovana "curry" in paše v bolj eksotične jedi. Mogoče kdo ve, kakšno je njeno pravo ime? Sicer sta pa tudi moja favorita origano in drobnjak. Lp, Barb Barbra

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

22. mar 2005 15:42

v moji kuhinjski polici v Egiptu se nahajajo še te začimbe, ki jih ne uporabljam, vendar bi rada o njih vedela kaj več. To so: Ail, Curcum, Turmeric, Mastike, Cardamon, Thyme. V angleškem slovarju nisem našla slovenskega prevoda za te besede. Imam tudi poprovo meto (mleto), ki odlično diši, vendar je ne vem kje uporabiti. Migla Sporočilo je spremenil(a) Migla dne 22. mar 2005 15:48:32

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

22. mar 2005 17:18

Migla. Thyme je po naše timijan. Curcum in turmeric naj bi bilo eno in isto, sicer pa je naš izraz kar kurkuma ali turmerik. Uporablja se kot barvilo za riž(ote), pečenega piščanca. Da lepo rumeno barvo, vendar jo je potrebno dodati na začetku kuhanja. Cardamom oz kardamom, pa se uporablja predvsem pri peki peciva (medenjaki). Upam, da bo to kaj v pomoč. In veliko užitkov pri uporabi začimb. Lp, maychi

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

22. mar 2005 18:23

Lestvica mojih naj: drobnjak, poper, česen, šetraj, cimet... Pa še obilica drugih! LP, Stanka

uharica  

član od: 20.12.2004

sporočila: 137

22. mar 2005 18:25

Origano (dam si ga tudi na ocvrta jajčka), "provansalske" začimbe na sploh, poper, cimet (mmmm: v sladicah, kavi ...), muškatni orešček. Sicer pa imam sploh rada začimbe, še posebej dišavnice. Ena sladica s kardamonom: recept je od prijateljice, sama je še nisem delala. V skuto dodaš malo kisle smetane, tako da rata bolj "sočno" (ampak skuta mora še vedno dominirat!), in kardamon (po okusu). Nato v pekač namažeš to skuto, po njej razpporediš na koleščke narezane banane in preliješ s čokoladno glazuro. Sladica je simpatična, predvsem pa nasitna. Sicer pa nekateri dajejo kardamon tudi v rižote; meni osebno ima preveč agresiven okus za rižote in mi je bolj všeč v kakšni sladici ... LP uharica

tejčica  

član od: 7.2.2005

sporočila: 457

22. mar 2005 18:59

Obožujem baziliko, pa tudi česen uporabim kadar se le da. A ja , pa še cimet. tejčica

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

22. mar 2005 21:22

Veri, pozabila sem ( zavestno skrito v podzavesti ) na luštrk. Že peto sezono ga presajam na kras in ne rata, starica mora pa gozdarja kordat, da ji razredči gozd. Zame je jua z luštrkom pa omakce in z jajčkom in samo za povohat za dobro jutro. Lumpica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti